JUDO-ME

25. 04. 2008

V Mohelnici se uskutečnil Přebor České republiky mladších žáků v judu, kam se z oddílu SK Jihlava z Přeboru kraje probojovali celkem tři závodníci. Ve váze do 27kg Jiří Vrána, ve váze do 30kg Vojta Mašek a ve váze do 55kg Mirek Křivánek. Bohužel, na přebor odjeli pouze dva, Jirka Vrána byl nemocen.Na turnaji se vedlo pouze Vojtovi Maškovi, který vybojoval třetí místo ve váze do 30kg. V této váze soutěžilo celkem 18 borců a Vojta se probojoval až do semifinále, kde byl poražen a musel se tedy spokojit s bojem o třetí místo, ve kterém zaslouženě zvítězil.Jeho oddílový kamarád Mirek Křivánek bohužel vypadl v prvním kole.

V Jičíně 5.-6.4.2008 se už tradičně pořádalo Mistrovství České republiky juniorů a juniorek v judu.Boje zahájily v sobotu lehké váhy a oddíl SK Jihlava v této kategorii reprezentovalo šest závodníků. Nejlehčí zástupce oddílu Ivo Čech (dorostenec) bojoval ve váze do 55kg, hned v prvním zápase však narazil na reprezentanta z USK Praha Tománka, který ho porazil,ale zároveň mu zajistil účast v opravných bojích.Bohužel ani tam se mu nedařilo a byl vyřazen.Ve váze do 66kg kde celkem bojovalo 33 borců nastoupili za náš klub Robert Fiala (junior) a Adam Smutný (dorostenec).   Robert se však v prvním kole zranil a nemohl tedy dále pokračovat.Adam měl v prvním kole proti sobě juniorského reprezentanta Sedmidubského,se kterým prohrál,ale stejně jako Ivo dostal šanci ještě v opravných bojích. Tam ovšem narazil na dalšího velmi dobrého juniora Linharta a boj prohrál.V nejvíce obsazené váze (49 závodníků) jsme měli opět dva borce a to Adama Mácu a Petra Neckaře (oba junioři).Adama Mácu   stihl stejný osud jako jeho kolegy a byl vyřazen ve druhém kole.Petr Neckař byl jediný,kterému se v sobotu podařilo více zasáhnout do bojů ve své váhové kategorii a skončil na devátém místě.Petr se dostal až do semifinále,kde prohrál a musel tak do opravných bojů a tam byl vyřazen. Jediná zástupkyně juniorek Vendula Badalíková   bojovala ve váze do 57kg, ale i ona   skončila   ve druhém kole.

Neděle byla pro SK Jihlava velice úspěšná,protože se do bojů zapojili naši tři borci (všichni junioři) v těžkých vahách a všichni vybojovali cenné kovy.Nejlépe se dařilo Lukášovi Krpálkovi, který zcela bez problémů obhájil loňský titul ve váze do 100kg.Jeho bratr Michal Krpálek bohužel loňský titul neobhájil, prohrál ve finále s borcem z Frýdku Místku a musel se tak spokojit se stříbrem ve váze do 90kg.Druhou stříbrnou medaili přidal ještě Lukáš Mach ve váze +100kg.

Týn nad Vltavou pořádal tento víkend 19.4.2008 tradiční mezinárodní turnaj,kterého se zúčastnilo v sobotu asi 350 závodníků z Čech,Polska,Rakouska a Německa.Barvy klubu SK Jihlava hájili dva borci v kategorii mláďat,kteří vůbec poprvé vyjeli na větší turnaj než v rámci kraje.Boje zahájil Daniel Vrtal ve váze do 33kg ,kde dvakrát vyhrál a dvakrát prohrál a obsadil tak deváté místo.Lépe se vedlo Matěji Čermákovi,který se probojoval až do semifinále,kde prohrál a musel tedy bojovat o třetí místo,kde opět zvítězil. V kategorii dorostenců bojovali Ivo Čech ve váze do 55kg a Adam Smutný ve váze do 66kg.Ivo sice v prvním zápase prohrál, ale v opravných bojích nakonec vybojoval třetí místo.Adamovi se dařilo lépe a probojoval se až do finále, kde prohrál se závodníkem z Rakouska ( pouze na 3 body) a obsadil tak druhé místo.Juniora Petra Neckaře ve váze do 73kg tentokráte provázela smůla v podobě rozhodčího,který zcela obrátil jeho utkání s rakouským závodníkem a ten pak   svým výkonem nedokázal vrátit Petra zpět do dalšího boje.Adam Máca ve stejné váze vypadl ve druhém kole.Do dalších bojů zasáhli ještě dorostenka Mirka Žižková, která v kategorii dorostenek ve váze +70kg vybojovala 2.místo a neztratila se ani v kategorii juniorekve váze do 78kg, kde vybojovala místo 3.Celkový počet medailí zvýšily ještě o dvě zlaté Michal Krpálek v váze do 100kg v kategorii juniorů a v kategorii mužů.Lukáš Mach přidal ještě zlato v kategorii juniorů ve váze +100k a bronz v kategorii mužů.