hokejbal SK Jihlava

13. 09. 2016

Nejhorší vstup do sezony za poslední roky zažívají hokejbalisté jihlavského áčka. Po domácí porážce s Opavou (2:3) a v Berouně (0:5) se nacházejí na předposlední příčce bez zisku jediného bodu.

Přitom sobotní duel s celkem ze Slezska nezačali jihlavští špatně. Hned poté, co se oklepali z krátkého úvodního náporu soupeře, dokázali sami udeřit. V přesilové hře našel z těžkého úhlu mezírku v postoji Grufíka navrátilec Smutný. Dvougólové vedení měl o minutu a půl později na holi Jobák, ve vyložené šanci ale nechal vyniknout brankáře Opavy. Hosté se postupně osmělovali a brankář Koch musel několika zákroky držet vedení svého celku. V 11. minutě Jobák v rohu obehrál obránce, natlačil se před branku Opavy a jeho práci zužitkoval střelou do odkryté klece Růžička. Do kabin se tak šlo za stavu 2:0 pro Jihlavu.

Druhá část ale nabídla zcela odlišnou podívanou. Opavští od úvodní buly usadili v pásmu jihlavských a snižující branka visela ve vzduchu. Hosté se nakonec dočkali v minutě 18., když zaváhání domácí obrany zužitkoval individuální akcí Málik, který propálil Kocha z mezikruží. Opavští ani nestihnuli doslavit svoji branku a bylo vyrovnáno. Po buly zůstal trestuhodně neobsazený Přibyla a začínalo se od začátku. Obě branky dělilo pouhých 11 vteřin! Domácí v tuto fázi zápasu úplně vypadli z role, nepomohla jim ani přesilová hra 4 na 3. V té sice dokázali svého soupeře uzamknout v jeho pásmu, výraznější příležitost si ale nevypracovali. To hosté uštědřili jihlavským v druhé části lekci z produktivity. Ve 29. minutě opět soupeře přehráli na buly a střela Málika k překvapení všech skončila až za Kochem.Do třetí části vstoupili opavští navíc v početní výhodě, velká šance Palcera ale skončila těsně mimo. V 35. minutě hosté darovali domácím další početní výhodu, tentokrát dokonce v poměru 5 na 3. Jihlavští Slezany zatlačili před jejich branku, Grufík ale odolal i největší šanci Jobáka, který po Pometlově přihrávce z blízka nedokázal dotlačit míček za brankovou čáru. Ke konci utkání se na hřišti hodně přiostřilo a výsledkem byla minutu před koncem další přesilová hra domácích. Ti podpořili výhodu stažením brankáře, bohužel přes několik slibných šancí neskončil žádný míček až za Grufíkem. Opava si tak z Vysočiny odvezla cennou výhru v poměru 3:2.

Na hřiště berounských Keltů odjížděl jihlavský celek s jasnou vidinou zisku tří bodů a odlepení se od dna tabulky. Do zápasu tak vstoupil hodně aktivně, největší příležitost Jobáka ale zastavilo břevno domácí branky. V 11. minutě se tak nakonec vedoucího gólu dočkali domácí. Po křížné přihrávce Dvořáka měl snadnou pozici Gotthard. A jak už se stalo v letošní sezoně zvykem, další branka na sebe nenechala dlouho čekat. Nedůslednost jihlavských vyústila v rychlý kontr Keltů zakončený přesnou střelou Urbana. Závěr první třetiny strávili jihlavští v dvojnásobné početní výhodě, ani největší šance Koudelky se ale mezi tři tyče nevešla.

Druhá část byla jasně v režii domácího celku. Hosté v horkém počasí úplně odpadli a na Kocha se valil jeden útok za druhým. To jeho protějšek Oplt se v druhé části zapotil pouze od sluníčka. Ve 22. minutě zvýšil po přesné přihrávce zpoza branky Novák, čtvrtá branka v podání Beneše už z domácí strany měla nádech exhibice. V úvodu třetí části se hosté pokusili s utkáním ještě něco udělat, druhá branka Urbana ze 36. minuty jim ale definitivně vzala vítr z plachet. Čestný úspěch mohl v posledních minutách zaznamenat aktivní Jobák, i jeho další šance ale skončila na břevně.

„Obě utkání měla podobný průběh. Do zápasů jsme vstoupili aktivně, od druhé části jsme ale úplně vyklidili hřiště. Navíc jakmile dostaneme gól, začneme panikařit a soupeř toho okamžitě využije. Pomalu nám začíná ujíždět vlak a my musíme co nejdříve sérii proher zastavit,“ nechal se slyšet Pavel Pleško, zastupující za absentujícího trenéra Staňka.

Další šanci na zisk bodů budou mít jihlavští hokejbalisté v neděli 18. září na půdě nováčka Jungle Fever Kladno.

SK Jihlava – SHC Opava 2:3 (2:0, 0:3, 0:0)

Branky: 4:54 Smutný Ro. (Jobák), 10:35 Růžička (Jobák) – 17:36 Málik Pav., 17:47 Přibyla (Přikryl), 28:58 Málik Pat. (Zavřel)

Střely: 25:25             Vyloučení: 4:9           Využití: 1:0             Rozhodčí: Havelka, Řezníček

Sestava SK Jihlava: Koch F. (Bártů) – Šerý, Koch J., Habermann, Jiskra, Vilímek, Gregor -  Brázda, Smutný, Jobák, Růžička, Policar, Matějka, Bohatý, Fejt, Pometlo, Koudelka

SK Kelti 2008 – SK Jihlava 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)

Branky: 10:37  Gotthard (Dvořák, Beneš),  11:19  Urban (Novák, Volf),  21:57  Novák (Piovarči),  25:56  Beneš (Gotthard, Dvořák),  35:46  Urban (Hrabar)

Střely: 22:20             Vyloučení: 6:4           Využití: 1:0             Rozhodčí: Cícha, Žák

Sestava SK Jihlava: Koch F. (Štefl) – Homola, Koch J., Habermann, Jiskra, Pometlo, Gregor -  Brázda, Růžička, Jobák, Matějka, Fejt, Apeltauer, Bohatý , Smutný Ra., Koudelka