hokejbal SK Jihlava

21. 09. 2016

Jihlavští hokejbalisté se ve čtvrtém kole konečně dočkali tříbodového zisku, když na půdě nováčka Jungle Fever Kladno zvítězili 3:1. Díky tomu se dokázali odpoutat z pozice u samého dna ligové tabulky.

Před utkáním se oba soupeři nacházeli ve zcela odlišných situacích. Zatímco nováček z Kladna mohl být po třech kolech se ziskem šesti bodů spokojený, Jihlava se nacházela na předposledním místě bez jediného bodu. Hosté navíc dorazili s hodně omlazeným kádrem čítajícím pouze 11 hráčů do pole. A možná právě proto domácí nevstoupili do utkání úplně koncentrovaně, za což je již ve druhé minutě ztrestal Radim Smutný, zakončující přesně nad rameno brankáře Holečka. Otřeseným domácím nepomohly ani dvě přesilové hry krátce po sobě. Během nich sice vyslali několik nebezpečných střel směrem k jihlavskému brankáři Kochovi, ten se ale překvapit nenechal. Ve dvanácté minutě se v početní výhodě naopak dokázali prosadit hosté. Brázda zachytil na červené vyhození domácí obrany, míček se dostal k Habermannovi, který se štěstím propasíroval míček mezi rukou a tělem Holečka až za brankovou čáru. Po úvodní části se tak hosté mohli těšit z dvoubrankového vedení.

Druhou patnáctiminutovku začali domácí hráči náporem a jihlavská defenziva byla pod neustálým tlakem. Časomíra nestihnula ukrojit ani dvě minuty a kladenští se dočkali snížení. Po střele Arlta se k dorážce dostal Vosyka, nenechal se odstavit dvojící hostujících obránců a kolem padajícího Kocha zasunul míček do branky. Ze snížení se ale nováček dlouho neradoval. O 36 vteřin později Brázda sklepl ze vzduchu domácí rozehrávku, proti vyběhnuvšímu brankáři zachoval chladnou hlavu a mezi dvěma bránícími hráči zaskakujícími v brankovišti vrátil svému celku zpět dvoubrankové vedení. Takřka po celý zbytek druhé třetiny se domácí ve snaze o vyrovnání tlačili před Kocha, ten ale všem nájezdům dokázal odolat. A tak když se ani jihlavští nedokázali prosadit v žádné z přesilových her, po dvou částech svítilo na tabuli pro hosty příznivé skóre 1:3.

I ve třetí třetině pokračovala Jihlava v poctivé defenzivní práci a kladenští se jen těžko dostávali až před Kocha. A když už se jim to povedlo, jako v případě zcela osamocené dvojice domácích útočníků, jihlavský brankář vytasil perfektní zákrok. Útočná aktivita celku z Vysočiny se ve třetí třetině smrkla na dva útočné výpady dorostence Hlavatého, ten ale ani v jednom případě tváří v tvář domácímu brankáři neuspěl. Změnu skóre už nepřinesla ani závěrečná powerplay Kladna a jihlavští se tak mohli radovat ze zisku prvních bodů letošní sezony.

"Do Kladna jsme jeli pouze s jedenácti hráči, z toho byli dva dorostenci, od toho se také odvíjela naše taktika. Potřebovali jsme nutně odvézt nějaké body. Nehráli jsme rozhodně hokejbal na krásu a vycházeli ze zajištěné obrany, což byla jediná cesta k úspěchu. Jsou to pro nás cenné tři body a doufám, že se tímto vybojovaným vítězstvím odrážíme k lepším zítřkům. Kluky bych chtěl pochválit, protože krom zmiňovaných dvou dorostenců, kteří mimochodem hráli nadočekávání dobře, hrálo pouze pět hráčů z loňského A-týmu, zbytek byli de facto nováčči. Utkání vyšlo i Filipovi v brance, podržel nás v klíčových momentech utkání," zhodnotil střetnutí na půdě nováčka jihlavský trenér Lukáš Staněk..

SK Jungle Fever Kladno – SK Jihlava 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)

Branky: 16:59 Vosyka (Arlt) – 1:49 Smutný Ra., 11:53 Habermann (Brázda) 17:35 Brázda

Střely: 25:17             Vyloučení: 6:5           Využití: 0:1             Rozhodčí: Cícha, Bačo

Sestava SK Jihlava: Koch F. (Štefl) – Koch J., Habermann, Jiskra, Harasim, Vilímek -  Brázda, Hlavatý, Růžička, Bohatý, Smutný Ra., Koudelka