Hokejbal SK Jihlava

29. 10. 2015

Dalších 6 bodů do tabulky si připsali hokejbalisté SK Jihlava a i po 10. kole dosud nepoznali hořkost porážky. Díky výhrám 9:0 nad Karlovými Vary a 2:0 nad Teplicemi se drží na druhém místě, 3 body za svým příštím soupeřem, celkem Rakovníka.

Celek Karlových Varů dorazil na Vysočinu s pouhými sedmi hráči do pole a o výsledku zápasu tak byla prakticky rozhodnutou ještě před jeho začátkem. Hrstka hostujících hráčů nemohla konkurovat domácím třem formacím a po dvou brankách Smutného prohrávala po první části 2:0. Stejným skórem skončila i část druhá, o dvě branky se tentokráte postaral nejlepší střelec domácích Střecha. V závěrečném dějství hostům došly síly a stále častěji se museli uchýlit k nedovoleným zákrokům. Výsledkem byly 4 přesilovkové branky v jejich síti. Hattrick dokončili Smutný se Střechou, po jedné brance přidali Růžička, Trávník a Fiala.

Nedělní soupeř, Teplice, se pyšnil třetí nejlepší defenzivou v soutěži a i v Jihlavě tento fakt potvrdil. V úvodu utkání ale ukázal něco i s ofenzivních kvalit, brankář Bártů ale několika kvalitními zákroky svůj celek podržel. Domácí hru postupně dokázali vyrovnat a i teplický gólman Vaníček měl plné ruce a nohy práce. Skóre se nakonec měnilo 7 vteřin před koncem první třetiny. Brázdovu přihrávku před branku tečoval teplický obránce tak nešťastně, že zamířila přesně mezi betony Vaníčka. I ve druhé části oba celky předváděli atraktivní hokejbal, výraznější příležitosti si ale vypracovávali jihlavští. A ve 27. minutě se dočkali zvýšení svého náskoku. Ve dvojnásobné početní výhodě nabídl Bartejs před prázdnou branku míček Střechovi a ten se již mýlit nemohl. Třetí třetina se nesla ve snaze Teplic snížit dvoubrankové manko, přes domácí defenzivu se jim ale dostávalo velmi těžce. A když už se jim to povedlo, zakročil spolehlivý Bártů. Domácí se již do útoku příliš nehnali a skóre se tak do závěrečné sirény nezměnilo již ani na jedné straně.

„Zápas s Vary nemá cenu příliš komentovat. I když hosté několikrát ukázali individuální kvalitu, v sedmi lidech se bohužel pro ně první liga hrát nedá. Zápas s Teplicemi byl z jiného soudku. Severočeši převedli jednoznačně nejlepší výkon ze všech soupeřů, se kterými jsme se doma utkali. Po celý zápas hráli hodně aktivně a je vidět, že za ně nastupuje řada zkušených hráčů. A brankář Vaníček je výborný. Pro nás důležité vybojované tři body,“ zhodnotil duely trenér Staněk.