NÁRODNÍ HÁZENÁ

02. 06. 2010

SK Autonot Jihlava - KNH Moravská Slávie Brno 18:15 (10:8)

Až na šestý pokus se konečně podařilo národním házenkářům SK Autonot vybojovat body ve II.lize mužů, a jsou o to důležitější, že jejich zisk znamená definitivní jistotu záchrany v soutěži. Proti snaživému týmu Moravské Slavie se vítězství nerodilo lehce, ale za bojovnost si domácí plný bodový zisk nakonec zasloužili.

Úvod utkání patřil Autonotu, který vedl po třech minutách díky přesným střelám Gálika a Tesaře 2:0. Na následnou branku třetího nejlepšího střelce II.ligy, brněnského Šafáře obratem odpověděl technickou střelou z téměř nulového úhlu kapitán domácích Barák. Brankář hostí poté ještě dlouho zpytoval své svědomí.

Důležitý okamžik nastal po necelých deseti minutách hry, kdy k překvapení všech na hřišti odpískal rozhodčí Václavek šestimetrový hod za bránění jednoho z útočníků hostí záložníkem Berkou. Následnou penaltu sice bravurně kryl brankář Dvořáček, sporné rozhodnutí arbitra však vyprovokovalo útočníka domácích Tesaře ke komentářům, za které byl pozásluze vykázán z hrací plochy. Při odchodu si ještě neodpustil další kritiku rozhodčího, což mělo za následek navýšení trestu a odchod do kabin. Pro Tesaře tím skončila letošní sezóna, a kvůli očekávanému disciplinárnímu trestu tým Autonotu oslabí zřejmě i v úvodu sezóny příští. Je to velká škoda poté, co tento jihlavský „srdcař“ patřil celou sezónu k nejlepším střelcům, ale svoji bojovnost bohužel mnohdy přenášel do zbytečných debat s rozhodčími, nebo do potyček s obránci soupeřů.

Tento okamžik mírně znervóznil domácí hráče, což mělo během dalších deseti minut za následek vyrovnání na 6:6. Za tohoto stavu, kdy již na hrací plochu hustě pršelo, vzal na sebe odpovědnost střelecky disponovaný Gálik, který čtyřmi přesnými zásahy v posledních osmi minutách zařídil Jihlavě opět dvoubrankový náskok. S jistotou proměňoval zejména trestné hody po faulech brněnské obrany, vyplývající z dobré kombinační hry Autonotu. Ještě před poločasovou pauzou musel kvůli zranění vystřídat jinak spolehlivě chytající Dvořáček, a do branky se tak postavil zkušený Kubín.

Začátek druhé půle byl opět v režiji domácích, kteří po třech minutách navýšili rozdíl ve skóre na 12:9. Další střelecké šance z trestných hodů ale Gálikovi a Nožičkovi kryl hbitý brankář Moravské Slavie, a tak se díky trefám Šafáře přiblížili hosté z Brna opět na jednobrankový odstup. Kapitán Jihlavy Barák odpověděl dalšími dvěma góly, ale po pokutovém hodu proti domácícm a chybě obránce Knížete při rozehrávce se hosté opět dotáhli na 14:13.

Hráči Autonotu šli ale tentokrát odhodlaně za vítězstvím, a na čtyři zásahy v poslední osmiminutovce odpověděli hosté jen dvakrát. Po závěrečném hvizdu rozhodčího se tak mohli spolu s po celý zápas fandícím „kotlem“ radovat domácí házenkáři.

K posledním dvěma zápasům sezóny zajíždí SK Autonot příští víkend na hřiště ještě nedávno prvoligových týmů Studénky a Rokytnice u Přerova. Vzhledem k vykartování Tesaře, a již potvrzené záchraně v soutěži dostanou zřejmě ve větší míře příležitost hráči z lavičky, případně může vedení klubu vyzkoušet i některé házenkáře z dorostu.