Hokejbal SK Jihlava

04. 05. 2016

Hokejbalisté SK Jihlava proměnili hned první matchball čtvrtfinálové série s přeloučskými Jestřáby a po vítězství 4:1 slaví postup do semifinále 1.NHbL. V něm se střetnou s Rondem Teplice, které trošku překvapivě vyřadilo ambiciózní tým Dobřan.
Série se po úvodním střetnutí přesunula na půdu Jihlavy za stavu 1:0 pro celek z Vysočiny a Východočeši tak měli nůž na krku. Úvod utkání ale patřil domácím. Jakmile dopadl míček na hrací plochu, nastěhovali se do obranného pásma svého soupeře a Brykner se mezi tyčkami musel hodně činit, by udržel bezbrankový stav. To jeho spoluhráči se k ohrožení domácí svatyně dostávali spíše sporadicky a zejména ze střední vzdálenosti. Z domácí aktivity vyplynula i první početní výhoda, přestupek Příhody ale Jihlavané nepotrestali. To vyloučení Čapka z minuty jedenácté již ano. Znovu zafungovala kombinace mezi Fialou, Jobákem a Smutným a domácí kapitán poslal svůj celek do vedení. Stejný stav svítil na tabuli i po završení patnácté minuty a blíže k postupu tak po první části měli hokejbalisté Jihlavy.
V úvodu prostřední třetiny poprvé výrazněji zahrozili i přeloučští, brankář Koch se ale překvapit nenechal. Zvýšená aktivita hostů přinesla i jejich první přesilovou hru, míček ale paradoxně měli v držení častěji domácí. Nepovedená početní výhoda vyvrcholila chybnou rozehrávkou, kterou perfektně přečetl obránce Zelený a projektil z jeho hole se zastavil až za Bryknerem – 2:0. Ani ne o minutu později navíc přeloučští předvedli dva fauly v rychlém sledu po sobě a jihlavští opět trestali. Brázdovu střelu tečoval Bartejs, a i když jeho první pokus dokázal Brykner vyrazit, míček se od jihlavského útočníka nakonec odrazil až za brankovou čáru. Domácí v tu chvíli drželi otěže zápasu pevně v rukou, ve 27. minutě ale i oni nabídli soupeři dvojnásobnou výhodu. Tu po 45 vteřinách přetavil ve snižující gól Příhoda, který tvrdou ranou propálil Kocha. I tak si domácí po dvou částech hřáli pohodlný dvoubrankový náskok.
O ten mohli brzo po návratu z kabin přijít, balonek, který propadl až za Kocha, ale dokázal do bezpečí uklidit obránce Homola. To však byla jedna z posledních možností hostujícího celku na zvrat utkání. Zbytek třetí části jihlavští zkušeně drželi soupeře mimo dostřel své branky, sami naopak podnikali nebezpečné brejky do otevřené obrany Jestřábů. Definitivní rozhodnutí ale přišlo až 64 vteřin před koncem, kdy střelou do prázdné branky pečetil vítězství 4:1 Růžička.
„Dnešní zápas se nám vydařil, od začátku jsme diktovali tempo a šli si za vítězstvím. Nakonec se nám opět podařilo zlomit soupeře v přesilovkách. Celou sérii ale rozhodnulo už utkání v Přelouči. Věřili jsme, že dvakrát doma neprohrajeme,“ byl spokojený trenér Staněk a na adresu semifinálového soupeře přidal: „ S Teplicemi půjde o úplně jiné zápasy. Zatímco s Přeloučí se hrál celkem otevřený hokejbal, Teplice spoléhají hlavně na defenzivu. Mají dobrého brankáře a řadu urostlých hráčů. Čeká nás určitě hodně fyzicky i psychicky náročná série, ale já věřím, že do Teplic pojedeme za stavu 2:0!“
Semifinálová série hraná na tři vítězné zápasy startuje v sobotu 7.5. ve 14 hodin, druhý duel je na programu o den později v 11 hodin. Oba zápas na půdě jihlavského celku.