Hokejbal SK Jihlava

11. 11. 2015

Nepříjemné zranění jihlavského Davida Fialy předčasně ukončilo střetnutí s Chlumcem nad Cidlinou. Hosté z Vysočiny v tu chvíli vedli 4:1, a i když o výsledku bude jednat ještě ligová komise, dá se předpokládat, že body se budou stěhovat do Jihlavy. Té i nadále patří v tabulce druhá příčka.

Po sérii devíti domácích utkání se hokejbalisté jihlavského SK potřetí v sezoně vydali na půdu soupeře. V rámci 13. kola zavítali na hřiště desátého Chlumce nad Cidlinou. Vstup do zápasu vyšel jednoznačně lépe hostům. Ti se okamžitě tlačili před domácí branku a již ve třetí minutě se ujali vedení díky kombinaci po ose Střecha, Brázda a zakončující Fiala. I v následujících minutách měl domácí brankář Havlíček plné ruce práce a zejména další kombinace Fialy se Střechou volala po brance. Ta nakonec přišla v minutě třinácté. Smutného zakončení z bezprostřední blízkosti se sice ještě neujalo, pohotová dorážka Jobáka už ano – 0:2. Domácí v první části vyslali na brankáře Kocha v jihlavském brankovišti pouze 6 střel, v kolonce branek po první třetině svítila na jejich straně nula.
V úvodu druhé části darovali domácí jihlavským přesilovou hru, když nestihnuli včas nastoupit na úvodní vhazování. Hosté sice svého soupeře svírali celé dvě minuty, Havlíček ale tentokráte odolal. Obraz hry se ani v druhé patnáctiminutovce příliš nezměnil. Chlumec se sice snažil ohrožovat brankáře Kocha, přes obranu hostů se ale prosazoval těžko. Ve 35. minutě skončilo utkání pro domácího Kraloviče a hostujícího Habermanna. Po nevybíravém zákroku putoval první z nich do kabin s trestem do konce zápasu, jihlavský mladík pak do nemocnice s krvavým zraněním a podezřením na vykloubenou čelist. Nabídnutou výhodu zužitkoval po minutě Střecha, kterému připravili ideální pozici Smutný s Blaškem. I přes několik dalších šancí se již hosté v dlouhé přesilové hře neprosadili a do kabin se tak šlo za stavu 0:3.
Třetí část nabídla více než hokejbalovou podívanou urputnou bitvu bez vážnějších šancí. Domácí se sice dostávali častěji až před Kocha, střelecky se ale jako první prosadili opět jihlavští. V 39. minutě předvedl dobrý obranný zákrok Homola a po kombinaci se Smutným se mohl po dlouhé odmlce radovat ze vstřeleného gólu. O tři minuty později se nakonec dočkali i domácí. Hostující obrana nedokázala vyhodit míček ze své třetiny a Skřivánek střelou po zemi rozmetal naděje Kocha na čtvrté čisté konto. O několik vteřin později došlo k nepříjemnému střetu dvou jihlavských hráčů, po kterém zatrnulo všem přítomným. Vážně vypadající zranění nakonec odnesl David Fiala „jen“ otřesem mozku a řadou tržných ran. Po domluvě obou kapitánů s rozhodčími byl zápas předčasně ukončen a o jeho osudu tak bude rozhodovat až ligová komise.

„Dnešní body, které by měla komise potvrdit, nejsou důležité. Hlavní je, aby oba kluci byli v pořádku. Naštěstí to vypadá, že obě zranění nakonec nebudou tak vážná jak se v první chvíli zdálo. I tak ale minimálně David bude dlouho mimo hru. Oběma přejeme brzké uzdravení. Velké poděkování zaslouží domácí, kteří zajistili okamžitou první pomoc. Opět se ukázalo, že zdravotníci by měli být na každém zápase. To se často neděje, bohužel ani u nás,“ uvědomoval si trenér Jihlavy Staněk.

V dalším kole zajíždějí jihlavští na půdu Suchdola nad Lužnicí, kterého v prvním střetnutí dokázali porazit těsně 4:3.