Novinky | SK Jihlava | Sportovní klub Jihlava, atletika, florbal, judo, karate
Zpět na přehled oddílů

HOKEJBAL - 1 LIGA MUŽI

29. 04. 2008

Za nerozhodného stavu 1:1 pokračovala dalšími dvěma zápasy semifinálová série playoff I. MNHbL mezi týmy Třince a Jihlavy. Pokud chtěli hráči z Vysočiny pomýšlet na finálovou účast, alespoň jedna výhra byla nutností. I sedmé vzájemné měření sil v této sezoně nabídlo podobný obrázek hry jako duely předchozí. Jihlavští se doslova od prvních vteřin do svého soupeře zakousli, výsledkem bylo vyloučení Danečka již v deváté vteřině. S nabídnutou šancí ale hráči Jihlavy naložili prachbídně. V 10. minutě tak udeřilo na straně druhé, když se právě hříšník Daneček dokázal po rychlé akci prosadit přesnou střelou k tyči. Obdržená branka na několik minut otupila nápor jihlavského celku, druhá třetina ale opět nabídla honbu za vyrovnáním. Hosté si dokázali vypracovat několik slibně vyhlížejících šancí, brankáře Heczka ale překonat nedokázali. Když už se jim to povedlo, jako v případě střely Kříže, míček zastavila branková konstrukce. Až přesilová hra z 11. minuty přinesla kýžený úspěch – Hrbatý napřáhl a prostřelil vše co mu stálo v cestě. Z nerozhodného stavu se ale společně se svými spoluhráči dlouho těšit nemohl. Po sérii několika šťastných odrazů balon přes hlavu obránce Neveselého doputoval obloučkem za záda bezmocného Smetany. Když pak v 35, minutě v přesilové hře zvýšil na dvoubrankový rozdíl Říman, bylo rozhodnuto. „Sobotní utkání jsme odehráli špatně, naše hra postrádala vůli po vítězství. Po třetí brance už jsme neměli dost psychických sil, abychom dokázali alespoň srovnat. Večer jsme všechno probrali v jedné z místních restaurací (smích) a na pouťových atrakcích. Nedělní zápas jsme pak dokázali po kolektivním výkonu vyhrát,“ vracel se k uplynulému víkendu forvard Jihlavy Ondřej Jobák.

V neděli tak jihlavští hráči stanuli před jednoznačným úkolem. Vyhrát nebo pro ně sezona skončila. V pozměněné sestavě se tak znovu vrhla na svého soupeře od prvního hvizdu. Šance Smutného, Bartejse či Danka ale stejně jako o den dříve končily jen na chráničích pozorného Heczka. Po bezbrankové první části hry se jako první přeci jen dokázali prosadit hosté. V šesté minutě našel Smutný na modré zcela osamoceného Brázdu, který bekchendovou střelou poprvé rozvlnil síť za zády Heczka. Stejně jako v sobotním měření sil ale jihlavští nedokázali vedení dlouho udržet. Chybu v jihlavské obraně dokázal potrestat domácí kapitán Cieslar. Ještě před koncem druhé patnáctiminutovky ale dokázal jihlavský celek strhnout vedení zpět na svou stranu. Přesilovkovou kombinaci zakončil tenisovým úderem po Křížově nahrávce Třetina. Poslední část hry nabídladalší dvě branky, obě v síti domácího brankáře. Jihlavští dokázali udržet vysoké tempo a neustále se tlačili do šancí. V sedmé minutě jejich snaha vyvrcholila brankou na 3:1 z hole Hrbatého. Šedesát osm vteřin před koncem pak definitivně poslal sérii do pátého utkání svou druhou brankou Brázda. „Za nedělní zápas musím kluky pochválit. Hráli parádně, soupeře do ničeho v podstatě nepustili. Zároveň však víme, že je to jen první krok, nyní musíme ještě zvítězit doma. Pokud zahrajeme jako dnes, věřím, že se nám to podaří,“ nechal se po utkání slyšet jihlavský trenér Vlastimil Strnad.

Rozhodující duel je na programu v sobotu 3.5. v 16 hodin na hřišti v Jihlavě.

HBC Třinec - SK Jihlava 4:1   (1:0,1:1,2:0)

Góly:.10. Daněček, 28. Turoň, 35. Říman, 41. Zoubek – 26. Hrbatý

Vyloučení: 8:7 navíc Říman (Tri) a Tetina (Ji) 10´OT

Využití: 2:1

HBC Třinec - SK Jihlava 1:4   (0:0,1:2,0:2)

Góly:   23. Cieslar – 21. Brázda, 25. Třetina, 37. Hrbatý, 44. Brázda

Vyloučení: 6:3

Využití: 0:3

Sestava SK: Smetana (Štefl) – Havlíček, Kříž, Zelený, Došek, Hrabovský, Neveselý – Třetina, Hrbatý, Danko, Bartejs, Smutný, Kabát, Brázda, Jobák, Kučera