Zpět na přehled oddílů

HOKEJBAL - 1 LIGA MUŽI

09. 05. 2008

             První cíl splněn. Hokejbalisté SK Jihlava dokázali v pátém rozhodujícím semifinálovém utkání I.MNHbL využít domácího prostředí a svého soupeře z Třince poslat na dovolenou. Lepší začátek zápasu si domácí hráči snad ani nemohli přát. Již v 31. vteřině se dostal k míčku Smutný a dokonalým „angličanem“ poprvé rozjásal domácí publikum. Stejně jako v předchozích duelech působili jihlavští aktivnějším dojmem, hosté zlobili zejména po chybách domácího celku. Všechny ošemetné situace ale dokázal s ledovým klidem vyřešit jihlavský brankář Smetana. Stejně si vedl i jeho protějšek Heczko, který se vyznamenal především při dvou velkých šancích Jobáka. „První třetina se nám celkem vydařila. Díky rychlému gólu jsme se trochu uklidnili, po zbytečných chybách jsme ale nabídli soupeři několik šancí,“ popsal první patnáctiminutovku domácí trenér Vlastimil Strnad. Prostřední část hry pokračovala ve stejném duchu, velký přesilovkový závar domácích ale vyústil jen v tyčku z hole Smutného. Uklidňující druhý gól přišel až v třinácté minutě druhé třetiny. Po přihrávkách Hrbatého a Danka zakončoval Bartejs do zcela odkryté klece. „Na začátku druhé části jsme bohužel i s trochou smůly nepotrestali faul hostujícího hráče, sami jsme pak naopak soupeři nabídli dvě výhody. S vypětím všech sil jsme ale dokázali vedení udržet,“ pokračoval Strnad.

            Ani v poslední třetině letošní sezony třinečtí překvapivě neupustili od defenzivní taktiky a jen vyčkávali na chyby Jihlavanů. Ti však pokračovali ve zodpovědném výkonu a neustále ohrožovali brankáře Heczka. Jen díky němu mohli hosté až do 9. minuty pomýšlet na finálovou účast. Šest minut před koncem ale propadla střela jihlavského obránce Havlíčka až za brankovou čáru a zpečetila postup domácích do finálové série. O soupeři celku z Vysočiny rozhodl také až pátý zápas, v němž celek Vsetína dokázal porazit druhý celek základní části, Malenovice. „Spíše jsme si do finále přáli Malenovice, se Vsetínem jsme letos nedokázali ani v jednom ze dvou utkání zvítězit. Na druhou stranu, pokud chceme postoupit do baráže o extraligu, nemůžeme si vybírat. Věřím, že to zvládneme,“ uzavřel Vlastimil Strnad.

 

 

SK Jihlava – HBC Třinec 3:0   (1:0,1:0,1:0)

 

Góly: 1. Smutný, 28. Bartejs, 39. Havlíček

 

Vyloučení: 3:5            Využití: 1:0        

 

 

 

 

Sestava SK: Smetana (Štefl) – Havlíček, Neveselý, Zelený, Benáček, Došek, Kříž – Třetina, Smutný, Brázda, Hrbatý, Bartejs, Danko, Jobák, Kučera, Kabát

 

 

      Zpět

Děkujeme našim partnerům

Sportovní klub Jihlava

Sportovní klub Jihlava byl založen v roce 1910. Sdružuje 20 neprofesionálních sportovních oddílů a svou základnou čítající 1560 členů patří mezi největší sportovní kluby v Jihlavě.

V majetku klubu jsou čtyři sportovní areály – víceúčelová hala, areál hokejbalu a házené, volejbalové kurty a loděnice, které převážně využívají oddíly klubu. Volné hodiny slouží široké sportovní veřejnosti.

K doplňkové činnosti klubu patří pronájem sportovní haly pro pořádání kulturních, společenských nebo firemních akcí a pronájem reklamních ploch v Jihlavě.