Zápasníci o sobě dali opět vědět

02. 04. 2008

V uplynulých březnových víkendech o sobě opět dali vědět jihlavští zápasníci a zápasnice, a to ne zrovna nějak nesměle. Nejdříve se v Brně – Řečkovicích konal přebor Jihomoravské oblasti ženských složek, kam nakonec z krajské metropole z důvodů nemoci vyrazila pouze jedna závodnice. Barbora KRATOCHVÍLOVÁ však podala důstojný výkon, který před nastávajícím Mistrovství republiky dává optimistické naděje. V kategorii juniorek nenašla Bára přemožitelku a odvezla si tak titul Přebornice. Následně v kategorii seniorek narazila až ve finále na reprezentantku z Hellasu Brno, které dlouho odolávala těsně na body, ale nakonec se jí utkání nevyvedlo a prohrála na lopatky, čímž získala velmi pěkné 2. místo.

Ještě větší úspěch si dovezli zástupci oddílu z mezinárodního turnaje mládeže, který se konal ku příležitosti 49 letům založení zápasu ve městě Meziboří. Za SK Jihlava zde startovalo celkem 11 závodníků a závodnic ve všech věkových kategoriích, kteří si z kvalitně obsazeného turnaje (123 startujících ze 16 oddílů) dovezli pohár za krásné třetí místo v soutěži družstev!!!   „Je to po dlouhých letech zase další pohár, který jsme dovezli z nějaké té dobře obsazené akce. Spíše jsme v poslední době byli zvyklí vozit individuální úspěchy a medaile, ale jak je vidět, i v tom oddílovém pojetí na to stále máme a musím za to poděkovat především trenérovi těch nejmenších – Ing.Zbyňkovi Kratochvílovii, který děti umí motivovat a předává jim ty úplné základy z oblasti sportu a tělovýchovy“, sdělil našemu redaktorovi předseda oddílu zápasu SK Jihlava – Ing.Libor Bílek.

O tento bezesporu nečekaný oddílový úspěch se nejvíce zasloužil v kategorii nejmladší přípravky (8-9let) Richard WIESNER, který ve váze do 26kg postupně položil všechny své soupeře na lopatky a nenechal nikoho na pochybách, že on je vítězem na správném místě. Stejně tak si počínala v kategorii mladších žákyň ve váze do 48kg i Kristýna JANDOVÁ, která přestože byla na prvních závodech v životě, nedala soupeřkám šanci a obě je porazila na lopatky. Další zlatou medailí se může pochlubit Lukáš PULDA, který překvapil i samotného trenéra: „Lukáš jel vlastně coby náhradník za nemocného kolegu, ale byl tak natěšený, když se dozvěděl, že s námi na závody pojede, že jsem ho na žíněnce nemohl ani poznat a hned se to ve výsledku odrazilo“, dodává k Lukášovýmu výkonu trenér Kratochvíl.

Značně se také na svoji stříbrnou medaili v kategorii starších žáků nadřel Patrik CAHA, který našel přemožitele až ve finálovém utkání. Bronzové medaile vybojoval ve stejné věkové kategorii Vojtěch HLÁVKA a Petr PIKL, v mladších žácích přidal bronz ještě Radim ŠENEKL a v kategorii starší přípravky Denis LAŠTOVIČKA, který prohrál na body pouze první utkání, ale pak již nezaváhal a v „repasáži“ i v „malém“ finále porazil své soupeře na lopatky.

Smůlu měla Zuzana ZIKMUNDOVÁ, která v kategorii žákyň neměla soupeřku, a proto musela startovat v kategorii chlapců, kde se jí podařilo vybojovat „bramborovou“ medaili za čtvrté místo.

PŘEHLED VÝSLEDKŮ:

mladší přípravka 26kg:                 1.místo             Richard WIESNER

– 36kg                   1. místo            Lukáš PULDA

starší přípravka – 27kg                     3.místo             Denis LAŠTOVIČKA

– 29kg                     4.místo             Zuzana ZIKMUNDOVÁ

mladší žáci – 40kg                              3.místo             Radim ŠENEKL

– 52kg                             5.místo             Michal DOLSKÝ

– 70kg                             7.místo             Radek BÍLEK

mladší žákyně – 48kg                        1.místo             Kristýna JANDOVÁ

starší žáci – 59kg                               3.místo             Vojtěch HLÁVKA