Novinky | SK Jihlava | Sportovní klub Jihlava, atletika, florbal, judo, karate
Zpět na přehled oddílů

07. 05. 2010

SK Autonot Jihlava - TJ Sokol Osek nad Bečvou 20:12 (9:5)

Nic než výhra – to bylo jasné motto druholigových národních házenkářů SK Autonot před asi nejdůležitějším dvojutkáním jara na domácím hřišti. V sobotu do Jihlavy zavítal nováček soutěže – Sokol Osek nad Bečvou. Postavení obou celků v tabulce dávalo jasně tušit, o co v zápase hlavně půjde – Autonotu by se v případě neúspěchu opět výrazně přiblížilo sestupové pásmo, ze kterého se hosté z Oseku snaží vymanit. Poté, co v prvním jarním kole překvapivě zvítězil nad Rokytnicí, se jeho ztráta na Jihlavu zmenšila na tříbodový rozdíl. Domácí chtěli Oseku vrátit i podzimní prohru, pod kterou byl ale výrazně podepsán svým neobjektivním výkonem nechvalně proslulý rozhodčí Nikl.

Do zápasu vstoupili namotivovaní hosté mnohem lépe než Autonot, a protože se z několika šancí domácích ujala jen střela Gálika, byl na ukazateli po pěti minutách hry překvapivý stav 1:3. Hostům vycházela útočná kombinace se sbíháním střelce mezi dva záložníky, navíc musel v průběhu první půle odstoupit kvůli drobnému zranění obranný pilíř domácích Kníže. To paradoxně Autonotu prospělo, zkušeně hrající veterán Braun nepovolil hbitým útočníkům Oseku téměř nic, a na přesunutí obránce Berky na střed brankoviště nenalezli hosté účinnou taktiku.

V útoku připravil na soupeře trenér Komůrka změnu už v zahajovací sestavě, do prvního útoku nasadil k Tesařovi a Gálikovi vysokého střelce z větších vzdáleností Morkuse. Přes snahu všech tří však byla patrná jejich jistá nesehranost, i tak se ale podařilo Autonotu ještě do patnácté minuty vyrovnat, a třemi góly v poslední pětiminutovce odskočit na luxusní čtyřbrankový náskok. Předvést se mohli i oba brankáři, jak spolehlivě chytající Dvořáček, tak Kubín, který s přehledem zneškodnil i dva nařízené pokutové hody.

Jak skončil první, tak začal i druhý poločas. Než se hráči Oseku na hřišti rozkoukali, musel jejich brankář hned třikrát zpytovat své svědomí. V již rozhodnutém zápase však hosté sympaticky bojovali až do konce, a na trefy Autonotu dovedli vždy odpovědět. V mnoha případech se ale projevila nezkušenost mladého celku hostů, a to ulehčilo Jihlavě postupně navyšovat brankový rozdíl. Střelecky se v těchto okamžicích prosazoval hlavně rtuťovitý Tesař. Utkání tak celkem v klidu dospělo až do posledního hvizdu rozhodčího Pechala. Domácí házenkáře mrzela snad jen již třetí žlutá karta pro obránce Berku, který tak bude muset absentovat v důležitém utkání s Albrechtičkami.

Povinnou výhru Autonotu sledovala v krásném májovém odpoledni solidní divácká návštěva, na své pokračovatele se tentokrát přišly podívat i dvě legendy jihlavské české házené – mistrně sportu Marie „Madla“ Beránková a Jiří Janisch.

Nejlepší hráči : Pavel Braun (SK Autonot) – Jiří Urban (Osek nad Bečvou)