Hokejbal SK Jihlava

12. 04. 2016

Jihlavští hokejbalisté složili úspěšný reparát za porážku z posledního ligového kola a na půdě Nového Strašecí dokázali vyhrát poměrem 3:2. Díky vítězství se ujali vedení 1:0 v osmifinálové sérii a v sobotu můžou na domácí půdě stvrdit postup.
Pouhý týden po posledním vzájemném střetnutí se Jihlava a Nové Strašecí utkali znovu, tentokrát v rámci prvního osmifinále. Úvod zápasu byl dle očekávání z obou stran opatrný a jak domácí, tak hosté čekali na chybu svého soupeře. Poprvé se skóre měnilo v páté minutě. Homola výborně vystihnul rozehrávku domácích, na modré napřáhl a míček se zastavil až za brankářem Dvořákem. Nové Strašecí se mohlo vrátit do utkání díky přesilové hře, Koch v jihlavské brance si ale se všemi domácími pokusy dokázal poradit. Domácí sice byli v průběhu první části střelecky aktivnější, nebýt ale zákroku Dvořáka proti backhandovému zakončení Brázdy, mohli prohrávat o dvě branky. Stejně úspěšně si na druhé straně vedl i Koch a na světelné tabuli tak po první třetině svítilo skóre 0:1.
Již po necelých dvou minutách druhé části byl vyloučen jihlavský Semrád a novostrašečtí měli další možnost vyrovnat. Udeřilo ale na druhé straně. V oslabení odvedl výbornou práci Bartejs, uprchnul domácí obraně a i přesto, že byl faulován, dostal míček pod Dvořákem až do branky. Druhá branka evidentně otřásla domácí psychikou a následující minuty patřili hostům. Ti i v dalším oslabení působili nebezpečněji a zejména dvě šance Smutného doslova volali po gólu. Brankář Dvořák ale odolal. A tak se hra postupně začala přesouvat na druhou stranu. Domácí znovu nabyli herní jistoty a stále častěji ohrožovali Kocha. Ve 27. minutě jihlavští nedostali míček z vlastního pásma, toho se ujal Kmeť a střelou přes dva padající hráče rozvlnil síťku za Kochem. Obraz hry se najednou proměnil a hosté měli plné ruce a nohy práce, aby udrželi jednobrankové vedení po dvou částech.
„Druhou třetinu jsme začali dobře a měli několik jasných šancí. Bohužel jsme proměnili jen jednu. V druhé polovině jsme tahali za kratší konec a udržet vedení nás stálo hodně sil,“ litoval promarněných příležitostí trenér Jihlavy Lukáš Staněk.
Vedení ale jihlavským ve třetí třetině dlouho nevydrželo. Po 22 vteřinách Wittmayer našel Krištofa, který ze vzduchu trefil míček přesně pod horní tyčku Kochovi branky. Hosté si ale náskok vzali brzy zpět. Ve 33. minutě dostali výhodu první přesilové hry a opět potvrdili, že se jim v poslední době v této disciplíně daří. Míček putoval od Sobotky přes Fialu k osamocenému Smutnému a jihlavský kapitán střelou k tyči strhnul vedení zpět na jihlavskou stranu. Nové Strašecí se snažilo o okamžitou odpověď, přes defenzivu Jihlavy se ale v tuto fázi dostávalo velmi těžko. I tak musel Koch předvést několik těžkých zákroků, aby udržel svůj celek v náskoku. Ve 39. minutě hosté sice pohrdli další početní výhodou, konec utkání se ale výrazně přiblížil. V poslední minutě domácí odvolali brankáře a zkusili štěstí při powerplay. Obětavě hrající hosté ale dokázali veškeré střely zblokovat a největším vzrušením tak byla závěrečná strkanice mezi Bártou a Jobákem.
„Utkání bylo hodně náročné a jsme rádi, že se nám ho podařilo zvládnout. Domácí sice měli po celý zápas střeleckou převahu, na vyložené šance bylo utkání ale minimálně vyrovnané. Máme jeden bod, potřebujeme ještě druhý a já věřím, že se nám ho povede získat hned první domácí zápas,“ burcuje trenér Staněk.
Druhé utkání osmifinále je na programu v sobotu 16. dubna na jihlavském hřišti pod autobusovým nádražím, případný třetí rozhodující zápas pak o den později od 11 hodin na stejném místě