HOKEJBAL

07. 10. 2008

Třetí porážku v řadě si připsali v 5. kole I.MNHbL hokejbalisté SK Jihlava. Po dvou porážkách ze hřišť soupeřů nedokázali ani na vlastmním hřišti bodovat s týmem Bulldogs Brno.   Utkání sice začali zásluhou branky Jobákaze třetí minuty lépe, o půl minuty později už domácí prohrávali. Nejprve v přesilové hře vyrovnal Šmarda, aby o pouhých 9 vteři později využil nedůslednosti v obraně Jihlavanů Filip. Ještě jednou se domácí hráči dostali na dosah bodů, když se ujala sražená přesilovková střela Brázdy. "Zápas jsme nezačali špatně, bohužel po dvou inkasovaných brankách jsme nedokázali svého soupeře přehrát. Po vyrovnání jsme přestali úplně hrát a jen díky dnes skvěle chytajícímu Šteflovi jsme nenkasovali. Sami jsme si příliš šancí nevytvořili a nabídnuté přesilovky se nám tradičně také nedařili," byl nespokojen kapitán jihlavského SK Richard Dlabaja.

Po bezbrankové druhé části tak rozhodlo posledních 7 minut utkání. Jak naložit s početní výhodou předvedli domácím brněnští buldoci, kteří za pouhých 9 vteřin vrátili vyloučeného Gregora zpět do hry. Ukázat, co se naučili, dostali hráči z Vysočiny v následující minutě. Jak se však ukázalo, nic. Nejen že nedokázali svou výhodu využít, navíc mohli sami inkasovat. Při sólovém úniku Popolanského ale znovu podržel svůj tým brankář Štefl. V poslední šanci na vyrovnání se ocitl v předposlední minutě Kučera, místo střely ale zvolil zpětnou přihrávku, kterou brankář Horák pokryl. Definitivní tečku za utkáním tak udělal střelou do prázdné branky Zvejška, který tak pečetil výhru hostí v poměru 4:2. "Momentálně jsme v krizi, potřebujeme se zase v nějakém zápase chytnout. Bohužel špatné nejsou jen výsledky, ale především předváděná hra. Děláme spoustu chyb a k naší smůle je soupeř dokáže potrestat. Naopak nám trochu pověstného štěstíčka chybí. Musíme mu ale jít naproti, " je si dobře vědom Dlabaja. Další utkání čeká na jhlavské příští týden na půdě zatím poslední Poruby.

SK Jihlava - HBK Bulldogs Brno 2:4 (2:2,0:0,0:2)

Branky: 3. Jobák, 11. Brázda - 4. Šmarda, 4. Filip, 39. a 45. Zvejška

Vyloučení: 7:5 navíc Zvejška (Br) 10´OT       využití: 1:2

Sestava SK: Štefl (Procházka) - Havlíček, Jakoubek, Hrabovský, Gregor, Dlabaja,   Vávrů - Brázda, Kučera, Jobák, Píbil, Danko, Pour,   Staněk, Matějka, Střecha