hokejbal SK Jihlava

19. 10. 2016

Nejpodařenější víkend sezony mají za sebou jihlavští hokejbalisté. Na domácí výhru s Kladnem (3:0) navázali tříbodovým ziskem na půdě Mladé Boleslavi a díky zisku šesti bodů se posunuli na šestou příčku. První čisté konto v ročníku si připsal brankář Filip Koch.

Uplynulý víkend nabídl hned dvě kola první národní hokejbalové ligy, v tom sobotním přivítali jihlavští na svém hřišti celek Kladna. V prvním letošním vzájemném měření sil dokázali zvítězit tým z Vysočiny 4:2 a na tento výsledek chtěl navázat i v domácím prostředí. Podle toho se odvíjely i úvodní minuty, během nichž byli jihlavští o něco aktivnější než jejich soupeř. V páté minutě svým napadáním donutili soupeře k chybě, která vyústila v úvodní branku z hole Smutného. Zatímco hostující brankář Majerníček musel řešit řadu nebezpečných situací, Koch čelil převážně střelám ze střední vzdálenosti.

Od druhé části sice kladenští zvýšili svoji aktivitu, přes dobře organizovanou defenzivu se ale prosazovali velmi těžko. Největší příležitosti si dokázali připravit během přesilových her, vyzrát na Kocha ale nedokázali. To hostující brankář měl plné ruce a nohy práce, aby udržel svůj tým v hratelném odstupu. Proti střelám Jobáka se Smutným mu pomohla branková konstrukce, další příležitosti Jobáka či Průchy dokázal výborně zneškodnit. V druhé části za svá záda nakonec pustil jediný míček z hole Smutného, kterého před odkrytou brankou našel Brázda.

Třetí část začala velikým náporem Jihlavy a hosté se celé dvě minuty nedokázali vymanit z vlastního pásma. Situaci nakonec ale i se štěstím přežili a zbytek svých sil vrhnuli do útoku. I když v závěrečném dějství dokázali svého soupeře přestřílet, vyložené šance se opět přičítaly hlavně na straně Jihlavy. Ve 41.minutě Průcha našel rozběhnutého Harasima, který lehkým nahozením ze středního pásma překvapil Majerníčka - 3:0. V samotném závěru utkání ještě Koch musel předvést několik jistých zákroků, první čisté konto sezony si již ale vzít nenechal.

O den později se tým z Vysočiny představil na půdě Tygrů z Mladé Boleslavi. Oba celky před utkáním dělili pouze 4 body a domácí se tak v případě vítězství mohli na svého soupeře téměř dotáhnout. Jihlavští do města automobilů dorazili pouze s jedenácti hráči do pole, i přesto ale v úvodu tahali za delší konec provazu. Ve velkých šancí se objevili Smutný s Jobákem, prvního jmenovaného ale zastavila tyč, druhého pak brankář Turczyn. Domácí se sice několikrát dokázali prokombinovat až na dostřel jihlavské branky, nepřesnou finální nahrávkou se ale o šance připravili. Po úvodní části tak na tabuli svítil stav 0:0.

Do druhé třetiny vstoupili hosté ideálně. Gregorovo vyhození našlo přesně Smutného, který v samostatném úniku zachoval chladnou hlavou a bez problémů překonal domácího brankáře. V následujících minutách si oba celky vyzkoušeli dvakrát přesilovou hru, úspěšnější byli Jihlavané. Gregor narýsoval přesnou přihrávku skrz brankoviště na Jobáka, který zvýšil na 2:0. Krátce poté mohl svůj dobrý výkon korunovat obránce Gregor třetí trefou do sítě Turczyna, na přihrávku Smutného ale těsně nedosáhnul.

Třetí část zahájili hosté v početní výhodě, prosadit se ale tetntokrát nedokázali. Mladoboleslavští za nepříznivého stavu otevřeli o něco více hru a Koch musel zasahovat mnohem častěji než v předchozím průběhu. Ve 37. minutě předvedli domácí rychlou akci, na jejímž konci přesnou střelu snížil Mrhálek. O dalších 86 vteřin později bylo zničehonic vyrovnáno. Míšek zachytil míček na červené čáře, obloukem ho vrátil do pásma Jihlavy, kde ho ze vzduchu s velkou porcí štěstí poslal za Kochova záda znovu Mrhálek. Hosté se ale nenechali rychlým vyrovnáním zaskočit a v 41. minutě si vzali vedení definitivně zpět. V další přesilové hře sice Brázda svoji střelou minul domácí branku, Hlavatý ale odražený míček od mantinelu pohotově vrátil za záda bezmocného Turczyna. Definitivní tečku za vydařeným víkendem pak svoji druhou brankou v zápase udělal v poslední minutě jihlavský kapitán Smutný.

„Oba zápasy byly hodně náročné a tak je zisk šesti bodu výborný. Po nepovedeném začátku sezony jsme se konečně dostali v tabulce trochu výš a bude se nám lépe dýchat. I když tabulka je hodně vyrovnaná a nás už příští kolo čeká lídr tabulky z Jindřichova Hradce. Tam se teprve ukáže, jak na tom opravdu jsme,“ je si vědom autor čtyř víkendových branek Smutný.

SK Jihlava – SK Jungle Fever Kladno 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky: 4:16 Smutný (Jobák), 21:09 Smutný (Brázda, Jobák), 40:54 Harasim (Průcha)

Střely: 26:31             Vyloučení: 6:2           bez využití         Rozhodčí: Boháček Hrazdíra

Sestava SK Jihlava: Koch F. (Bártů) – Gregor, Pometlo, Harasim, Koch J., Habermann -  Brázda, Smutný, Jobák, Fiala, Novák, Průcha, Matějka, Růžička, Hlavatý, Bohatý

HBC Tygři Mladá Boleslav - SK Jihlava 2:4 (0:0, 0:2, 2:2)

Branky: 36:21 Mrhálek (Malina, Bernard), 37:47 Mrhálek (Míšek, Bernard) – 16:56 Smutný (Gregor, Harasim), 24:04 Jobák (Gregor, Hlavatý), 40:40 Hlavatý (Jobák, Brázda), 44:15 Smutný

Střely: 16:26             Vyloučení: 5:4           Využití: 0:2      Rozhodčí: Cícha, Žák

Sestava SK Jihlava: Koch F.– Gregor, Harasim, Koch J., - Brázda, Smutný, Jobák, Růžička, Hlavatý, Bohatý, Fejt