Hokejbal SK Jihlava

14. 03. 2018

Béčko přehrálo Hodonín a je opět první

Repríza loňského finále se odehrála v nedělní odpoledne na hokejbalovém hřišti v Jihlavě, kam přicestoval do té doby první Hodonín. Magnet kola přilákal do hlediště také solidní množství diváků.

Opatrná první třetina, ve které se hrálo spíše ve středu hřiště, po mantinelech, ale minimálně před brankami obou mančaftů. První vážnější příležitost si přece jen vypracovala Jihlava, jenže Král v samostatném úniku narazil na brankáře Lindnera. Podobná situace se opakovala i na druhé straně, kde tentokrát lapačkou zastavil Bártů výpad Rapanta. Zdálo se, že „nudná“ třetina skončí bez branky, jenže pár vteřin před první sirénou napřáhl Blaško od modré a jeho přízemní střela se otřela o tyčku a zapadla až za brankářova záda. Gól do šatny pro SK!

Vstup do druhé třetiny následně vyšel lépe domácímu týmu, který působil o něco aktivnějším dojmem a díky pohybu si také vypracoval další příležitost ke vstřelení branky, jenž také využil přesnou ranou zápěstím Pošvic! A o pár minut později to mohlo být o tři branky, jenže Hermanův pas před brankou promáchnul těsně Zeman. V závěru prostřední části pak Hodonín nevyužil početní výhodu, a tak se šlo do druhé přestávky za stavu 2:0 pro Jihlavu.

Jestliže byla ve druhé třetině o něco lepším týmem Jihlava, tak v závěrečné části platilo toto rčení o Hodonínu. Ten se hnal za kontaktní brankou a často nechával také otevřená vrátka do své obrany. Toho využil po ukázkovém úniku Peschout a bylo to 3:0 pro SK! Jenže poté dostal Hodonín možnost další početný výhody, vytvořil si velký tlak i množství střeleckých příležitostí, u kterých chytil pomyslnou chuť do hry. Od té doby to byl on, kdo diktoval tempo hry a také vzápětí snížil po odrazu od mantinelu z hole Jana Švagerky. Tentýž hráč dal o šest minut později šťastný gól nohou a náhle to bylo dvě minuty před koncem pouze o jednu branku. Jihlava si však v závěru své vedení uhlídala, a díky tomu na čele tabulky vystřídala svého soupeře.

SK Jihlava “B“ – HBC Hodonín 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 15. Blaško (Klíma), 19. Pošvic, 35. Peschout – 37. Švagerka J. (Rapant, Crlík), 43. Švagerka J. (Rapant).

Rozhodčí: Boháček, Chocholouš. Vyloučení: 2:1. Navíc Tóth D. (HOD) 10 min OT. Bez využití. Střely na branku: 15:26. Diváci: 65.

"Diváci mohli sledovat opatrný zápas z obou stran, ale myslím si, že se rozhodně nenudili. Hráli jsme dnes hodně zodpovědně a za to musím své spoluhráče pochválit. Po zranění se do branky postavil Bárt a vedl si dobře, stejně jako naši mladíci ze třetí lajny, kteří si hlasitě řekli o své místo v sestavě. Potom špatném vstupu do sezóny máme základní část dobře rozehranou, nicméně nás pořád čekají čtyři těžké zápasy," má jasno kapitán SK Král.

Jihlava: Bártů (Košťál) – Zbořil, Anděl, Harasim, Fatrdla, Blaško, Klíma – Koudelka, Zápotočný, Král “C“ – Pošvic, Apeltauer, Průcha – Smutný, Zeman, Herman – Peschout.

Hodonín: Lindner – Tóth M., Hanuš, Zetocha, Crlík – Rapant “C“, Hlavačka, Švagerka J. – Švagerka M., Tóth D, Navrátil – Roch, Kostelanský, Tomi.