hokejbal

14. 09. 2010

Úspěšný vstup do nového ročníku národní ligy mají za sebou hokejbalisté SK Toptrans Jihlava. Na domácím hřišti si poradili jak s celkem Malenovic, tak i s týmem Vsetína. Obě utkání nabídly dramatickou podívanou do posledních vteřin. „Musíme si přiznat, že i když jsme oba zápasy zvládli, máme ve hře velké rezervy. Spokojeni určitě můžeme být se hrou v oslabení a v přesilovkách, chybí nám ale větší důraz a klid v rozehrávce. V obou utkáních byl soupeř blízko k vyrovnání, s vypětím všec sil a s dávkou štěstí jsme ale zápasy dovedli do vítězného konce,“ hodnotil střelec dvou víkedových branek Pavel Zelený.
 Sobotní utkání s Malenovicemi začalo přesně podle očekávání. Hosté vstoupili do utkání hodně aktivně a jihlavští hrái se měli co ohnět aby nedovolili soupeři skórovat. Sami navíc uděřili jako prní. V deváté minutě dotlačil Bartejs balonek za záda brankáře Terny a poslal domácí do vedení. O něj jihlavští přišli ihned po začátku druhé třetiny. Tečovaná střela Rzesotta proskákala až za záda bezmocného Humlíčka – 1:1. Hra se i nadále přelévala ze strany na stranu, oba brankáři ale pracovali bezchybně. Rozhodující moment zápasu přišel na sklonku prostřední části. Třetí lajna domácího celku si vykoledovala dva fauly zároveň a následovala přesilová hra 5 na 3. S tou hráči z Vysočiny naložili na výbornou. Nejprve Křížovu střelu dorazil za záda Terny Jobák, pokračující výhodu přetavil v třetí gól přesně tečující Bartejs – 3:1. Když navíc půl minuty po začátku záveřečné třetiny zakombinoval Kučera se zakončujícím Zeleným, zdálo se být rozhodnuto. Na přelomu druhé a třetí minuty si ale domácí vybrali slabší chvilku a hosté byli rázem zpátky ve hře o body. Nejprve Dlabaja nešťastně poslal míč do vlastní klece, o minutu později Jankovič využil přísně nařízené trestné střílení. Ve zbytku utkání se jihlavští zaměřili na ubránění těsného výsledku, což se i s notnou dávkou štěstí povedlo.
 Nedělní duel se Vsetínem nabídl dynamický hokejbal plný osobních soubojů. Úvodní minuty ukázaly, že stejně jako v předchozích letech mnoho branek ve vzájemných zápasech padat nebude. Do vedení se 9. minutě dostali hosté. Po nedůrazném vyhození z pásma se balon šťastně odrážel od nohou a hokejek až zapadl za záda nešťastného Humlíčka. Obrat ve skóre si jihlavští schovali na začátek druhé třetiny. Nejprve Kříž využil vyhrané buly Strnada, o dvě minuty později strhl vedení na domácí stranu v přesilové hře přesně střílející Zelený – 2:1. Hosté se ihned snažili o vyrovnání, zejména mistr světa z Plzně Trčka dělal domácí obraně problémy. Nakonec se vyrovnávací branky dočkal, když zblízka využil zaváhání jihlavské obrany. Ještě do pauzy si ale domácí vzali vedení definitivně zpět. Proti střele Kučery ještě Šimara dokázal zasáhnout, po nezištné přihrávce Brázdy na Jobáka před prázdnou branku již neměl sebemenší šanci – 3:2.
Záverečné dějství nabídlo snahu Vsetína o vyrovnání, brankář Humlíček ale dobrým výkonem soupeři skórovat nedovolil. Sami jihlavští mohli naopak několikrát navýšit vedení z rychlých protiútoků, pojistku ale přidali až v předposlední minutě. Píbil našel Střechu, který v samostatném úniku se štěstím přehodil Šimaru. „Zisk šesti bodů je pro nás na začátek soutěže určitě důležitý, čeká nás ale ještě 20 zápasů. Nesmíme usnout na vavřínech a body potvrdit ve venkovních utkáních na horké půdě v Hodoníně a Sudoměřicích. Bohužel nebudeme kompletní, i tak ale budeme chtít získat co nejvíce bodů,“ uzavřel úspěšný víkend Zelený.
  SK Toptrans Jihlava – TJ ACS Malenovice SV 4:3 (1:0, 2:1, 1:2)
Branky: 8:04 Bartejs (Staněk, Vávrů), 27:26 Jobák (Kříž, Zelený), 27:43 Zelený (Bartejs), 30:37 Zelený – 16:29 Rzesotto, 31:25 Jankovič, 32:37 Jankovič TS Vyloučení: 10:6 Využití: 2:1 Střely: 23:32
 SK Toptrans Jihlava – HBC Vsetín 4:2 (0:1, 3:1, 1:0)
Branky: 17:31 Kříž (Strnad), 19:20 Zelený (Jobák, Kučera), 29:21 Jobák (Brázda), 43:51 Střecha (Píbil) – 8:12 Minařík, 25:36 Trčka
Vyloučení: 6:6 Využití: 1:0 Střely: 23:25
Sestava SK: Humlíček (Štefl) – Zelený, Gregor, Blaško, Kříž, Jakoubek, Homola, Dlabaja – Jobák, Kučera, Brázda, Střecha, Strnad, Píbil, Bartejs, Staněk, Vávrů, Danko, Matějka