19. 10. 2010

Po nepovedeném domácí utkání s Opavou se jihlavští naladili zpět na vítěznou notu. V Pardubicích – Svítkově porazili místní Stars poměrem 6:3 a nadále vévodí východní části 1.ligy. Vstup do utkání vyšel celku z Vysočiny na jedničku. Již po 59 vteřinách udržel Gregor balon pro Kučeru, který ho naservíroval Jobákovi již na sedmý gól v sezoně. Další šance na sebe nenechaly dlouho čekat, Vávrů ani znovu Jobák ale vyzrát na domácího brankáře Mraviece tentokrát nedokázali. Ve čtvrté minutě byl vyloučen pardubický Mokříš a hosté znovu ukázali, že přesilové hry patří letos k velké zbrani týmu. Po pouhých 19 vteřinách dorazil z bezprostřední blízkosti Kučera Brázdovu tečovanou střelu a zvýšil tak na 2:0. Další minuty však nabídly nečekaný zvrat. Jihlavané se až příliš nechali ukolébat vedením a toho dokázali domácí využít. Třetí obranná dvojice hostů tak dlouho váhala s rozehrávkou až se mezi kruhy dostal k balonu Hák a prostřelil Procházku – 1:2. V poslední minutě první části se Stars dočkali i vyrovnání. V situaci 2 na 1 si nešťastně srazil Dlabaja míček do vlastní klece. „Zápas jsme začali opravdu dobře. Prvních pět minut jsme soupeře prakticky nepustili z pásma a vytvořili si řadu šancí. Klidně jsme mohli vést 5:0, ale situace jsme neřešili ideálně. Pak jsme navíc začli hrát příliš profesorsky a to se nám nevyplatilo,“ nebyl s první části spokojen trenér Jihlavy Libor Smetana.

Druhá třetina měla podobný scénář jako ta předchozí. Hosté od začátku zatlačili svého soupeře a odměnou jim byla branka z hole Staňka, který přesně tečoval střelu Dlabaji. Obdobný model pak jihlavští předvedli i v minutě 21., kdy střílenou přihrávku Zeleného usměrnil do branky   Jobák. Šance i nadále přibývaly zejména na straně celku z Vysočiny a když ve 24. minutě znovu udeřili   hosté v přesilové hře, bylo rozhodnuto. O dvě minuty později sice nachytal domácí Mlateček zpoza branky Procházku v nedbalkách, na padající list Brázdy, který si našel cestu až do sítě, již „Hvězdy“odpovědět   nedokázaly. „Ve druhé třetině jsme konečně dokázali zužitkovat šance, které jsme si vytvořili. I když hra nebyla ideální, to je potřeba si přiznat. Dělali jsme spoustu chyb a kdyby dokázal soupeř některou z nich potrestat, mohlo to být ještě zajímavé. Pro nás jsou ale důležité hlavně tři body,“ zhodnotil zbytek utkání Smetana.

Závěrečná patnáctiminutovka pak nabídla snahu domácích o snížení, která se však rozbíjela o pozornou obranu hostů. Ti navíc mohli ke konci utkání navýšit své vedení, přesilové hry ale tentokrát nedokázali zužitkovat. I tak si připsali další 3 body znamenajíci potvrzení první příčky v tabulce.

V dalším utkání se hráči SK Toptrans Jihlava představí na půdě šestého celku, Jestřábů z Přelouče.

ERA Svítkov Stars Pardubice – SK Toptrans Jihlava     3:6 (2:2, 1:4, 0:0)

Branky: 7:42 Hák, 14:25 Hák, 25:46 Mlateček – 0:59 Jobák (Kučera, Gregor), 3:47 Kučera (Jobák, Brázda), 17:29 Staněk (Dlabaja, Danko), 20:47 Jobák (Zelený, Danko), 23:54 Danko (Píbil, Vávrů), 26:42 Brázda (Danko, Došek)

Vyloučení: 10:3, navíc Mokříš (par) 10´ OT      Využití: 0:2       Střely: 23:28

Sestava SK: Procházka (Štefl) – Zelený, Gregor, Blaško, Jakoubek, Dlabaja, Homola – Jobák, Kučera, Brázda, Střecha, Vávrů, Píbil, Staněk, Danko, Došek