hokejbal

22. 09. 2010

Absolutní spokojenost panuje po druhém herním víkendu v kabině jihlavského A-týmu. Z dvojzápasu Hodonín – Sudoměřice vezou hráči Jihlavy plný počet bodů. Oslabený tým z Vysočiny, který odjel na zápasy pouze s deseti hráči „do pole“,   nejdříve v sobotu porazil po vynikajícím výkonu Hodonín 4:1 a o den později si v dopoledních hodinách poradil i s týmem ze Sudoměřic.   Po výsledku 5:3 si jihlavský celek připsal zaslouženě další tři body do tabulky, kterou po 4. kole vede s maximálním možným ziskem dvanácti bodů.

Sobotní duel rozhodly tři rychlé góly jihlavských v polovině první třetiny, na jejichž vstřelení stačilo hostům pouhých 142 sekund. Nejprve se na konci sedmé minuty prosadil přesnou střelou k tyči Matějka, zanedlouho po něm překonal hodonínského brankáře po samostatném úniku Píbil. Hned v následující minutě to byl navíc znovu on, kdo zakončoval po krásné přihrávce Jobáka do prázdné svatyně Jurenky. Ten za hrozivého stavu pro domácí 0:3 okamžitě zamířil na střídačku, aby přepustil svoji pozici Krýsovi.

Začátek druhé periody byl od hráčů Jihlavy vlažný a potrestání přišlo záhy. V šesté minutě druhé třetiny snižoval Helešic na 1:3 v přesilové hře 5 na 3. Varovná facka naštěstí přišla včas a o pět minut později ranou od modré čáry vrátil Vávrů celku z Vysočiny tříbrankový náskok. Třetí třetina se nesla v duchu neproměňování šancí   na obou stranách. Humlíček i Krýsa byli totiž již bezchybní. Konec zápasu dohrávali domácí v oslabení a tak si Jihlava bez větších problémů dokráčela k další výhře. „ Každý v tomto zápase nechal na hřišti maximum. Jinak to ani nešlo. V deseti lidech jsme museli hrát ze zabezpečené obrany a spoléhat na rychlé výpady, což se dařilo. Chtěl bych klukům poděkovat za předvedený výkon a hlavně za bojovnost“, nešetřil tentokrát chválou   jihlavský kapitán Dlabaja.

Nedělní utkání mělo podobný průběh jako sobotní klání. Avšak jihlavský výkon již nebyl zdaleka tak bezchybný. V páté minutě vedli hráči z Vysočiny již 2:0. Nejprve dorazil střelu Jobáka přes ležícího Trochtu Píbil,   následně   Jobák lacině nachytal sudoměřického brankáře. Nutno podotknou, že to nebyla jeho první ani poslední chyba v utkání. Do konce první třetiny jihlavští bez problému kontrolovali hru proti laxně hrajícím Sudoměřicím a do kabin se tedy šlo za dvoubrankového vedení hostů. Začátek druhé části však Jihlavě opět nevyšel a po minutě a půl se po chybě v obranném pásmu prosadil Hladký. Tlak Sudoměřic otupilo až vyloučení domácího Moravce. V druhé části této přesilovky hostů se prosadil, stejně jako v sobotu, od modré pálicí Vávrů. Klid na hokejky Jihlavanů to však nepřineslo. Po další chybě v obranné fázi hry Jihlavy zakončoval do prázdné Hofrichter. Hra se v této části zápasu přelévala z jedné strany na druhou až do té doby, než se znovu prosadil backhandem agilní Jobák – 2:4.

Navíc v druhé minutě třetí třetiny protrhl víkendovou střeleckou smůlu Střecha, který nedal Trochtovi šanci a zvýšil již na 5:2. Hráči Sudoměřic se sice nadále tlačili do útoku, ale naráželi v této fázi hry na pevnou obranu hostí a na jistě chytajícího Humlíčka. V poslední minutě se jim alespoň podařilo kosmeticky zkorigovat výsledek na 3:5, když v přesilové hře po přihrávce Mišíka přesně vystřelil Londarev. „Náš výkon již nebyl takový jako v sobotu, ale to vzhledem k tomu, že jsme hráli na dvě pětky, první zápas navíc pozdě odpoledne a druhý den brzo ráno, se   dalo čekat. Nicméně jsme rádi za šest bodů, to upřímně nikdo nečekal vzhledem k naší sestavě. Ukázalo se však, že když se bojuje o každý míček, tak se dá hrát s každým i v takto poslepované sestavě. Přijeli jsme jako tým, hráli jsme jako tým a doufám, že na takto kolektivní výkon navážeme v dalších zápasech“, doufá Dlabaja.

HBC Rigum Hodonín – SK Toptrans Jihlava 1:4 (0:3, 1:1, 0:0)

Branky: 5:36 Helešic (Hanuš) – 6:48 Matějka (Střecha), 8:09 Píbil (Jobák), 9:20 Píbil (Jobák), 25:47 Vávrů (Jobák)

Střely: 48:46 Vyloučení:7:3 Využití: 1:0 V oslabení: 0:0

SK Sudoměřice – SK   Toptrans Jihlava 3:5 (0:2, 2:2, 1:1)

Branky: 16:35 Hladký (Hofrichter, Mišík), 22:33 Hofrichter (Hladký, Mišík), 44:10 Londarev (Mišík, Hladký) – 3:27 Píbil (Jobák), 4:35 Jobák (Píbil), 20:48 Vávrů (Jobák, Píbil), 26:38 Jobák (Kučera), 31:20 Střecha (Vávrů, Matějka)

Střely: ?:? Vyloučení: 3:3 Využití: 1:1 V oslabení: 0:0

Sestava Jihlavy: Humlíček – Dlabaja (C), Gregor, Homola, Vávrů – Jobák (A), Kučera (A), Píbil, Střecha, Staněk, Matějka