Hokejbal

01. 11. 2017

Osmou a devátou výhru si připsali hokejbalisté jihlavského SK. Na své půdě nejprve rozebrali Mladou Boleslav 11:2, o den později v nepříznivých podmínkách vyloupili Dobřany 4:2. Díky zaváhání Karviné se navíc o skóre dostali do čela ligové tabulky.

V zápase proti Tygrům z Mladé Boleslavi byli jihlavští jasným favoritem a svoji roli začali naplňovat od úvodní buly. Hosty přikovali před jejich branku a ve třetí minutě v rozmezí 20 vteřin dokázali dvakrát skórovat. Nejprve se prosadil sváteční střelec Gregor, na jeho branku navázal přesným zakončením Trybuček. Hosté dokázali snížit z rychlého kontru v 11. minutě, Trybuček ale přispěchal s rychlou odpovědí a ještě před přestávkou vrátil domácím dvoubrankový náskok.

Jestliže po první části mohli mladoboleslavští teoreticky pomýšlet na bodový zisk, druhá třetina jejich naděje definitivně zhatila. Jihlavští předváděli soustavný tlak na branku Turczyna a branky na sebe nenechaly dlouho čekat. Danko zužitkoval ukázkovou kombinaci v přesilové hře, pátou branku přidal po krásné kombinaci Střecha. Další dva údery si domácí schovali do rozmezí pouhých devíti vteřin. Svoji první branku za jihlavské áčko zaznamenal střelou mezi betony Bohatý, další přesnou kombinaci zakončil Smutný. Prostřední část hry pak uzavřel svým třetím gólem Trybuček

Závěrečné dějství se tak dohrávalo pouze z povinnosti a jedinou otázkou bylo, zda mladoboleslavští dokáží udržet jednociferný počet obdržených branek. Jejich naděje ale zhasnuli již v minutě 37., když se počtvrté v utkání dokázal prosadit Trybuček. Po závěrečné brance Střechy tak Tygři stejně jako brněnští Buldoci odjížděli s jedenáctigólovým přídělem.

O poznání těžší utkání čekalo na jihlavské o den později na půdě Dobřan. Nejen, že Západočeši jako jediní dokázali v aktuálním ročníku sebrat Jihlavě všechny body, přes Českou republiku se navíc proháněla vichřice Herwart, která oběma týmům utkání řádně zkomplikovala. Domácí byli sice v úvodu zápasu častěji v držení balonku, do vážnější šance se ale dostat nedokázali. Hosté trpělivou obranou v čele s Humlíčkem odráželi všechny útočné snahy soupeře a v závěru první části dokázali sami udeřit. V přesilové hře vystřelil Brázda, vyražený balonek si našel Danko a bleskově ho vrátil za záda Fukárka v domácí brance.

Úvod druhé třetiny patřil jednoznačně jihlavským. Domácí několikrát chybovali v rozehrávce a Fukárek musel předvést řadu povedených zákroku, aby ustrážil svoji svatyni. V 21. minutě už byl ale i on krátký na zakončení Střechy, který v samostatném úniku poslal míček pod jeho tělem až za brankovou čáru – 0:2. V 25. minutě přišla pro domácí velká šance na návrat do zápasu. Po rychlé kombinaci se řítil na Humlíčka jeden z domácích útočníků, kterého v poslední chvíli srazil na zem Bohatý. Výrok sudích zněl nekompromisně, 5 minut plus do konce zápasu za pád pod nohy. Hosté se sice bránili statečně, Šlehofer ale nakonec z pomocí teče jednoho z hráčů před brankou přeci jen dokázal snížit. Přesilová hra domácích ale pokračovala, po dalším přísném vyloučení navíc Dobřany dostali možnost hrát celé dvě minuty 5 na 3. I přes řadu nebezpečných střel se ale i díky vynikajícímu Humlíčkovi prosadit nedokázali.

Co se nepovedlo na konci druhé třetiny, vyšlo domácím hned na začátku závěrečné části. Šlehofer s Kováříkem předvedli rychlou kombinaci a prvně jmenovaný srovnal. Utkání najednou nabralo zcela jiné tempo, přibylo osobníchh soubojů a oba brankáři měli plné ruce práce s udržením vyrovnaného stavu. Ten nakonec na stranu Jihlavy zlomil útočník Danko. Necelé tři minuty před koncem nejprve zužitkoval individuální práci Střechy střelu nad rameno Fukárka, o minutu později v oslabení získal svému celku dvoubrankový náskok. Závěrečná powerplay kromě několika nebezpečných střel přinesla i ruční výměnu názoru několika hráčů, na rozdělení bodů ale již nic nezměnila.

„Proti Boleslavi šlo o jednoznačný zápas od samého začátku, to s Dobřany i díky nepříjemným podmínkám šlo o velký boj. Nám se podařilo dostat se do vedení a i když soupeř vyrovnal, podařilo se nám vrátit soupeři porážku z úvodu sezony. Klíčové bylo pětiminutové oslabení, navíc dvě minuty ve třech, během kterého jsme dostali jen jeden gól. Pochvalu určitě zaslouží Tomáš Humlíček, který nás dnes hodně podržel,“ musel být se ziskem šesti bodů spokojený trenér Jihlavy Staněk.

SK Jihlava – HBC Tygři Mladá Boleslav 11:2 (3:1, 5:0, 3:1)

Branky: 2:24 Gregor (Brázda, Smutný), 2:46 Trybuček (Danko), 12:33 Trybuček (Danko), 19:32 Danko (Smutný, Střecha), 22:22 Střecha (Smutný, Brázda), 24:45 Bohatý (Růžička), 24:54 Smutný (Střecha), 29:05 Trybuček (Danko, Gregor), 33:40 Střecha (Fejt, Danko), 36:13 Trybuček (Bohatý, Danko), 43:44 Střecha (Matějka, Danko) – 10:57 Malina (Lhota, Sýkora), 37:03 Malina (Sýkora, Lhota)

Střely: 48:20              Vyloučení: 0:3           Využití: 3:0                Rozhodčí: Prudík, Cícha

Sestava SK Jihlava: Koch F. (Humlíček) – Jiskra, Habermann, Gregor, Vávrů – Střecha, Smutný, Brázda, Matějka, Danko, Trybuček, Růžička, Fejt, Bohatý

TJ Snack Dobřany – SK Jihlava 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Branky: 26:31 Šlehofer V., 31:02 Šlehofer V. (Kovářík J.) – 14:04 Danko (Brázda, Fejt), 20:11 Střecha, 42:47 Danko (Střecha, Vilímek), 43:58 Danko

Střely: 38:41              Vyloučení: 10:9         Využití: 1:1    V oslabeni: 0:1          Rozhodčí: Kalabza, Kettner

Sestava SK Jihlava: Humlíček (Koch F.) – Jiskra, Habermann, Gregor, Vávrů, Vilímek, Zbořil – Střecha, Danko, Matějka, Brázda, Fejt, Hlavatý, Bohatý, Růžička