27. 09. 2010

Muži jihlavského „A“ mužstva mají za sebou daší povdené vystoupení. V sychravém počasí nedělního odpoledne si bez problémů smlsli na Ježcích z Hemřanova Městce. Soupeř hrající bez několika opor od prvních vteřin nedokázal čelit útočným nájezdům domácích a nakonec byl rád, že z Vysočiny odjížděl pouze s jenociferným přídělem. Zatímco jihlavský brankář Humlíček se v brance po celý průběh zápasu spíše nudil, jeho protějšek se měl hodně co otáčet. Až do 10. minuty se mu dařilo udržet domácí střelce na uzdě. Poté jej však těsně po skončení přesilové hry překonali z bezprostřední blízkosti zakončující Jobák a o dvě minuty později střelou z mezikruží Píbil. Druhá třetina pak definitivně rozhodla o výsledku střetnutí. Hosté nedokázali pokrývat dobře se pohybující hráče Jihlavy a skóre postupně narůstalo. Střecha nachytal brankáře Palečka v nedbalkách a z velkého úhlu zvýšil již na 3:0, výhodu přesilové hry následně využil do prázdné branky zakončující Kučera.

„V prní třetině se soupeř snažil aktivní hrou držet krok, poté co dostal další dvě branky v druhé části ale úplně rezignoval. Dá se říci, že se pořádně nedostal na naší polovinu, pouze po několika našich chybách se ocitl v náznaku šancí. Bylo vidět, že jim scházejí hlavní opory a že nastoupili hlavně mladí hráču bez větších zkušeností,“ zhodnotil duel autor dvou branek a dvou přihrávek Pavel Zelený. Právě on v polovině utkání utěšenou střelou do horního rohu branky zvyšoval již na 5:0.   Do konce druhé třetiny se ještě trefili aktivní Vávrů a obránce Blaško, který tak zazanamenal svůj první gól v mužské kategorii.

Závěrečné dějství dohrávané spíše z povinnosti mělo pouze rozluštit hádanku, zda se diváci dočkají populární desítky. Nakonec se ukazatel skóre zastavil na číslovce 9. Jediné dvě branky poslední patnáctiminutovky zaznamenal Strnad, který si tak spravil chuť po několika předchozích zahozených šancích. „Je dobře, že jsme zápas zládli. Se soupeřem jsme se nikdy nepotkali a tak jsme nevěděli co od nich můžeme čekat. Od prvních minut jsme ale měli jasně navrch a zaslouženě si došli pro tři body. Jen škoda, že nepadla „desítka“, mohli jsme alespoň něco vybrat do kasy,“ uzavřel střetnutí útočník a pokladník mužstva Štěpán Brázda.

Další zápas čeká na celek SK Toptrans Jihlava již další víkend, kdy na své půdě přivítá dalšího z „nováčků“ soutěže, HBC Hradec Králové 1988 "B".

SK Jihlava – Ježci Heřmanův Městec    9:0   (2:0, 5:0, 2:0)

Branky: 9:11 Jobák (Zelený), 11:00 Píbil (Strnad, Gregor), 18:14 Střecha, 21:52 Kučera (Brázda, Zelený), 23:36 Zelený (Brázda), 28:17 Vávrů (Danko), 38:55 Blaško (Jobák, Zelený), 40:27 Strnad (Střecha, Píbil), 44:48 Strnad (Píbil, Střecha)

Vyloučení: 5:3    Využití: 1:0    Střely: 42:10

Sestava SK: Humlíček (Procházka) – Zelený, Blaško, Gregor, Kříž, Dlabaja, Homola, Jakoubek – Jobák, Kučera, Brázda, Střecha, Strnad, Píbil, Vávrů, Danko, Matějka