hokejbal

18. 03. 2008

Definitivní jistotu semifinále playoff a první místo, o které mohou přijít již jen zázrakem, si zajistili hokejbalisté SK Jihlava nedělní výhrou 7:6 na hřišti druhých Malenovic. Velkou měrou se o zisk tří bodů postaral útočník Jiří Kučera, který dokázal třikrát vyzrát na brankáře domácího celku. Poprvé se mohl radovat již v 42. vteřině, když využil zmatku v defenzivě malenovických a tenisovou smečí rozvlnil poprvé síť za zády Terny. První třetina byla zcela v režii hostujícího celku, který si díky brankám Zeleného a Rychlíka vypracoval pohodlný tříbrankový náskok. To domácí strážce svatyně Terna nevydržel a přepustil své místo Štefkovi. V druhé patnáctiminutovce hráči z Vysočiny polevili v nasazení, za což byli právem potrestáni. První výstrahu poslal za záda brankáře Procházky domácí obránce Pavelka ve 4. minutě, aby pak svoji druhou brankou o tři minuty později přiblížil svůj tým na dostřel. Až v tuto chvíli pochopili jihlavští hráči, že utkání se nebude jen dohrávat a třemi brankami v rozmezí čtyř minut odskočili na 6:2. Svoji druhou branku nejprve přidal v přesilové hře Rychlík, rozmezí 11. a 12. minuty si pak pro sebe rezervovala dvojice Jobák-Kučera. Druhý jmenovaný nejprve využil nezištnou přihrávku svého útočného partnera střelou do prázdné branky, druhé vybídnutí pak zakončil precizním bekhendovým blafákem.

Že se však hráči z Vysočiny nepoučili z předchozího průběhu dokumentoval závěr druhé a začátek třetí části. Domácí během 14ti vteřin dvakrát využili chyb v jihlavské obraně, na rozdíl jediné branky pak v 33. minutě upravil Medek. Vrátit hostům dvoubrankové vedení mohl vzápětí po ideální přihrávce Kříže Bartejs, nejen že proti Štefkovi neuspěl, navíc svůj tým na pět minut oslabil kopnutím protihráče. Nabídnutou výhodu ale po dvou minutách ukončil nevybíravým zákrokem domácí útočník Kadlčík, který za naražení zezadu inkasoval taktéž 5ti minutovou „odměnu“. Domácí hráči však přeci jen dokázali vyrovnat. V 39. minutě propustil Procházka lehkou střelu Jankoviče a poprvé přiblížil domácí k bodovému zisku. To však definitivně odmítl jihlavský obránce Kříž. Těsně po skončení přesilové hry po levé straně proklouzl až před branku Štefka a střelou po zemi poslal hosty znovu do vedení. I o něj mohli hosté nakonec přijít. Pět vteřin před koncem ale Procházka vytasil zákrok dne, když pravým betonem dokázal zastavit střelu jednoho z domácích hráčů do zcela odkryté branky.

„Bohužel máme spoustu nemocných a do Malenovic jsme proto stejně jako k minulému utkání odjeli pouze s jedenácti hráči. Jsem rád, že jsme utkání nakonec dokázali vyhrát, i když jsme vlastními chybami zbytečně dostali domácí zpět do hry. Vedení o tři, respektive čtyři branky musíme udržet. V playoff by nás takovéhle chyby mohli hodně mrzet,“ je si vědom střelec utkání Kučera. Nadstavbová část pokračuje i o nadcházejícím víkendu, kdy jihlavští na svém hřišti přivítají hokejbalisty Třince.

TJ Geniczech Malenovice - SK Jihlava 6:7 (:3,4:3,2:4)

Branky: 19. a 22. Pavelka, 28. Sušina, 28. Navrátil, 33. Medek, 39. Jankovič – 1.,26. a 27. Kučera, 9. Zelený, 13. a 24. Rychlík, 42. Kříž

Vyloučení: 7:4 navíc Novák 10´ OT, Pavelka 10´ + DKU, Kadlčák 5´ + DKU (všichni MAL) a Bartejs trest ve hře (JI)

využití: 1:1.

Sestava SK: Procházka Kříž, Benáček, Havlíček, Zelený, Gregor - Jobák, Kučera, Brázda, Bartejs,Rychlík, Třetina