Hokejbal SK Jihlava

18. 05. 2016

Hokejbalisté Jihlavy ani ve třetím semifinálovém zápase nestačili na Teplice a po prohře 4:2 jim sezona skončila. Porážka 3:0 na zápasy znamená, že jihlavští v premiérovém ročníku sloučené Národní ligy obsadí třetí příčku.
Semifinálová série mezi Jihlavou a Teplicemi se za stavu 0:2 na zápasy přesunula na sever Čech a jihlavští tak k prodloužení série museli bezpodmínečné vyhrát. To domácí se v případě úspěchu mohli radovat z postupu do finále soutěže. To se odrazilo i v úvodních minutách zápasu, kdy se oba celky soustředily především na obranu a ani přesilové hry nepřinesly příliš vzruchu. S blížícím se koncem první části se hosté osmělili a podnikli několik nebezpečných výpadů před teplickou branku. Ve 14. minutě se pak zaslouženě dočkali vedení. Mandát dostal za brankou až příliš prostoru, aby přesnou přihrávkou přes brankoviště nabídl Jobákovi gól do odkryté branky. V samotném závěru se domácí dostali do situace 3 na 1, v časovém presu ale Poláček nezakončil přesně.
Druhá část na obrazu hry příliš nezměnila. Domácí do ní vstoupili s výhodou jednoho muže v poli, Koch v hostující brance se ale ani tentokrát příliš nezapotil. Minuty ubíhaly bez velkého vzruchu, o něco aktivnější hosté ale přeci jen čas od času zaměstnali domácí obranu. Ve 27.minutě dostali další výhodu přesilové hry a o půl minuty později se mohli radovat z druhé branky. Sobotka nabil Brázdovi a jeho střela po zemi zapadla až za záda zkoprnělého Vaníčka. Jak už se ale stalo v této sérii pravidlem, jihlavští krátce po druhé vstřelené brance inkasovali. Poláček nevěděl co s míčkem a tak ho fotbalovým centrem poslal před branku, kde si ho jihlavští nešťastně srazili za brankovou čáru. Nutno podotknout, že domácí útočníci se po míčku natahovali hodně zvednutými hokejkami, což však dvojici rozhodčích nepřišlo podstatné. Pouhé tři vteřiny po brance navíc Jihlavu poslali znovu do čtyř, hosté ale vedení do druhé přestávky dokázali ubránit.
Třetí třetina odstartovala ve zcela jiném tempu a k vidění byla řada drobných šarvátek. Na obou stranách se tak častěji vylučovalo a oběma brankářům výrazně přibyla práce. Ve 36. minutě rozhodčí pozdržel při vhazování míček ve své ruce, hosté předčasně vyběhli, za což inkasovali velmi přísné dvě minuty. Teplice se po celý zápas v přesilových hrách trápili, tentokráte ale napřáhl na modré Podhrázský a trefil přesně. Domácí najednou ožili a bylo jich plné hřiště. Jihlavští ale pozorně bránili a drželi nadále šance na prodloužení série. Ve 40. minutě ale Vilímek za vlastní brankou tak dlouho váhal s rozehrávkou, až mu míček sebral Kafan a Koutný jeho akci dokončil dorážkou za záda Kocha. Jihlavští se okamžitě vrhnuli do útoku za vyrovnáním, v největší šanci po Sobotkově přistrčení ale Mandát mířil jen do Vaníčkovi masky. V závěrečné dlouhé powerplay sice hosté přikovali svého soupeře v jeho obranné třetině, Vaníček ale veškeré jejich pokusy dokázal vytěsnit mimo tři tyče. Definitivní tečku za jihlavskou sezonou tak udělal do opuštěné branky dvě vteřiny před závěrem zápasu Bím.
„Dnes jsme odehráli dobrý zápas, všichni makali naplno, bohužel sérii se nám prodloužit nepovedlo. V každém zápase jsme vedli, soupeř ale dokázal bleskově odpovídat. Navíc jsme celou sérii dělali příliš chyb v defenzivě a nedařili se nám přesilovky. To asi rozhodnulo. Každopádně soupeři gratulujeme. Nám se sice nepovedlo dosáhnout na finále, které bylo náš cíl, i tak třetí místo s odstupem času budeme asi hodnotit pozitivně,“ uzavřel sezonu trenér Jihlavy Lukáš Staněk.

HbC Rondo Teplice – SK Jihlava 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)
Branky: 27:50 Poláček, 36:03 Podhrázský (Jurčík Z., Jurčík O.), 39:56 Koutný (Jurčík O., Kafan), 44:58 Bím (Jarkovský) – 13:20 Jobák (Mandát), 27:15 Brázda (Sobotka)
Střely: 32:27    Vyloučení: 7:10  Využití: 1:1           Rozhodčí: Koskuba, Šulo

Sestava SK Jihlava: Koch (Bártů) – Sobotka, Gregor, Homola, Habermann, Šerý, Vilímek -  Brázda, Mandát, Jobák, Růžička, Javorka, Schwarz, Semrád, Bartejs,