Hokejbal SK Jihlava

23. 09. 2015

Proti Suchdolu nad Lužnicí sice jihlavští podali chabý výkon, díky trefě Trávníka z poslední minuty si ale nakonec připsali plný počet bodů. Ani po čtvrtém kole tak nepoznali chuť porážky a nadále se drží v popředí prvoligové tabulky.

Celek Suchdola nad Lužnicí byl pro jihlavské velkou neznámou a svým pojetím hry nakonec domácí hodně potrápil. Úvod zápasu naznačil, čím bude jihočeský celek chtít uspět. Během prvních minut si díky svému pohybu vypracoval několik přečíslení, výraznější ohrožení branky Kocha z nich ale nevzešlo. A tak když ve čtvrté minutě zužitkoval Sobotka svojí první brankou v jihlavském dresu přesilovou hru, všichni očekávali snadnou výhru favorita. Opak byl ale pravdou. Hosté i nadále byli aktivnější a v 10. minutě se dočkali vyrovnání, když Kalát rychlou střelou překvapil Kocha.

Druhá část přinesla takřka totožný průběh jako ta první. Domácí se sice zásluhou premiérové branky Krále dostali znovu do vedení, tečovaná střela Schandla o dvě minuty později ale prošla až za Kochova záda a hosté tak znovu dokázali dotáhnout skóre. A ve 27. minutě mohli jít dokonce do vedení. Více než minutu a půl dlouhou přesilovou hru dvou hráčů v poli ale zužitkovat nedokázali a po dvou částech tak na tabuli svítil nerozhodný stav 2:2.

Kdo čekal v závěrečném dějství od začátku tlak domácích, musel být zklamán. I nadále se jihlavští proti obětavé obraně Suchdola prosazovali jen stěží a brankář Stříbrný nemusel řešit takřka žádnou vážnější situaci. To Filip Koch na druhé straně musel ve 35.minutě lovit míček ze své sítě po zakončení Lakatoše, který převrátil skóre na stranu hostů. Šanci na vyrovnání dostali domácí při vyloučení Schandla, brankář Stříbrný ale i nadále odolával. Ve 41. minutě už byl ale krátký na lahůdkovou kombinaci po ose Bartejs – Trávník a do odkryté klece zakončující Fiala – 3:3. I tak Jihočeši cítili šanci na plný bodový zisk a v závěru se vrhnuli do útoku. A to se jim nakonec stalo osudným. Jobák pronikl do otevřené obrany, našel zcela volného Trávníka, který pouhých 17 vteřin před koncem strhnul vítězství na stranu jihlavských.

"Zápas se Suchdolem jsme neodehráli podle našich představ a tři body jsou pro nás v podstatě darem. Soupeř celý zápas předváděl aktivní hokejbal plný pohybu a osobních soubojů a my jsme se s tím nedokázali vyrovnat. Zejména před vlastní brankou jsme předvedli tragický výkon a dovolili hostům zakončovat z nebezpečných pozic. V závěrečné pětiminutovce se nám sice podařilo zápas otočit, tři body jsme si ale dnes nezasloužili a do příštího zápasu s Jindřichovým Hradcem máme co zlepšovat," zhodnotil trenér Jihlavy Lukáš Staněk.

V dalším utkání jihlavští na svém hřišti vyzvou dosud suverénní Jindřichův Hradec. Utkání začíná v neděli 27.9. v 16 hodin.