hokejbal

12. 05. 2015

SK JIHLAVA KRŮČEK OD OBHAJOBY!

Během uplynulého víkendu odstartovala finálová série jihomoravské ligy mužů. V ní se představil vítěz základní části a zároveň největší favorit soutěže HSK Staré Brno, a na druhé straně obhájce prvenství SK Jihlava. Finálová série se hraje na dvě vítězná utkání!
Před touto sérií nebylo tajemstvím, že se oba týmy nemají příliš v lásce. A tak se nesly úvodní minuty v duchu vyřizování starých účtů. I díky tomu se v první třetině především vylučovalo. Toho však dokázalo využít pouze Brno, které se dostalo díky dorážce Zapletala z bezprostřední blízkosti do vedení 1:0! „Pohotová střela z kruhů, míček mi nějak propadl a jejich hráč byl na brankovišti pohotový,“ vykládal po zápase brankář Bártů. Jihlavu mohla vrátit zpátky do zápasu dvojnásobná přesilovka trvající téměř dvě minuty, jenže v brance HSK čaroval Chmel. Po první siréně tak drželo Brno nejtěsnější možné vedení.
Do druhé třetiny vlétli jihlavští hokejbalisté s velkým odhodláním. Povedený vstup nakonec přinesl i branku, když Mandátovou pohlednou akci zakončil nikým nehlídaný Pošvic 1:1! „Mandy na sebe navázal dva hráče, poté si vytáhl z branky i brankáře a já to po jeho přihrávce dával do prázdné branky,“ chválil si šťastný střelec spolupráci s Mandátem. O sedm minut později bylo v táboře Jihlavy ještě veseleji, o což se postaral Průcha, který v samostatném úniku využil špatného střídání brněnského týmu 1:2! „Vyběhl jsem ze střídačky, Pošvi mě našel krásnou přihrávkou a pak už jsem nic moc nevymýšlel jelikož mě křižoval obránce, tak jsem si míček přehodil na backhand a vystřelil k tyči, kde měl gólman trochu volného místa,“ popisoval svoji branku Průcha. Ve zbytku třetiny už se skóre zápasu nehýbalo a to díky výtečným brankářům, kteří se představili ve výborné formě.
Poslední dějství nabídlo bitvu o každý centimetr hrací plochy. Hra se tak odvíjela především u mantinelů, kde bylo k vidění nespočet osobních soubojů. Přesto se diváci dočkali brankových příležitostí. Více jich mělo Brno, které mělo k dispozici hned tři přesilovky, jenže na brankáře Bártů nevyzrálo. Na straně Jihlavy mohli vítězství pečetit Mandát, nebo Koudelka, kteří se shodně dostali do samostatných úniků, avšak jejich šance zlikvidoval pozorný Chmel. Těchto zahozených šancí mohla Jihlava litovat, ale naštěstí pro ni brněnští při závěrečném tlaku orazítkovali pouze břevno. Závěrečná siréna tak přinesla velkou radost na straně Jihlavy, která už příští týden může před vlastními fanoušky obhájit titul pro vítěze jihomoravské ligy!
Sobotní zápas je naplánován na 14:00!
HSK Staré Brno – SK Jihlava 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Zapletal (Šmarda L., Němec) – 17. Pošvic (Mandát), 24. Průcha (Pošvic, Koudelka).
Rozhodčí: Horský, Vokurka. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. Počet střel: 35:31. Diváků: 35.
„Do utkání jsme vstupovali s vědomím, že pokud nebudeme vylučovaní, tak je velká šance uspět na soupeřově hřišti. Bohužel po zbytečných vyloučeních jsme se celý zápas dostávali pod tlak. Soupeř samozřejmě z přesilových her, které má slušně natrénované neustále hrozil. Nicméně při hře pět na pět jsme soupeře jasně přehrávali. Náš tým ukázal, kde je jeho síla a toho si nesmírně cením. Základní část a první kolo play off byly pro nás přípravou na těžké zápasy s Flyers a následně s HSK. Myslím si, že naše forma vygradovala ve správný čas a pokud dodržíme vše, co jsme si řekli, tak v sobotu mohou započít oslavy mistrovského titulu,“ nechal se slyšet trenér SK Pavel Pleško.
Brno: Chmel (Horák) – Dmytryszyn, Gavenda, Geryk, Jandourek, Kříž, Trötzmüller Jan, Trötzmüller Jiří – Šmarda M., Baláč, Emmer – Fojtík, Gratz, Němec – Novák, Smrž, Šír – Šmarda L., Zapletal.
Jihlava: Bártů (Koch) – Rašner, Vácha, Vala, Javorka, Průcha, Harasim, Anděl Vl., Jiskra – Koudelka, Trávník, Třetina – Píbil, Mandát, Pošvic – Matějka, Zápotočný, Král – Bína, Fejt.