Hokejbal SK Jihlava

30. 09. 2015

V taháku 5. kola 1.NHbL porazili jihlavští Jindřichův Hradec 4:3, vystřídali ho na druhé příčce tabulky a i po pátém kole si nadále udržují neporazitelnost. Vítěznou branku stejně jako před týdnem zaznamenal Petr Trávník.

Do zápasu dvou doposud neporažených týmů vstoupili Jihlavané s jasným cílem, přerušit sérii svého soupeře. Tomu odpovídal i úvod střetnutí. Hosté zvolili vyčkávací taktiku, zatímco domácí se od začátku snažili usadit ve svém útočném pásmu, kde se však dlouho nemohli prosadit přes dobře organizovanou obranu Hradce. Hráči jihočeského celku postupem času začali vstrkovat růžky i do útoku a několika rychlými kontry provětrali domácí obranu. Ani oni ale uspět nedokázali. Skóre se poprvé měnilo ve 12.minutě. Javorka od mantinelu nastřelil míček před branku, který odrazem od Střechy doputoval až za brankovou čáru. Vyrovnání na sebe ale nenechalo dlouho čekat. Zmatků v jihlavské defenzivě využil Mátl, který pohodlně zakončil do prázdné branky. Gólový účet první třetiny ale ještě nebyl u konce. O pouhých 21 vteřin později zachytil Homola rozehrávku soupeře, našel před brankou Smutného a ten strhnul vedení bleskově zpět na stranu jihlavských.

Zatímco v první části měly oba celky pouze jediného vyloučeného, ve zbylých dvou třetinách nestíhala často trestná lavice ani vychladnout. A právě hra v nerovnovážném počtu posouvala skóre na obou stranách. Po nevyužité krátké dvojnásobné výhodě v podání domácího celku následovaly dvě početní výhody hostů. A obě se zcela odlišnými výsledky. Během první z nich si totiž domácí Bartejs obhodil obránce Hradce a v samostatném úniku si věděl rady i s brankářem Janákem. Následná výhoda ale přinesla branku na druhé straně. Plašil nahodil od modré směrem k Humlíčkovi a míček k překvapení všech skončil až za brankovou čárou. Jihlavští byli i nadále aktivnějším celkem, v rozletu je ale brzdila řada vyloučení. Do druhé sirény se již skóre nezměnilo a na světelné tabuli tak svítil stav 3:2.

Ne však na dlouho. Sotva začala poslední patnáctiminutovka, domácí šli znovu do oslabení, ve kterém srovnal svoji druhou brankou v zápase Mátl. I na tuto branku ale dokázali jihlavští bleskově zareagovat. Bartejs zatáhl míček do pásma, našel zcela osamoceného Trávníka a ten znovu překonal Janáka. Utkání i nadále nabízelo atraktivní podívanou s řadou šancí na obou stranách. Největší z nich si schovali do závěrečné minuty hradečtí. V další z mnoha přesilových her se zcela sám před Humlíčkem zjevil Remiáš, domácí brankář ale perfektním zákrokem odmítnul dělbu bodů.

„Proti Jindřichovu Hradci jsme podali o několik tříd lepší výkon než minulý týden se Suchdolem. Od začátku jsme si šli jasně za svým clem. Soupeř předvedl kvalitní výkon a výhra nás stála spoustu sil. Rozhodně ale máme na čem stavět do dalších zápasů. Čeho se ale musíme vyvarovat jsou zbytečná vyloučení. Každý zápas odehrajeme takřka jednu třetinu v oslabení,“ nechal se slyšet domácí trenér Lukáš Staněk.

Další dva zápasy čekají jihlavské o víkendu 3. -4.10., kdy se na domácím hřišti střetnou  v sobotu se Svítkovem (15:00) a v neděli s Brnem (14:00).