07. 05. 2010

SK Autonot Jihlava - Sokol Albrechtičky 12:13 (5:6)

I do nedělního zápasu se soupeřem ze severní Moravy nastupovali druholigoví národní házenkáři SK Autonotu s jediným úkolem – porazit tohoto nepříjemně hrajícího soupeře, a definitivně se odtrhnout od dalších týmů, které jim po špatném úvodu jara dýchají na záda. Pomoci jim v tom musel opět i obránce Tomenendál, který zaskočil za vykartovaného Berku.

Taktická porada před začátkem utkání řešila hlavně to, jak vyzrát na nejlepšího brankáře druholigové soutěže, zkušeného Šajtara. Tento strážce svatyně chytající střídavě za Albrechtičky a prvoligovou Starou Ves je hlavní postavou tohoto jinak průměrného týmu.

Úvod zápasu ale vypadal, jako by domácí útočníci se vstupem na hrací plochu zapomněli vše, co jim kladli na srdce trenéři. Své střely směřovali tvrdošíjně do míst, které již předem vykrýval výborně pozičně chytající Šajtar. Přesto se dostal Autonot hned ve druhé minutě Tesařem do vedení. Oproti minulým zápasům se ale výrazně zlepšila i hra jihlavských zadních řad, a tak mnoho branek k vidění nebylo. Na góly Baráka, Gálika a Morkuse vždy dokázaly nenápadně, ale účinně hrající Albrechtičky odpovědět vyrovnávající trefou, a do přestávky domácím i o jednu branku odskočily.

I v druhé půli deptal brankář hostů svými zákroky střelce Autonotu, i když se při trestných hodech neustále pohyboval na samé hranici povolených čtyř metrů od střílejících útočníků. Napomenutí v podobě žluté karty ale přišlo bohužel až v závěru, a tak se Šajtar mohl plně soustředit na střely nervózních jihlavských forwardů. Recept na něj našel až hrající trenér Komůrka, který naskočil do hry na poslední čtvrthodinu zápasu. V té době se oba týmy neustále přetlačovaly v jednobrankovém vedení. Čím dál víc začínalo být jasné, že kdo se dostane do většího náskoku, vyhraje. Povedlo se to bohužel pro Autonot Albrechtičkám, kteří díky střelecky neomylnému Šmítovi dovedli vytěžit maximum z toho mála šancí, které si v útoku vypracovali.

Pět minut před koncem se dostali hosté dokonce do tříbrankového vedení. Jihlavští házenkáři se však nemínili vzdát naděje alespoň na jeden bod, a v bojovném závěru dokázali sebrat soupeřovým útočníkům několik důležitých balónů. Když minutu před koncem Barák snížil na 12:13 a obrana vybojovala výhodu posledního útoku, doufali všichni fanoušci domácích ve šťastný konec. Na ten však již nezbyl čas, a o definitivně poslední šanci vyrovnat se připravil útočným faulem Morkus.

Na hráčích Autonotu bylo po zápase patrné obrovské zklamání, před těžkými zápasy na konci sezóny je nezbytně nutné vyhrávat hlavně domácí utkání. Po dvou sezónách, kdy měli jihlavští házenkáři štěstí na dobrý los soutěže, se jim letos může stát, že nebudou mít vše ve svých vlastních rukou, a budou se muset spoléhat na špatné výkony Oseku nad Bečvou a Krčína, dvou nejvážnějších adeptů sestupu.

Nejlepší hráči : Jan Kníže (SK Autonot) – Stanislav Šajtar (Albrechtičky)