Hokejbal SK Jihlava

25. 11. 2015

Katastrofální víkend prožili hokejbalisté jihlavského SK. V Dobřanech schytali debakl 0:6, v Berouně na hřišti Keltů podlehli 1:3. I přesto se stále drží na druhém místě, odstup na první Rakovník ale vzrostl na 11 bodů.

Další hrací víkend se jihlavští hokejbalisté museli obejít bez řady zkušených hráčů a jejich absence se nakonec ukázala být citelnější, než se mohlo původně zdát. Prvním soupeřem byly západočeské Dobřany, kterým patřila 8. příčka. Horší vstup do zápasu si jihlavští mohli asi jen těžko představit. Domácí byli všude minimálně o dva kroky dříve a ve třetí minutě se dočkali úvodní branky. Václav Šlehofer bez povšimnutí obkroužil jihlavskou klec a míček uklidil přesně pod horní tyč. Domácí si svým pohybem dokázali vytvořit řadu střeleckých příležitostí a jednu z nich v šesté minutě zužitkoval Kovařík, který znovu zamířil přesně pod horní tyč. Situace jako přes kopírák se opakoval i o minutu později, tentokrát v podání Václava Šlehofera. Hosté v tu chvíli byli zralí na ručník a tak si vybrali oddechový čas. I ve zbytku první části ale nadále tahali za kratší konec a i když dokázali hru částečně vyrovnat, výraznější šanci si nevypracovali.
Ještě hůře než do první části vstoupili jihlavští do té druhé. Pouhých 9 vteřin stačilo Koptovi,aby dorazil míček za záda brankáře Bártů. Hostům se následně příliš nevyvedla ani početní výhoda, ve které sice dokázali ohrozit brankáře Marka, výraznější problémy mu ale nenadělali. A tak znovu udeřilo na druhé straně. Ondřej Šlehofer zpoza branky nahazoval míček obloukem před ní a brankář Bártů si míček nešťastně srazil za brankovou čáru. Třetí třetina pak nabídla snahu hostí alespoň o čestný úspěch, v největší šanci se ale Růžička prosadit nedokázal. Poslední minuta pak nabídla šestou branku z hole Skály, čisté konto Markaovi na druhé straně zachránila po Jobákově střela tyč.

„Zápas v Dobřanech jsme vůbec nezvládli. Nedokázali jsme pokrývat rychlonohé domácí hráče a ti toho dokázali hned v úvodu zápasu využít. Nepropadli jsme ale jen v obraně, v útoku jsme si také nedokázali vytvořit takřka nic. Bodovat jsme si dnes v žádném případě nezasloužili,“ nešetřil kritikou jihlavský trenér Staněk.

V neděli zavítali jihlavští na půdu předposledních Keltů a po nevydařené sobotě chtěli získat všechny body. Hned v úvodním střídání si hosté vytvořili velký tlak, Jobák v největší šanci ale mířil jen do tyče. A tak udeřilo na druhé straně. Dvořák využil zaváhání jihlavské obrany a poslal Kelty překvapivě do vedení. Jihlavští se sice snažili o bleskovou odpověď, nebezpečnější ale byli domácí, kteří podnikali rychlé protiútoky do otevřené hostující obrany. Vyrovnání se Jihlavané dočkali v úvodu druhé třetiny. V přesilové hře napřáhl Blaško a jeho nepřesnou střelu uklidil za brankovou čáru Jobák. Z vyrovnaného stavu se ale hosté radovat dlouho nemohli. Ani ne o minutu později oplatili stejnou mincí i domácí, když přesilovou hru využil Bureš. Šance se nadále střídali na obou stranách, ani jeden z brankářů již ale kapitulovat nechtěl. Velkou šanci dostali domácí se závěrečným hvizdem druhé části, samostatné střílení po faulu Homoly ale dokázal brankář Bártů zneškodnit.
Třetí třetinu začali jihlavští velkým náporem a na dlouhé minuty se usadili před brankou Keltů. Brankář Oplt ale dokázal veškeré pokusy hostů zastavit, v případě střely Blaška mu navíc pomohla tyč domácí branky. I přesto, že se prakticky celá třetí část odehrávala v obranném pásmu Keltů, vyrovnat se jihlavským nepodařilo. V závěrečné minutě pak překvapivou domácí výhru pečetil do opuštěné branky při power play Gotthard.

„Nedělní zápas byl hodně obtížný, díky mokrému plastovému povrchu. Místy hra připomínala spíše klouzanou, vymlouvat se na to ale rozhodně nebudeme. Soupeře jako jsou Kelti musíme porážet. Bohužel jsme opět předvedli tragický výkon a někteří hráči by se nad svým přístupem měli zamyslet,“ neskrýval rozhořčení Staněk.

Podzimní část uzavřou jihlavští již tuto neděli na půdě Mladé Boleslavi.