Novinky | SK Jihlava | Sportovní klub Jihlava, atletika, florbal, judo, karate
Zpět na přehled oddílů

Hokejbal SK Jihlava

14. 10. 2015

Pikantní souboj v rámci 8. kola byl k vidění v Jihlavě, kam zamířili Jestřábi z Přelouče. Domácí potvrdili roli papírové favorita a zvítězili 5:1. O výsledku prakticky rozhodl samotný úvod utkání, v němž během šesti minut vstřelili dvě branky.

Zvláštní náboj měl duel mezi Jihlavou a Přeloučí hned pro několik hráčů obou týmů. Trio Zelený, Smutný, Brázda v loňské sezoně oblékalo dres svého soupeře, přeloučský Šmíd naopak několik sezon vypomáhal celku z Vysočiny. V brankách se pak představili Humlíček s Bryknerem, kteří ještě loni sdíleli jedno brankoviště v extraligovém Hradci Králové. Úvod zápasu patřil jednoznačně domácímu celku. Od úvodního vhazování se nastěhoval před branku Bryknera a již v čase 1:02 se dostal do vedení. Obrana Přelouče nedokázala vyhodit míček a Zelený jej dělovkou bleskově vrátil až za záda Bryknera. Jihlavští pokračovali v nastoleném tempu a odměnou jim byla šťastná druhá branka. Fiala adresoval před branku střílenou přihrávku a ta nakonec proskotačila až za brankovou čáru. Hosté vývojem viditelně otřeseni se sice pokoušeli propracovat před Humlíčka, v první části jej ale prakticky neohrozili, o čemž svědčí i poměr střel 17:4.
Úvod druhé třetiny nenaznačoval, že by se obraz utkání měl výrazněji změnit. Jihlavané se nadále tlačili do svého soupeře, ten se ale postupně začal přeci jen dostávat více do hry. K tomu jim dopomohli i dvě po sobě následující přesilové hry, a i když v nich ještě na Humlíčka vyzrát nedokázali, dvě minuty před koncem prostředního dějství přeci jen dokázali snížit. Jihlavský brankář zaváhal s rozehrávkou, a i když se ještě stihnul do svého brankoviště vrátit, střelu Příhody vytěsnit mimo tyče nedokázal. Závěrečných patnáct minut tak přeci jen slibovalo zajímavou zápletku.
Jakoukoliv myšlenku hostí na bodový zisk ale v samotném úvodu třetí části domácí dokázali bleskově rozmetat. Již po 44 vteřinách Jobák doběhl vyhozený balonek, pohrál si s hostující obranou a našel před brankou dobře postaveného Smutného, který potřetí překonal Bryknera. O minutu a půl si dvojice role prohodila. Smutný po buly přistrčil Jobákovi, který utajenou střelou zvýšil na rozdíl tří branek. Přeloučští se sice snažili s vývojem zápasu něco udělat, přes organizovanou obranu Jihlavy se ale prosazovali jen obtížně. Definitivní tečku za utkáním pak udělal v předposlední minutě Jobák, který v situaci 2 na 1 zvolil přesnou střelu k tyči.

„Podařil se nám vstup do zápasu a po první třetině jsme mohli vést i vyšším rozdílem. V druhé části se Přelouč zvedla a nakonec využila naši chybu. Stejně jak nám ale vyšel vstup do zápasu, povedl se i ten do třetí třetiny a dva góly definitivně zlomily odpor soupeře. Myslím, že dnes jsme byli lepším celkem a tři bodu jsou zasloužené,“ nechal se slyšet trenér Jihlavy Staněk.