volejbal

07. 04. 2015

Poslední utkání sezóny jsme odehráli v sobotu 28.3. v domácím prostředí na Hale SK Jihlava proti prvnímu celku soutěže Velkému Meziříčí. Věděli jsme o jejich nejsilněší zbrani - servisu, proto jsme do uktání nastoupili s liberem. I přesto nebyla naše přihrávka ideální a Velmez tak svou organizovanou hrou v poli a bezchybným útokem zvítězil v prvním setu 25:21. I přes neustálou snahu o zvrat v uktání se na naší straně objevovaly nevynucené chyby, které vedly ke stále většímu náskoku soupeře a my tak ztratili i druhý a třetí set a s ním i šanci na první místo.

Stále ale bylo o co hrát. Kromě důstojného zakončení sezóny nám šlapal na paty i třetí Pelhřimov, který hrál souběžně se Štokama, a tak byl v ohrožení i náš stávající druhý „flek“. Právě tyto dva faktory se společně s neuvěřitelnou diváckou kulisou promítli pozitivně do vývoje druhého zápasu! Úvodní sadu jsme sice prohráli, ale v druhé jsme zpřesnili hru a dokázali získat první set. V důležité třetí sadě jsme se tahali o každý míč. K vidění bylo spoustu krásných výměn, ale Velmez nakonec set urval na svoji stranu. Čtvrtý set se hodně podobal tomu předchozímu. V koncovce, kdy jsme prohrávali 23:24, šel na servis Karel a svým nebojácným skákaným podáním dokázal otočit skóre na 26:24 a šlo se do tie-breaku. Karlova oslava po vítězném úderu se nám všem zaryje hluboko do paměti! V rozhodujícím zkráceném setu nám hned na začátku ujel vlak. Střídání stran proběhlo za stavu 8:2 ve prospěch Velkého Meziříčí. Následně Velmez přidal další bod, 9:2. Kdo předpokládal, že je zápas ztracený, se ale šeredně spletl. Tvrdý nepříjemný servis, vynikající zákroky v poli, soupeřovy vytlučené bloky a další činnosti, které u nás začali fungovat na 100%, způsobili nejistotu ve hře mladých velkomeziříčských hráčů a my tak pomalu dotahovali děsivý rozdíl. I tak se ale soupeř dostal ke třem matchballům za stavu 14:11. To už všichni fanoušci stáli na nohou a hnali domácí tým k vítězství. Atmosféra v hale byla skoro jako při extraligovém utkání. Možná díky tomu se nám podařilo stav otočit na konečných 19:17 a mohli jsme se tak radovat z vítězného zakončení sezóny!

Odborné oko odhaduje celkovou návštěvnost na 105,5 diváků, což je na jihlavský volejbal rekordní číslo v horizontu desítek let. Někteří z přítomných jistě potvrdí, že mužskému volejbalu v Jihlavě zvoní (nejen v uších) na lepší časy! Více by k tomu mohli říct trenéři mládeže a zaroveň členové mužského celku Jarda Škrobák a Michal Procházka, kterým se tento rok podařilo dovést své svěřence ke stříbrným medailím v krajské juniorské soutěži.

JEŠTĚ JEDNOU DĚKUJEME VŠEM NAŠIM PŘÍZNIVCŮM ZA PODPORU BĚHEM SEZÓNY A VĚŘÍME, ŽE PŘETRVÁ NEJEN DO TÉ NÁSLEDUJÍCÍ!!!