Zpět na přehled oddílů

Hokejbal SK Jihlava

10. 11. 2015

Dvě zcela odlišná utkání odehráli v rámci 6. a 7. kola hokejbalisté jihlavského SK s týmy ze spodní části tabulky. V sobotu nejprve rozstříleli Svítkov poměrem 13:0, o den později se protrápili k vítězství 2:0 nad Brnem. Střelecky se blýskly Střecha (5 branek) s Javorkou (4), o čistá konta se podělili Bártů s Kochem.

Utkání s pardubickým Svítkovem příliš dramatu nenabídlo. Jihlavští se od úvodní buly nastěhovali do pásma svého soupeře a již po 82 vteřinách otevřeli zásluhou Jobáka skóre. Neuběhlo ani 90 vteřin a náskok domácích se zdvojnásobil. Vávrů přihrál Smutnému a ten i v pádu zvýšil. I pardubičtí se dostali do několika zakončení, v první části ale dostali tvrdou lekci z produktivity. V 8. minutě skóroval poprvé Střecha, v 10. zvýšil již na 4:0 svojí premiérovou trefou Fejt. Hosté se pokusili zpomalit jihlavské oddechovým časem, 8 vteřin po jeho skončení ale Střecha podruhé prolétnul jejich obranou a zakončil přesně mezi betony Černického. Definitivní tečku za první částí pak udělal šestou brankou Javorka.

Hráči Svítkova od druhé části přitvrdili a dokonce svého soupeře dokázali přestřílet. Víc než nastřelení brankové konstrukce ale vytěžit nedokázali. To jihlavští pokračovali ve fantastické produktivitě a z osmi střel se dokázali prosadit hned třikrát. Do listiny střelců se podruhé zapsali Jobák s Javorkou, Střecha dokonce zkompletoval hattrick. Závěrečné dějství se neslo v duchu snahy Východočechů o alespoň čestný úspěch, Bártů ale i s pomocí brankové konstrukce odolal až do závěrečného hvizdu. To jeho protějšek musel lovit míček ze své sítě ještě čtyřikrát, když se o branky rovnoměrně podělili Střecha s Javorkou.

Na nedělní utkání proti Brnu dorazili diváci v očekávání další vysoké výhry jihlavského celku. Již úvodní minuty je ale vyvedly z omylu. Jihomoravané vstoupili do utkání se snahou co nejvíce zahustit střed hřiště a to se jim povedlo na výbornou. Jihlavští se nebyli schopni přes obranný val prosadit a sami měli plné ruce práce s odrážením rychlých protiútoků soupeře. Ten se dokonce málem dostal do vedení, gólovou střelu ale v poslední možné chvíli zastavil ofsajd. O vyrovnané bitvě bez větších šancí svědčí i poměr střel 7:5 po první části, skóre zůstalo nezměněno.

Ve druhé patnáctiminutovce se jihlavští pokusili Brno zatlačit do jeho obranného pásma, konsolidovaný val ale stále odrážel veškeré útoky domácí družiny. Ve 20.minutě navíc hosté promarnili obrovskou šanci k získání vedení. Po zákroku Homoly rozhodčí nařídili velmi přísné trestné střílení, hostující Šír si ale zuby vylámal na brankáři Kochovi, respektive na povrchu hřiště. A když brněnští nevyužili ani svoji druhou přesilovou hru v zápase, přišel trest. Blaško sice v početní výhodě pálil mimo, odražený míček ale za záda Schönbergera bleskově vrátil Smutný.Ani inkasovaný gól ale s hosty neotřásl a v úvodu třetí části mohlo být vyrovnáno, střelu Holuba ale zastavilo břevno. Těsně před polovinou třetího dějství se domácí dočkali gólové pojistky. Podobnou situaci jako při první brance dokázal zužitkovat mladík v sestavě SK Růžička a ve svém prvním startu za áčko zaznamenal první branku. Ve zbytku utkání se sice hosté snažili o vstřelení kontaktní branky, brankář Koch si ale se všemi jejich pokusy dokázal poradit a i on si tak mohl připsat první letošní čisté konto.

„Zápas proti Svítkovu nemá cenu příliš hodnotit. Soupeř působil hodně odevzdaně, nám navíc v úvodu do branky napadalo takřka vše, na co jsme sáhli. Zbytek zápasu se tak již spíše dohrával. V neděli jsme bohužel na sobotní výkon nenavázali ani v nejmenším a můžeme být rádi za tři body. Brno odehrálo dobré utkání a my měli obrovský problém se prosadit přes jejich důraznou obranu. Nezbývá než oba zápasy hodit za hlavu a připravit se na další kolo. Proti Přelouči nás příští týden čeká určitě ještě těžší zápas,“ zhodnotil víkendové duely střele pěti branek Jan Střecha. Zpět

Děkujeme našim partnerům

Sportovní klub Jihlava

Sportovní klub Jihlava byl založen v roce 1910. Sdružuje 20 neprofesionálních sportovních oddílů a svou základnou čítající 1560 členů patří mezi největší sportovní kluby v Jihlavě.

V majetku klubu jsou čtyři sportovní areály – víceúčelová hala, areál hokejbalu a házené, volejbalové kurty a loděnice, které převážně využívají oddíly klubu. Volné hodiny slouží široké sportovní veřejnosti.

K doplňkové činnosti klubu patří pronájem sportovní haly pro pořádání kulturních, společenských nebo firemních akcí a pronájem reklamních ploch v Jihlavě.