Novinky | SK Jihlava | Sportovní klub Jihlava, atletika, florbal, judo, karate
Zpět na přehled oddílů

13. 10. 2010

První body ztratili o víkendu hráči SK Toptrans Jihlava. V sobotu si sice hravě poradili s poslední Porubou poměrem 10:2, o den později ale podlehli celku SHC Opava, loňskému účastníkovi extraligy. Touto porážkou navíc přišli o sérii 27 domácích utkání, v nichž získali alepoň bod.

Utkání s Porubou přípomínalo předchozí dva duely Jihlavanů, v nichž nasázeli svým soupeřům vždy 9 branek. Od prvních minut potvrzovali domácí roli favorita, dlouho však bez kýženého gólového efektu. Ten se nakonec přeci jen dostavil ještě v první třetině, když 12 vteřin před jejím koncem využil bombou k tyči přesilovou hru Zelený. Začátek druhé třetiny pak nabídl brankostroj celku z Vysočiny, který definitivně zlomil odpor soupeře. Během 197 úvodních vteřin se dokázali postupně prosadit Gregor, Jobák, Píbil a Matějka. Další přesilovkovou ránu Zeleného sice hosté dokázali oplatit stejnou mincí,   trefa Zeleného znovu v početní výhodě ale znamenala pohodlné vedení domácích 7:1. V záverečném dějství nejprve snížili ostravští zásluhou Vavrečky, na přelomu 41. a 42. minuty ale přišly velké chvíle obránce Jihlavy Lukáše Gregora. Ten během 49 vteřin zkompletval hattrick a přiblížil svůj tým vysněné desáté brance. „Hattrick jsem snad v zápase nikdy nedal, vlastně si ani nepamatuju, kdy jsem dal tři góly za celou sezonu. Doufám, že to nebyly moje poslední góly letos,“ svěřil se šťastný střelec. Populární „desítku“ pak přeci jen dvě minuty před koncem dovršil se štěstím Staněk.

O den později však čekal na jihlavské o několik tříd těžší soupeř. Tomu také patřila celá úvodní třetina. Jihlavští jakoby nedokázali po předchozích duelech přepnout na vyšší level a střely na branku tak přibývaly hlavně na straně hostů. Ti se navíc již v 7. mnutě dokázali poprvé prosadit, když nedorozumění domácí obrany potrestal Přibyla. A mohlo být ještě hůře. Jen díky zákrokům znovu dobře chytajícího Huzmlíčka a notné dávky štěstí svítilo na ukazateli skóre po první třetině pouze 0:2. Minutu a půl před prvním hvizdem totiž ještě dokázali potrestat vyloučení Střechy Slezané druhou trefou. „Dnes jsme začali opravdu katastrofálně. Vůbec jsme nestíhali pokrývat rychlé útoky hostů a mohli jsme být rádi, že jsme neprohrávali čtyři pět nula. Sami jsme si šanci prakticky nevytvořili a soupeř dokázal využít našich chyb,“ zhodnotil úvodní dějství Gregor.

S postupem času se hra ale více a více vyrovnávala. Domácí se konečně dostávali do šancí, hostující Klepač se ale překonával. Bohužel ani v této třetině se domácí nevyvarovali několika chyb a jednu z nich pohotově potrestal Porubčanský. Až ve 13. minutě prostřední části se podařilo jihlavským snížit. Osvědčenou přesilovkovou souhru po ose Zelený – Brázda – Píbil zakončil posledně jmenovaný do odkryté branky – 1:3.   Závěrečné dějství pak patřilo domácím. Od úvodních vteřin se na svého soupeře vhrli s touhou po vyrovnání a dílčím úspěchem bylo snížení z hole Zeleného. Do konce utkání v tu chvíli zbývalo ještě dlouhých 11 minut. Hostující obrana ale dlouho nepouštěla domácí do vážnějšího ohrožení Klepače. Velká šance na vyrovnání se naskytla domácím v záverečných minutách. Opavští nabídli svému soupeři možnost přesilové hry, 20 vteřin dokonce dvojnásobné, posílené navíc o hru bez brankáře. Šest jihlavských borců zamklo své protivníky v jejich třetině, střely Zeleného si ale cestu do branky nenašly. Nevětší příležitostí pak pohrdl Píbil, který nedokázal ve změti hokejek přesně tečovat přihrávku Jobáka. Tři body tak nakonec přeci jen po výsledku 3:2 putovaly do Slezska. „Rozhodla určitě první třetina. Od půlky zápasu si dovolím říct, že jsme byli lepším celkem. Bohužel smazat tříbrankové manko proti tak kvalitnímu soupeři se nám nepovedlo. Na konci nám chyběla i troška štěstí, příležitost vyrovnat jsme rozhodně měli. Z výsledku ale neděláme tragédii. Teď nás čeká pět zápasů v řadě venku a já doufám, že v nich potvrdíme naši sílu,“ uzavřel Lukáš Gregor

SK Jihlava – TJ Sokol Poruba   10:2 (1:0, 6:1, 3:1)

Góly: 14:48 Zelený (Brázda, Píbil), 15:48 Gregor (Vávrů), 17:20 Jobák (Gregor), 17:51 Píbil (Střecha, Vávrů), 18:17 Matějka (Staněk), 25:32 Zelený (Kučera), 28:01 Zelený (Staněk), 40:26 Gregor (Jobák, Kučera), 41:15 Gregor (Jakoubek), 43:03 Staněk (Vávrů) – 27:14 Vaculík, 37:18 Vavrečka

Vyloučení: 10:7, navíc Jobák (Jih) a Šebestík a Hlaváč (oba Por) 10´ OT       Využití: 3:1

Střely: 32:17

SK Jihlava – SHC Opava     2:3   (0:2, 1:1, 0:1)

Góly: 27:30 Píbil (Brázda, Zelený), 34:08 Zelený (Brázda, Jobák) – 6:19 Přibyla, 13:13 Přibyla, 26:43 Porubčanský

Vyloučení: 2:7    Využití: 1:1    Střely: 31:26

Sestava SK: Procházka, proti Opavě Humlíček – Zelený, Gregor, Dlabaja, Homola, Jakoubek, Došek – Jobák, Kučera, Brázda, Střecha, Vávrů, Píbil, Staněk, Danko, Matějka