26. 10. 2010

Jihlavští hokejbalisté si v desátém utkání připali již devátou výhru. Tentokráte přistřihli křídla přeloučským Jestřábům a po výsledku 4:0 si udrželi čtyřbodový náskok na druhé Malenovice. Brankář Procházka si navíc připsal své druhé letošní čisté konto. Oba celky vstoupili do utkání nervózně a většina akcí končila ještě před modrými čarami. Domácí ohrožovali jihlavské pouze v přesilových hrách, brankář Procházka ale neměl se střeleckými pokusy vážnější problémy. Na konci úvodní části tak udeřilo na druhé straně. Právě v přesilové hře domácích si na Homolou vyhozený balon naběhl Danko a nadvakrát překonal přeloučského strážce svatyně. „První třetina byla spíše taková oťukávaná. Soupeř se nikam nehnal a my nevěděli co od něj čekat. Měli jsme několik oslabení, skvěle jsme je však ubránili a navíc sami skórovali v početní nevýhodě,“ zhodnotil první třetinu jediný střelec Petr Danko.

I druhá patnáctiminutovka nabídla bojovný hokejbal s minimem šancí. Ty se rodily na obou stranách zejména v přesilových hrách. Jednu z nich dokázal v úvodu prostřední třetiny využít Bartejs, když dorazil vlastní střelu od modré – 0:2. Jihlavští i nadále drželi soupeře daleko od své branky a když ojedinělé pokusy bez problému zastavoval jistý Procházka, tři body byly stále blíž. Těsně před koncem druhé části navíc znovu udeřila přesilovková formace celku z Vysočiny. Vávrů pálil od modré a jeho střelu tečoval mimo dosah brankáře znovu Danko. Závěrečné dějství již nenabídlo z hlediska zisku bodů žádnou změnu. Jihlavská obrana pracovala dále na výbornou a   když Píbil zužitkoval dorážkou další přesilovou hru, bylo rozhodnuto. „Zápas jsme odehráli bez větších problémů. Při hře 5 na 5 jsme soupeře prakticky k ničemu nepustili a nebýt několika zbytečných vyloučení, nedostával by se před naší branku. Oslabení jsme ale zvládli výborně, sami jsme navíc přesilové hry dokázali využit. To dnes rozhodlo,“ byl s výkonem spokojen trenér Libor Smetana.

HC Jestřábi Přelouč – SK Toptrans Jihlava   0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Branky: Danko 2, Bartejs, Píbil

Vyloučení: 7:6    Využití: 0:3    V oslabení: 0:1     Střely: 21:19

Sestava:   Procházka (Humnlíček) – Zelený, Gregor, Homola, Jakoubek – Došek, Jobák, Brázda, Píbil, Střecha, Danko, Vávrů, Bartejs, Kučera