Zpět na přehled oddílů

Zápasníci o sobě dali opět vědět

02. 04. 2008

Zápasníci o sobě dali opět vědět

 

 

 

 

 

   V uplynulých březnových víkendech o sobě opět dali vědět jihlavští zápasníci a zápasnice, a to ne zrovna nějak nesměle. Nejdříve se v Brně – Řečkovicích konal přebor Jihomoravské oblasti ženských složek, kam nakonec z krajské metropole z důvodů nemoci vyrazila pouze jedna závodnice. Barbora KRATOCHVÍLOVÁ však podala důstojný výkon, který před nastávajícím Mistrovství republiky dává optimistické naděje. V kategorii juniorek nenašla Bára přemožitelku a odvezla si tak titul Přebornice. Následně v kategorii seniorek narazila až ve finále na reprezentantku z Hellasu Brno, které dlouho odolávala těsně na body, ale nakonec se jí utkání nevyvedlo a prohrála na lopatky, čímž získala velmi pěkné 2. místo.

   Ještě větší úspěch si dovezli zástupci oddílu z mezinárodního turnaje mládeže, který se konal ku příležitosti 49 letům založení zápasu ve městě Meziboří. Za SK Jihlava zde startovalo celkem 11 závodníků a závodnic ve všech věkových kategoriích, kteří si z kvalitně obsazeného turnaje (123 startujících ze 16 oddílů) dovezli pohár za krásné třetí místo v soutěži družstev!!!   „Je to po dlouhých letech zase další pohár, který jsme dovezli z nějaké té dobře obsazené akce. Spíše jsme v poslední době byli zvyklí vozit individuální úspěchy a medaile, ale jak je vidět, i v tom oddílovém pojetí na to stále máme a musím za to poděkovat především trenérovi těch nejmenších – Ing.Zbyňkovi Kratochvílovii, který děti umí motivovat a předává jim ty úplné základy z oblasti sportu a tělovýchovy“, sdělil našemu redaktorovi předseda oddílu zápasu SK Jihlava – Ing.Libor Bílek.

   O tento bezesporu nečekaný oddílový úspěch se nejvíce zasloužil v kategorii nejmladší přípravky (8-9let) Richard WIESNER, který ve váze do 26kg postupně položil všechny své soupeře na lopatky a nenechal nikoho na pochybách, že on je vítězem na správném místě. Stejně tak si počínala v kategorii mladších žákyň ve váze do 48kg i Kristýna JANDOVÁ, která přestože byla na prvních závodech v životě, nedala soupeřkám šanci a obě je porazila na lopatky. Další zlatou medailí se může pochlubit Lukáš PULDA, který překvapil i samotného trenéra: „Lukáš jel vlastně coby náhradník za nemocného kolegu, ale byl tak natěšený, když se dozvěděl, že s námi na závody pojede, že jsem ho na žíněnce nemohl ani poznat a hned se to ve výsledku odrazilo“, dodává k Lukášovýmu výkonu trenér Kratochvíl.

   Značně se také na svoji stříbrnou medaili v kategorii starších žáků nadřel Patrik CAHA, který našel přemožitele až ve finálovém utkání. Bronzové medaile vybojoval ve stejné věkové kategorii Vojtěch HLÁVKA a Petr PIKL, v mladších žácích přidal bronz ještě Radim ŠENEKL a v kategorii starší přípravky Denis LAŠTOVIČKA, který prohrál na body pouze první utkání, ale pak již nezaváhal a v „repasáži“ i v „malém“ finále porazil své soupeře na lopatky.

   Smůlu měla Zuzana ZIKMUNDOVÁ, která v kategorii žákyň neměla soupeřku, a proto musela startovat v kategorii chlapců, kde se jí podařilo vybojovat „bramborovou“ medaili za čtvrté místo.

 

 

 

 

 

 

PŘEHLED VÝSLEDKŮ:

 

 

 

mladší přípravka 26kg:                 1.místo             Richard WIESNER

 

                              – 36kg                   1. místo            Lukáš PULDA

 

 

 

starší přípravka – 27kg                     3.místo             Denis LAŠTOVIČKA

 

                            – 29kg                     4.místo             Zuzana ZIKMUNDOVÁ

 

 

 

mladší žáci – 40kg                              3.místo             Radim ŠENEKL

 

                    – 52kg                             5.místo             Michal DOLSKÝ

 

                    – 70kg                             7.místo             Radek BÍLEK

 

 

 

mladší žákyně – 48kg                        1.místo             Kristýna JANDOVÁ

 

 

 

starší žáci – 59kg                               3.místo             Vojtěch HLÁVKA

 

                  – 66kg                               2.místo             Patrik CAHA

 

                  – 85kg                               3.místo             Petr PIKL

 

 

 

 

 

  

 

Turnaj mládeže, Meziboří, 15. března 2008

 

oddíl

 

družstva celkem

 

body celkem

 

pořadí

 

ml.příp.

 

st.příp.

 

ml.ž.

 

st.ž.

 

TJ Spartak Chrastava

 

82

 

82

 

17

 

0

 

181

 

1

 

ASK VALZAP Chomutov

 

0

 

16

 

53

 

26

 

95

 

2

 

SK Jihlava

 

20

 

15

 

28

 

25

 

88

 

3

 

T.J. Sokol Hnidousy

 

10

 

29

 

14

 

33

 

86

 

4

 

TJ Jiskra Nejdek

 

28

 

14

 

17

 

22

 

81

 

5

 

TJ Baník Meziboří

 

15

 

17

 

21

 

5

 

58

 

6

 

TJ Novia Krásná Lípa

 

31

 

18

 

7

 

0

 

56

 

7

 

TJ Klášterec nad Ohří

 

9

 

17

 

10

 

19

 

55

 

8

 

TJ Glaverbel Czech Teplice

 

0

 

7

 

27

 

14

 

48

 

9

 

TJ Olympia Březová

 

10

 

17

 

9

 

Zpět

Děkujeme našim partnerům

Sportovní klub Jihlava

Sportovní klub Jihlava byl založen v roce 1910. Sdružuje 20 neprofesionálních sportovních oddílů a svou základnou čítající 1560 členů patří mezi největší sportovní kluby v Jihlavě.

V majetku klubu jsou čtyři sportovní areály – víceúčelová hala, areál hokejbalu a házené, volejbalové kurty a loděnice, které převážně využívají oddíly klubu. Volné hodiny slouží široké sportovní veřejnosti.

K doplňkové činnosti klubu patří pronájem sportovní haly pro pořádání kulturních, společenských nebo firemních akcí a pronájem reklamních ploch v Jihlavě.