Novinky | SK Jihlava | Sportovní klub Jihlava, atletika, florbal, judo, karate
Zpět na přehled oddílů

Hokejbal SK Jihlava

05. 04. 2016

Hokejbalisté SK Jihlava obsadili třetí místo po základní části I.NHbL. Rozhodlo o tom vítězství 5:1 v Mostě a následná porážka 6:1 na půdě Nového Strašecí. A právě s Novým Strašecím změří jihlavští síly v osmifinálové sérii hrané na dva vítězné zápasy.

V předposledním utkání základní části se hráči z Vysočiny představili na půdě Mostu, který ještě živil šance na playoff. Utkání se netradičně hrálo až od 18 hodin, hosté ale ospale rozhodně nepůsobili. Od úvodu se do svého soupeře zakousnuli a domácí brankář Polanský si hned v první minutě musel připsat několik zákroků. V první velké šanci se ocitl Smutný, po přihrávce Jobáka ale minul. Severočeši se k prvnímu náznaku ohrožení branky Jihlavy dostali až po polovině první třetiny, hostující obrana v čele s Kochem ale odolala. Poprvé se skóre měnilo ve 13. minutě. Jihlavští v přesilové hře zamknuli svého soupeře a ve skrumáži před brankou se nejlépe zorientoval Brázda.

Druhou část zahájili hosté v další  početní výhodě a již po 18 vteřinách se mohli radovat podruhé, když kombinaci zakončil do odkryté klece Smutný. Mostečtí postupem času vyrovnali hru, vážnější ohrožení Kochovi branky ale dlouho nepřicházelo. Ve 22. minutě utekl domácí obraně Fiala, únik sice neproměnil, ale vzhledem k faula Pánova si celou situaci mohl zopakovat. Z nařízeného trestného střílení ale trefil pouze tyč branky Polanského branky. O půl minuty později již ale byl rozdíl tříbrankový. Jobákovu šanci domácí obrana odvrátila pouze na hůl Brázdy, pro kterého již nebyl problém zamířit do odkryté klece. V 25. minutě se dočkali i domácí. Z nenápadné akce se střelou do pravého růžku Kochovi branky prosadil Kopýtko. Ještě do druhé sirény si ale jihlavští vzali náskok zpět. Smutný postupoval sám na branku, a i když první pokus zvládnul Polanský ztlumit, dorážku pokrýt nedokázal.

Ve třetí části se hosté zbytečně nehnali za dalšími brankami, ale hlídali svůj nabytý náskok. Ve 35. minutě Most nabídl soupeři dlouhou dvojnásobnou početní výhodu a po přihrávce Sobotky zkompletoval střelou od modré hattrick Brázda. Když ve 40. minutě nedokázali stejnou výhodu zužitkovat domácí a Sobotkova střele se otřela jen o tyč, mohli se hosté radovat z výhry 5:1.

Stejně jako mostečtí i Nové Strašecí ještě muselo bojovat o playoff, jihlavští mohli naopak v případě výhry pomýšlet na druhé místo. Rozdíl v tabulce ale od úvodního vhazování nebyl v žádném případě znát a brankář Bártů v jihlavské brance měl více práce. V sedmé minutě jihlavští dokázali ubránit první početní nevýhodu, krátce po jejím skončení ale přeci jen inkasovali. Wittmayer se uvolnil mezi kruhy a střelou mezi betony otevřel střelecký účet zápasu. Tři minuty před koncem první části navíc putoval na trestnou lavici Fejt a obránce Strašecí Douša ho střelou nad rameno gólmana Bártů vrátil předčasně do hry. O půl minuty později dostali jihlavští velkou šanci na snížení, dvě minuty trvající dvojnásobnou výhodu. Ani v ní se ale nedokázali výrazněji prosadit a kromě zahozené tutovky Fejta se domácího brankáře Šnobla příliš neohrozili.

V úvodu druhé části Jihlavané nezužitkovali ani zbytek výhody 5 na 3 a ke slovu se tak dostali opět domácí. Ve 23. minutě předvedli ukázkové vyřešení rychlého protiútoku, na jehož konci stál Krištof. O půl minuty později vnikl Fejt do domácí obrany, našel přesně Trybučka a ten střelou od modré snížil na 1:3. Ani tento stav ale na světelné tabuli příliš dlouho nevydržel. 35 vteřin po brance Jihlavy využil zmatků v jejich defenzivě Kmeť a vrátil svému týmu tříbrankový náskok. Třetí dějství nabídlo jasnou střeleckou převahu domácího celku a další dvě branky v síti Jihlavy. Tu již hájil brankář Koch, ani on ale nezastavil střelce Strašecí. Nejprve zužitkoval početní výhodu Duchoň, skóre pak uzavřel pěknou individuální akcí Šilhavý.

„Sobotní zápas jsme odehráli až na několik výpadků jak jsme chtěli, ve Strašecí jsme ale bohužel zcela vyhořeli. S rychlonohými domácími jsme dokázali držet krok jen část zápasu, navíc jsme se opět dopustili příliš mnoha chyb, které soupeř potrestal. Nakonec to dopadlo tak, že se právě se Strašecím potkáme v osmifinále a my se musíme z dnešního výkonu ponaučit. Pokud chceme postoupit, a to chceme, musíme předvést výrazně lepší výkon,“ je si dobře vědom trenér Jihlavy Staněk.

Osmifinále startuje v sobotu 9.4. na půdě Nového Strašecí, druhé utkání je na programu 16.4., případný rozhodující zápas pak o den později na jihlavském hřišti.