HOKEJBAL - 1 LIGA MUŽI

10. 03. 2008

„Bramboračka“ za tři body

Pouhé dva body dělí hokejbalisty SK Jihlava od jistoty postupu do semifinále I.MNHbl. Vítězstvím 7:3 nad posledním Hodonínem totiž navýšili odstup na třetí Porubu již na 13 bodů, do konce nadstavbové části přitom zbývá pouhých 5 kol. Nedělní vítězství se však nerodilo tak snadno, jak by se mohlo zdát. Poslední celek dosavadního průběhu sezony sice inkasoval již v 7. minutě z hole Smutného, za pouhých 8 vteřin však Hodonský po nedůrazu domácích srovnal. Celé střetnutí bylo od prvních minut výrazně ovlivněno úzkostlivým metrem dvojice rozhodčích, kteří rozdali neuvěřitelných 127 trestných minut, z toho 81 na straně domácích. Nutno podotknout, že utkání rozhodně nevybočovalo svou tvrdostí či snad zákeřností. Spíše naopak. První branka v nestandardním počtu hráčů přišla v 11. minutě, když se v početní výhodě prosadil domácí obránce Havlíček a zaznamenal tak svoji premiérovou branku v dresu Jihlavy. Přelom první a druhé části však jihlavské hráče nachytal v nedbalkách. Nejprve půl minuty před první sirénou srovnal Tóth, aby po 33 vteřinách druhé patnáctiminutovky vyhnal Procházku z branky domácích střelou ze středního pásma Helešic.

A mohlo být ještě hůře. Helešic ale nedokázal dopravit balon do zcela odkryté klece. Rozhodnutí tak přišlo paradoxně při pětiminutové přesilové hře hostů. Ta byla navíc po celé dvě minuty znásobena o dalšího muže, gólu se však dočkali domácí. Bartejs si pohrál s obranou Jihomoravanů a vyrovnal na 3:3. O další dvě minuty později pak svým prvním gólem v utkání strhl vedení na stranu domácích Zelený, který využil přihrávku Jobáka v pokračujícím oslabení. „Věřili jsme, že když dáme gól na 3:3, utkání otočíme. Při hře 5 na 5 jsme se dlouho nemohli prosadit, pomohlo nám tak až vlastní oslabení. Těch jsme si dnes užili až dost, v plném počtu se hrálo snad jen deset minut, rozhodčí si asi spletli sport, nenechali ani jeden z týmů hrát a hru neustále kouskovali,“ popsal nedělní utkání úspěšný střelec Zelený. V závěrečné části se i přes velkou řadu oslabení dokázali prosadit jen domácí hokejbalisté a třemi brankami definitivně rozhodli o dělbě bodů. V první minutě se nejprve při hře 5 na 3 prosadil po nahrávce Neveselého Třetina, v osmé minutě střelou v oslabení od červené čáry překonal Krýsu v brance hostů opět Zelený  a brankový účet uzavřel v předposlední minutě dorážkou Kabát.

Dalším celkem, který se pokusí zastavit vítěznou sérii hráčů z Vysočiny bude o nadcházejícím víkendu druhý tým Malenovic. V případě vítězství si jihlavští zajistí definitivní jistotu postupu do semifinále playoff a vyhnou se tak ošidným čtvrtfinálovým bojům.

SK Jihlava – TJ ASP Staropramen Hodonín 7:3   (2:2, 2:1, 3:0)

Góly: 7. Smutný, 11. Havlíček, 27. Bartejs, 29. Zelený, 31. Třetina, 38. Zelený, 44. Kabát – 7. Hodonský, 15. Tóth, 16. Helešic

Vyloučení: 18:11 navíc Kučera   5+ do konce utkání, Smutný, Třetina, Zelený (všichni Ji) a Flégr, Zetocha (oba Ho) 10´OT

Využití: 2:2                      V oslabení: 3:0

Sestava SK: Procházka, od 16. Štefl -   Havlíček, Benáček, Neveselý, Došek, Zelený – Jobák, Třetina, Brázda, Smutný, Bartejs, Digrin, Kabát, Kučera, Rychlík, Hrbatý