Novinky | SK Jihlava | Sportovní klub Jihlava, atletika, florbal, judo, karate
Zpět na přehled oddílů

hokejbal

21. 03. 2014

~~Dva body za vítězství na nájezdy si z půdy posledního Letohradu odvezli hokejbalisté SK Toptrans Jihlava. Díky prohře Třince sice navýšili náskok na devátou pozici na 11 bodů, jistotu playoff ale 5 kol před koncem stále nemají.  O zisk dalších důležitých bodů se v 18. kole pokusí na domácí půdě proti šestému Kladnu.
V 17. kole se jihlavští představili ve městě biatlonu, Letohradě, s jasným cílem získat do tabulky další tři důležité body. Tomu odpovídal i průběh většiny zápasu. Zatímco domácí se soustředili výhradně na zabezpečenou obranu, hosté se snažili v každém střídání ohrožovat branku Letohradu. Zatím poslední celek extraligové tabulky sice podnikal nebezpečné rychlé protiútoky, ty ale často končily kvůli nepřesné přihrávce již před obrannou třetinou soupeře. V sedmé minutě se ale nakonec ujali vedení. Kovář zavezl míček do pásma Jihlavy, našel zcela osamoceného Krejsu a jeho lehce tečovaná střela zapadla přesně za tyč Humlíčkovi branky. Z vedení se domácí mohli radovat 5 minut. Ve dvanácté minutě celek z Vysočiny předvedl rychlou kombinaci, na jejímž konci stál ze vzduchu zakončující. Ani stav 1:1 ale do přestávky nevydržel. Minutu a půl před první sirénou se Fiala vytočil zpoza letohradské branky a střelou k tyči poslal Jihlavu papírového favorita do vedení.
I ve druhé části pokračovala snaha hostujícího celku navýšit co nejrychleji skóre, rozbíjela se ale o znovu výborně chytajícího Šimaru. Své by o tom mohl povídat obránce Šmíd, kterému během jediného střídání zneškodnil hned tři nebezpečné pokusy. I letohradští se ale více a více osmělovali a několikrát nebezpečně ohrozili Humlíčka . A nakonec se i dokázali prosadit. V poslední minutě druhé části se po nenápadné akci dostal míček k padajícímu Kovářovi a ten jej zasunul do zcela odkryté klece.
Jihlavští se ale s jediným bodem nehodlali smířit a ve třetí části vrhnuli veškeré síly do útoku. V 37. minutě se aktivita vyplatila Javorkovi, který krásnou střelou na bližší tyč znovu poslal svůj tým do vedení. V tom samém čase byl ale za vzájemnou potyčku vyloučen jihlavský Gregor a o 13 vteřin později za zcela běžný zákrok Blaško. Letohrad nečekanou šancí nepohrdl a zásluhou Kováře znovu vyrovnal. Rozhodnutí měl v závěrečných vteřinách na holi jihlavský Jobák, zblízka ale na Šimaru vyzrát nedokázal. Rozhodnout tak musely až samostatné nájezdy. V nich se stal jediným úspěšným exekutorem jihlavský kapitán Smutný, který vystřelil svým spoluhráčům bod navíc.
„Po většinu zápasu jsme byli aktivnější, bohužel se nám nepodařilo soupeři odskočit. Z hodně přísné přesilovky 5 na 3 se pak Letohradu povedlo vyrovnat. Naštěstí se nám povedlo získat bonusový bod, který by mohl být v celkovém zúčtování ještě hodně cenný. Teď se musíme připravit na Kladno. To bude jiný oříšek,,“ je si vědom trenér Jihlavy Marek Neveselý.