hokejbal

18. 03. 2015

Jihlava smetla Jundrov a dál atakuje třetí příčku

Během uplynulého víkendu přivítala Jihlava na svém hřišti tým Jundrova. Podzimní duel vyzněl pro SK v poměru 3:0, a jelikož Jundrov nedokázal Jihlavu ještě nikdy obrat o body, byli jihlavští v roli jasného favorita.

Jundrov vsadil v zápase na taktiku, která je mu vlastní. To znamená zatažená hra ve vlastním pásmu, obětavost a spoléhání se na výtečného brankáře Skýbu. Ten náporu jihlavských hráčů čelil do osmé minuty, kdy ho z bezprostřední blízkosti propálil Dolejší 1:0! Hosté se z obranné ulity občas vydali do rychlého protiútoku a jeden takový byl k vidění v samotném závěru prvního dějství, avšak brankář Bártů včas sklapl své betony a šanci Jundrova tak zlikvidoval.

Druhá třetina se nesla v tom samém duchu. Tedy urputné dobývání jundrovské svatyně. Trpělivá hra Jihlavy nakonec přinesla ovoce v podobě druhého gólu. Ten měl na svědomí navrátilec v sestavě Pošvic, který tečoval míček do Skýbova protipohybu 2:0! „Gól je pro mě důležitý, protože se mi ho podařilo dát hned při mém prvním zápase po návratu na hřiště. Všichni ode mě góly očekávají, navíc když tým trápila na podzim koncovka. Jsem rád, že jsem zpět! Hokejbal, ta parta tady, chybělo mi to,“ smál se šťastný navrátilec Pošvic.

Závěrečná část byla na branky nejhojnější, ale zároveň si na gólovou radost musela hrstka fanoušků počkat až do úplného závěru. V něm pravděpodobně došli hráčům Jundrova síly, což Jihlava potrestala. Nejprve se obtočil kolem branky Průcha, který zvýšil na 3:0! Poté v poslední minutě dorazili soupeře svými zásahy Velecký s Koudelkou. Brankář Bártů navíc bez větších problémů udržel druhé čisté konto v sezóně a Jihlava se díky výhře přiblížila na dostřel třetímu místo, o které příští týden svede přímý souboj s Přibyslavicema.

Fotografie ze zápasu najdete zde

SK Jihlava - HBC Jundrov 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)

Branky: 8. Dolejší (Anděl Voj., Javorka), 28. Pošvic (Král, Zápotočný), 38. Průcha (Matějka, Koudelka), 44. Velecký (Koudelka, Harasim), 44. Koudelka (Velecký, Matějka)

Rozhodčí: Chytil. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Střely na branku: 28:8.

Jihlava: Bártů (Staněk) - Trávník, Rašner, Harasim, Anděl Vl., Průcha, Vala, Křivan - Pošvic, Zápotočný, Král - Bína, Matějka, Koudelka - Anděl Voj., Dolejší, Javorka - Velecký.

Jundrov: Skýba - Hübl, Saňka, Lenomar, Strnad, Vysloužil, Mahrik, Dolíhal, Burian, Růžička J., Štaffa D., Štaffa M., Růčika P.