Novinky | SK Jihlava | Sportovní klub Jihlava, atletika, florbal, judo, karate
Zpět na přehled oddílů

Hokejbal SK Jihlava

02. 12. 2015

I v závěrečném zápase jihlavští potvrdili nepovedený závěr podzimu a z Mladé Boleslavi odjeli po porážce 2:3 s prázdnou. I tak přezimují na druhém místě, náskok na třetí Přelouč se ale smrsknul na pouhé 3 body.

Mladoboleslavské hřiště po celou neděli zkrápěly dešťové kapky a z plastového povrchu se stalo spíše kluziště. Oba týmy měli velké problémy s jakýmkoliv pohybem a k vidění byl sport zdánlivě připomínající hokejbal. Domácí se minimálně v úvodu se situací vyrovnali lépe a prvních 10 minut se odehrávalo v jejich režii. S několika šancemi si dokázal brankář Jihlavy Koch poradit, v šesté minutě již ale kapituloval. Vilímek doslova namazal Knížekovi mezi kruhy a jeho střela si našla cestu mezi betony až za brankovou čáru. Hosté poprvé vážněji ohrozili domácí branku až v druhé polovině první části, střela Jobáka se ale jen otřela o tyč.
V podobném duchu se pokračovalo i v třetině druhé. Jihlavští si snažili vytvářet šance, zároveň ale produkovali řadu chyb, ze kterých rezultovaly nebezpečné střely mladoboleslavských. Ve 20. minutě byla k vidění zřejmě jediná hokejbalová akce zápasu. Domácí se na dva doteky dostali od vlastní branky až do samostatného úniku, který dokázal Krejčí proměnit. Snížení se jihlavští dočkali o 6 minut později. Vilímkovu střelu po vhazování dokázal tečovat Vávrů mimo dosah brankáře Turczyna. Velkou šanci na zvrat v zápase dostali hosté na konci druhé části. Bezděk byl potrestán za zdržování hry, výrok sudích se mu nelíbil tak moc, že nakonec inkasoval ještě trest ve hře. Výsledek? Sedmiminutová přesilová hra pro Jihlavu. Bohužel i během ní se ukázalo, že v závěru podzimu jihlavským došla jiskra. V celém průběhu přesilové hry musel domácí brankář zasahovat pouze proti pár střelám, vyrovnání se ale hosté přeci jen dočkali. Blaškovo nahození vrátil za brankovou čáru pohotově Zelený. Zbytek utkání nenabízel ani na jedné straně větší příležitosti, k dělbě bodů ale nakonec nedošlo. V poslední minutě domácí Malina vystřelil bezprostředně po buly a Bernard jeho nepřenou ránu vrátil za záda Kocha. Powerplay Jihlavy již nepřineslo žádnou příležitost na vyrovnání a hosté tak museli skousnout třetí porážku z posledních 3 zápasů.

"Zápas s Boleslaví nemá cenu příliš hodnotit. Díky kluzkému povrchu měl totiž s hokejbalem pramálo společného. Nechceme se na něj ale vymlouvat, stejný byl pro oba týmy. Zápas byl o chybách a my udělali o jednu víc než soupeř, což nás stálo body. Někdo by se měl ale už zamyslet nad masivním rozšiřováním plastů. Od začátku listopadu jsou tyto povrchy takřka nehratelné, a i když znamenají rozhodně krok vpřed, ve špatném počasí je to spíše 5 kroků zpátky. Spíš než na hru se všichni hráči musí soustředit na sebemenší pohyb a hra připomíná plácanou mezi paneláky,“ zhodnotil nejen závěrečný zápas vedoucí týmu David Štefl.