Hokejbal SK Jihlava

09. 03. 2016

I ve svém druhém jarním utkání prohráli hokejbalisté jihlavského SK poměrem 5:2. Nad jejich síly byli tentokráte přeloučští Jestřábi. Jihlava se stále drží na druhé příčce neúplné tabulky, již o následujícím víkendu jí ale reálně hrozí, že poprvé v sezoně tuto pozici opustí.

Jihlavští toužili přerušit sérii čtyř porážek v řadě a v úvodu zápasu v Přelouči to bylo znát. Hosté se od první buly natlačili do pásma svého soupeře a zejména útočná dvojice Smutný – Jobák často zaměstnávala celou domácí obranu v čele s brankářem Bryknerem. Žádná z jejich šancí, ani kohokoliv jiného, si ale cestu za brankovou čáru nenašla. Postupem času se začali osmělovat i domácí, kromě dvou přesilových her ale v první části brankáře Kocha příliš neohrozili. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.
Stejné jako úvodní část, začala i ta prostřední. Jihlavští byli v samotném úvodu o něco aktivnější, z tlaku ale nic vytěžit nedokázali. A tak to zkusili přeloučští, ani oni ale žádnou ze svých šancí neproměnili. První branka tak přišla jako blesk z čistého nebe. Brázdovi ujel míček za brankou tak nešťastně, že přistál přímo na holi Moravcovi, proti kterému již neměl Koch šanci zasáhnout. Domácí po darovaném vedení ožili a ve zbytku druhé části na hřišti dominovali. Další branku již ale přidat nedokázali a třetí třetina tak slibovala zajímavou podívanou.
Tu navíc okořenilo hned šest branek. Jihlavským do třetice vyšel vstup do třetiny, tentokráte navíc s brankovým vyústěním. Již po 35 vteřinách přešel Růžička přes domácí obranu a vybídl před odkrytou klecí stojícího Trybučka k jeho premiérové trefě v jihlavském dresu. Za dalších 36 vteřin již jihlavští dokonce vedli. Jobák hledal Gregora, jehož teč se odrazila přímo před jihlavského kapitána Smutného a ten ze vzduchu otočil skóre. Domácí byli rychlými kontry viditelně otřeseni a jihlavští se nadále tlačili před jejich branku. Třetí gól se jim ale přidat nepodařilo a tak udeřilo na druhé straně. Přesilovou hru nadvakrát využil J.Svoboda. Za tři minuty už Jestřábi opět vedli. Nedůraz v obraně Jihlavy potrestal druhou brankou Moravec. Ve 41. minutě dostali jihlavští díky fauly P.Svobody velkou šanci na vyrovnání, ve své první početní výhodě ale nakonec zápas definitivně ztratili. Brázda při rozehrávce namazal J.Svobodovi a ten trefil přesně mezírku mezi Kochovými betony. Při závěrečné powerplay ještě zkompletoval hattrick Moravec a uzavřel tak skóre na konečných 5:2.

„V první polovině zápasu bych řekl, že jsme byli lepším celkem, bohužel jsme opět z řady šancí nedokázali vstřelit gól. Sami pak inkasujeme hodně lacině. Ve třetí třetině se nám povedlo trochu šťastně otočit, dalšími individuálními chybami ale zápas soupeři v podstatě darujeme. Teď se musíme zkoncentrovat na domácí zápas s Liticemi, ze kterého už prostě musíme vybojovat tři body. Série porážek je už příliš dlouhá,“ zhodnotil duel s Jestřáby trenér Jihlavy Lukáš Staněk.