Hokejbal SK Jihlava

23. 11. 2015

Těsné vítězství 2:1 vybojovali jihlavští hokejbalisté na hřišti Suchdola nad Lužnicí. Obě branky zaznamenal útočník Jan Střecha. Díky výhře patří celku z Vysočiny i nadále druhé místo za stále suverénním Rakovníkem.

V prvním letošním vzájemném zápase zvítězili jihlavští na domácí půdě nad Suchdolem nad Lužnicí těsně 4:3 a i na jihu Čech se dal očekávat vyrovnaný souboj. Domácí diváci navíc vytvořili bouřlivou atmosféru, která hnala Suchdol ještě více dopředu. I přesto ale úvod utkání vyšel lépe jihlavským. V 5. minutě dostali možnost zahrát si přesilovou hru, kterou dokázali po krátké době využít. Po přihrávkách Smutného a Jobáka neměl již Střecha problém uklidit míček do prázdné branky a poslat tak hosty do vedení. Domácí se stejně jako v prvním vzájemném střetnutí prezentovali aktivní krou plnou osobních soubojů, v první části ale hrála prim jihlavská kombinace. Zásluhou brankáře Stříbrného se ale šlo do kabin za hubeného vedení jihlavských 0:1.
Hned v úvodní minutě druhé části se ale hostům podařilo náskok zdvojnásobit. Střecha našlápl na pravém křídle a střelou pod betony překonal Stříbrného. Inkasovaná branka na několik minut otupila snahu domácích, s postupem času se ale stále více dokázali dostávat až před brankáře Humlíčka, který musel vytasit několik povedených zákroků. Největší šanci na změnu skóre ale propásli hosté. V další početní výhodě si vypracovali řadu vyložených šancí, největší z nich z hole Střechy ale zastavila tyčka domácí branky. Ubráněná přesilová hra jakoby nalila Suchdolu novou krev do žil a zbytek druhé části se odehrával v jejich režii. Nejprve sice nedokázali využít minutu a půl dlouhou dvojnásobnou početní výhodu, v poslední minutě ale hosté po sporné situaci přestali na okamžik hrát, míček se dostal na modrou čáru k Látalovi, který s pomocí teče hostující obrany překonal Humlíčka.
Snížení z konce druhé třetiny vybudilo domácí ještě k větší aktivitě a ti byli prakticky po celou třetí část lepším celkem. Důrazným napadáním dokázali několikrát hosty donutit k chybě a brankář Humlíček měl plné ruce a nohy práce, aby udržel svému celku hubené vedení. Jihlavským se ve třetí části nevedlo ani v početní výhodě a hosté tak sáhnuli ve snaze vyrovnat k powerplay. V ní se již ale k vážnějšímu ohrožení Humlíčkovi branky nedostali, sami naopak mohli inkasovat rozhodující třetí branku. Několik pokusů Smutného s Jobákem si ale cestu do opuštěné klece najít nedokázalo a střetnutí skončilo vítězstvím Jihlavy 2:1..

„Očekávali jsme vyrovnaný souboj, což se nakonec potvrdilo. Diváci vytvořili výbornou bouřlivou atmosféru, která ještě zvyšovala tempo utkání. Tomu se bohužel příliš nedokázali přizpůsobit rozhodčí, kteří předvedli spoustu chyb na obě strany. Škoda, že se nám nepodařilo zužitkovat více šancí z první poloviny zápasu, kdy jsme byli lepším celkem, o osudu zápasu mohlo být rozhodnuto dříve. Nakonec jsme se ale dokázali zkoncentrovat na závěr zápasu a připsat si tak další tři důležité body,“ nechal se slyšet jihlavský trenér Lukáš Staněk.

Další dvě utkání čekají na jihlavské hned tento víkend, kdy se nejprve představí na půdě sedmých Dobřan, o den později pak v Berouně na hřišti posledních Keltů.