Zpět na přehled oddílů

MG

06. 06. 2008

V neděli na Den dětí 1.6.2008 oddíl moderní gymnastiky SK Jihlava pořádal závod Jihlavský pohár. Závodu se zůčastnilo přes 90 závodnic z celé republiky. Závodilo se v osmi kategoriiích od malých holčiček narozených roku 2003 až po zkušené závodnice ročníku 1994.
V první kategorii Baby A se předvedly naše nejmladší závodnice a nevedly si vůbec špatně. Veronika Moravanská obsadila 6. místo, Janet Vraspírová 7. místo a Adéla Bidmanová 8. místo.
V kategorii Baby B se poprvé na velkých závodech ukázala Anna Šidlíková, která se závoděním teorve začíná a obsadila 9. místo. První jihlavskou medaili vybojovala Barbora Kainová v kategorii naděje nejmladší A kde ve velké konkurenci obsadila 3.místo. Ve stejné kategorii pak  Markéta Bidmanová obsadila 10. příčku. POslední kategorie kde závodnice předvedly pouze sestavu bez náčiní byla kategorie naděje nejmladší B kde Jihlava měla jedno zastoupení a to Kateřinu Němečkovou, která obsadila 8. místo. V další kategorii a to Naděje mladší A ročník 1998 už závodnice předvedly sestavu bez náčiní plus sestavu s libovolným náčiním. Jihlavská Aneta Šímová v této kategorii s přehledem zvítězila s téměř dvoubodovým náskokem nad druhou závodnici z Tábora.Výborně si vedla také Karen Fahrnerová která převzala bronzovou medaili. Veronika Hošková obsadila 7. místo. V kategorii naděje mladší B ročník 1997 obsdaila Dominika Polášková 3. místo, Kristýna Varhaníková místo 7., její sestřenice Nikol Varhaníková 8. místo a Květa Příhodová 9. místo. V kateogrii kadetky mladší závodily dva ročníky a to 1995 a 1996 kde závodnice předvedly dvě sestavy s náčiním.Michaela Palánová převzala stříbro a Monka Polanská bronz.Na 5 místo vystoupala Barbora Zadinová, 9. místo obsadila Žaneta Bukovská, 10. místo Tereza Konopecká, 11. místo Tereza kloknerová, 12. místo Zdeňka Casková a 13. místo Renáata Faltová. V poslední kategorii kadetky starší obsadila 1. místo Zuzana Obrdlíková a 2. místo Soňa Krejčová.

Aneta Hercigová


Zpět

Děkujeme našim partnerům

Sportovní klub Jihlava

Sportovní klub Jihlava byl založen v roce 1910. Sdružuje 20 neprofesionálních sportovních oddílů a svou základnou čítající 1560 členů patří mezi největší sportovní kluby v Jihlavě.

V majetku klubu jsou čtyři sportovní areály – víceúčelová hala, areál hokejbalu a házené, volejbalové kurty a loděnice, které převážně využívají oddíly klubu. Volné hodiny slouží široké sportovní veřejnosti.

K doplňkové činnosti klubu patří pronájem sportovní haly pro pořádání kulturních, společenských nebo firemních akcí a pronájem reklamních ploch v Jihlavě.