hokejbal

06. 05. 2015

JIHLAVA SI ZAHRAJE FINÁLE JIHOMORAVSKÉ LIGY!

Sobotní odpoledne patřilo v Jihlavě hokejbalu, poněvadž pokračovala semifinálová série mezi městskými rivaly z SK a Flyers. Výhodu mečbolu měli hokejbalisté SK...
Minulý týden daly oba týmy laťku úrovně zápasu hodně nahoru, a tak natěšení diváci, kterých přišlo do hokejbalového areálu více jak sto, opět očekávali dramatický hokejbal.
První třetina se odvíjela v defenzivním duchu, ve kterém měly obě mužstva prioritu hlavně neinkasovat. Proto obrany na obou stranách pracovaly na více jak 100%, brankáři pozorně střežili své brankoviště a útočníci na jednotlivých stranách se ani nedostali do žádné vážnější situace. To nemohlo znamenat nic jiného, než bezbrankový výsledek po první siréně.
Další část hry nabídla konečně branky, ale na ty si museli diváci počkat až do jejího závěru. Nejprve se prosadil Matějka, který využil prostoru před brankou a trestuhodně nehlídaný v pohodě rozvlnil síť za Milfajtem 1:0! Vstřelená branka rozhýbala utkání, v němž se najednou začalo více útočit. Otevřené hry však využil opět tým SK. Ten si vypracoval dvoubrankové vedení díky pohledné individuální akci Třetiny, jenž blafákem alá Peter Forsberg rozjásal fanoušky svého týmu.
Před třetí třetinou všichni očekávali velký nástup Flyers. Ti však zůstali za očekáváním a ačkoliv jim snahu nikdo upřít nemůže, závěrečnou třetinou se spíše protrápili. K tomu SK přidali zásluhou Zápotočného a Javorky další branky z rychlých protiútoků a bylo po zápase. Poslední minuty už si tým SK pohlídal a oba celky se rozešly v duchu fair-play bez zbytečných potyček, které v minulosti tyto vyhecované zápasy provázely.
SK Jihlava si tak opět po roce zahraje finále jihomoravské soutěže. V něm na ně čeká vítěz základní části HSK Staré Brno. Městský rival z Flyers zůstal i přes velké ambice a povedenou sezónu před finálovou bránou a bude se muset spokojit s bronzem.
SK Jihlava – HBC Flyers Jihlava 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 26. Matějka (Průcha), 29. Třetina (Píbil), 37. Zápotočný (Apeltauer), 39. Javorka.
Rozhodčí: Borovec, Mach. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Navíc Vácha (SKJ) a Kourek (FLY) oba 10 min. OT. Střely na branku: 29:30. Diváků: 139.
SK: Bártů (Koch) – Vácha, Vala, Procházka “A“, Anděl Vl., Jiskra, Javorka – Koudelka, Třetina, Píbil “A“ – Apeltauer, Matějka, Průcha – Bína, Zápotočný “C“, Fejt.
Flyers: Milfajt (Drštička) – Tůma, Kourek “C“, Jirků, Dlabaja, Homola – Souček, Drápela, Rezek – Brázda, Kučera, Novák – Lichtenberg, Bláha, Němec.