hokejbal

17. 04. 2014

V prvním utkání nadstavbové skupiny sice jihlavští předvedli dobrý výkon, na úřadujícího mistra z Vlašimi to ale nakonec nestačilo. K úspěchu nakonec nepomohly ani tradiční posily Třetina s Šerým.  Prohra 3:1 znamená, že pokud chce celek z vysočiny pomýšlet na postup do semifinále, musí uspět v následujícím domácím duelu s Pardubicemi.
Jak se dalo očekávat, úvodní minuty zápasu patřili domácímu favoritovi z Vlašimi, defenziva Jihlavy ale soupeře do větších příležitostí nepouštěla. To platilo i v rozmezí  4. a 6. minuty, kdy se museli bránit v prvním oslabení.  Jedinou vážnější šancí byla ta Duška, vlašimský střelec ale míček netrefil ideálně.  Krátce po skončení výhody domácích, dostali stejnou možnost i hosté. Po „krvavém“ faulu Střechy navíc hned čtyřminutovou.  Po dalších vyloučeních se nakonec jihlavští dostali dokonce do dvojnásobné výhody, s šancí ale naložili prachbídně a brankář Straka prakticky nemusel zasahovat. Po skončení oslabení se domácí vrhnuli znovu do útoku a nakonec byli odměněni vedoucí brankou. Wróbel zpoza branky našel Blažka a pro toho již nebyl problém poslat míček za Humlíčkova záda. Do konce první části se několikrát zajiskřilo v osobních soubojích, nic než vyloučení na obou stranách se ale nekonalo.
Začátek druhé části patřil jednoznačně domácímu celku. Hned po čtyřiceti vteřinách trefil Horák tyč, Slaninu o chvíli později vychytal jistý Humlíček. V 19. minutě ale na lavici hanby putovali v rychlém sledu vlašimští Špale a Wróbel a jihlavským se nabízela druhá výhoda dvou mužů v poli. Ta ale byla v jejich podání ještě zoufalejší než ta první a míček byl častěji v držení domácí trojice. I nadále byl k vidění hodně atraktivní hokejbal plný důrazných soubojů a přesilové hry se střídali na obou stranách. V jedné ze signalizovaných výhod našel Blažek Slaninu a domácí hráč protlačil míček až za Humlíčka. Po dvou třetinách tak na světelné tabuli svítil stav 2:0 pro Vlašim.
Ve třetí části se domácí snažili držet míček co nejvíce na svých holích a nepouštět tak jihlavské do šancí ke snížení. Ve 34. minutě ale Nýdlovu křížnou rozehrávku zachytil Třetina, v poslední chvíli si rozmyslel střelu a nabídl před prázdnou branku snadný gól pro Brázdu – 2:1. Hosté ožili a častěji se dokázali dostávat až před brankáře Straku. Jejich snahu ale na rozmezí 38. a 39. minuty přibrzdila vyloučení Třetiny a Homoly, ani domácí si ale s dvojnásobnou výhodou poradit nedokázali. V poslední minutě zápasu se hosté odhodlali k powerplay, domácí obrana ale proti šestici hráčů dokázala odolat. Branka Střechy do prázdné branky tak již jen zpečetila výsledek na konečných 3:1.
„Dnes se určitě nemáme za co stydět, podali jsme dobrý výkon. Bohužel jsme nedokázali využít dvě dvojnásobné výhody a to nás asi stálo lepší výsledek, možná i body. Navíc nám chybělo několik hráčů, takže je určitě do dalších zápasů na čem stavět. V dalším zápase proti Pardubicím potřebujeme minimálně bodovat, a pokud předvedeme výkon jako dnes, myslím, že se nám to podaří,“ byl spokojen trenér Jihlavy Marek Neveselý.