Hokejbal SK Jihlava

14. 03. 2018

I přes domácí porážku s Poličkou si jihlavští hokejbalisté zajistili přímý postup do čtvrtfinále. Díky vítězství nad Mladou Boleslaví již nemohou skončit hůře jak čtvrtí a v posledním kole se pokusí vybojovat co nejlepší výchozí pozici před nadcházejícím playoff.

Souboj s tradičním rivalem z Poličky nezačali Jihlavané dobře, a když Geba využil brzkou početní výhodu svého týmu, šli hosté do vedení. Domácí se do vážnějšího ohrožení branky Poličky dostali prakticky až v 9. minutě a hned z toho bylo vyrovnání z hole navrátilce Bartejse. Krátce po vyrovnání se navíc hosté dopustili dvou nedovolených zákroků a nabídnutou šancí jihlavští nepohrdnuli. Smutný přesně našel Danka, kterému stačilo usměrnit míček za bezmocného Nováka.  Pokračující výhodu jednoho muže v poli sice Jihlava potrestat nedokázala, krátce po jejím skončení se ale do útoku vrhnuli Danko se Střechou, jejichž akci dokončil Matějka. Ten byl navíc při zakončení krvavě faulován Rokosem, čtyřminutová výhoda ale další branku nepřinesla.

Ve 20. minutě se již ale domácí dočkali. Smutný nejprve zakončoval vedle, aby následně našel přesně Brázdu, který backhandem zamířil přesně nad rameno Nováka – 4:1. Z tříbrankového náskoku se ale domácí dlouho neradovali. I hosté dokázali využít další přesilovou hru a Tobíáš podruhé překonal Kocha. V následujících minutách byli hosté jednoznačné aktivnější a po zásluze se dočkali kontaktní branky z hole Holce.

Třetí třetina nabídla opatrnou podívanou bez výraznějších šancí. Těsně před její polovinou se ale Poličce podařilo vyrovnat, když Štefka lehkou střelou překvapil celou domácí defenzivu v čele s brankářem Kochem. Oba celky ještě dostaly možnost rozhodnout o vítězství v přesilové hře, ani Střecha v největší šancí domácích ale neuspěl a utkání tak dospělo až k penaltovému rozstřelu. Z domácí strany si na Novákovi postupně vylámali zuby Fejt, Danko i Smutný a o bonusovém bodu pro hosty tak rozhodl jediný úspěšný střelec Štefka.

O den později jihlavští zajížděli na půdu čtrnácté Mladé Boleslavi, a pokud si nechtěli zkomplikovat ještě více situaci v první čtyřce, museli bezpodmínečně zvítězit. Domácí Tygři přenechali v úvodní části většinu času iniciativu na soupeři, ten se ale dlouho nedokázal přes obranný val Boleslavi prosadit. Aź v 9. minutě se zpoza branky dobře vytočil Střecha a jeho zakončení  za záda Turczyna usměrnil Danko. Ještě před první sirénou se pak hosté mohli radovat podruhé, když Smutný přesnou ranou zakončil přesilovkou kombinaci.

V prostřední části se částečné opakoval průběh ze sobotního utkání s Poličkou. Jihlavští se sice zásluhou Střechy dostali do tříbrankového vedení, to však dokázali udržet jen několik minut. Domácí totiž přidali na pohybu a stále častěji zaměstnávali defenzivu Jihlavy. Ve 22.minutě nejprve snížil v přesilové hře Čech, o čtyři minuty později překonal debitujícího brankáře Jihlavy Drštičku i Krejčí. Tentokrát ale hosté přispěchali s rychlou odpovědí, když ukázkovou přesilovkou souhru zakončil do odkryté branky Střecha.

Závěrečnou třetinu začali domácí náporem a již po 60 vteřinách se dočkali snížení, když Míšek po buly propálil vše, co mu stálo v cestě. Jihlavští úplně vypadli z role a Drštička musel předvést několik povedených zákroků, aby odvrátil vyrovnání. Ve 42.minutě byl navíc vyloučen jihlavský Jiskra a domácí sahali po vyrovnání. Žádný z pokusů se ale za brankovou čáru nedostal a když  Střecha do prázdné branky zkompletoval hattrick, rozhodl definitivně o zisku tří bodů pro Jihlavu.

„S Poličkou jsme nepředvedli dobrý výkon. Soupeř byl aktivnější, pohyblivější. Nám se sice povedlo dostat do vedení, ani tříbrankový náskok nám ale nestačil. V nájezdech už jsem jako tradičně nepředvedli praktiyk nic a ztratili tak i druhý bod. V Boleslavi jsme zpočátku utkáni kontrolovali, v druhé části jsme ale nepochopitelně přestali hrát a domácí nás za to potrestali. Naštěstí se nám podařilo utkání dovést se štěstím do vítězného konce. Pozici v první čtyřce máme jistou, nyní musíme doma porazit Kelty z Berouna a uvidíme, na jaké umístění to nakonec bude stačit,“ nechal se slyšet trenér Lukáš Staněk

SK Jihlava – SK Kometa Polička 4:5sn (3:1, 1:2, 0:1)

Branky: 8:42 Bartejs (Brázda, Smutný), 9:58 Danko (Smutný, Brázda), 13:48 Matějka (Střecha, Danko), 19:34 Brázda (Smutný) – 5:07 Geba (Štefka F., Škraňka), 20:53 Tobiáš (Štefka F., Geba), 25:45 Holec (Štefka M., Škraňka), 36:51 Štefka F. (Tobiáš, Rokos), rozhodující nájezd Štefka F.

Střely: 23:19                      Vyloučení: 6:7 Využití: 1:2         Rozhodčí: Prudík, Hrazdíra

Sestava SK Jihlava: Koch F. (Drštička) – Jiskra, Vávrů, Homola, Koch J., Habermann, Zbořil – Matějka, Danko, Střecha,  Brázda, Smutný, Bartejs, Fejt, Bohatý, Růžička, Hlavatý

HBC Tygři Mladá Boleslav – SK Jihlava 3:5 (0:2, 2:2, 1:1)

Branky: 21:01 Čech (Krejčí , Marušinec), 25:52 Krejčí (Jaroměřský), 31:00 Míšek (Marušinec) – 8:33 Danko (Střecha), 12:54 Smutný (Střecha, Fiala), 17:45 Střecha (Danko), 26:45 Střecha (Danko, Brázda), 44:41 Střecha (Fiala)

Střely: 21:23                      Vyloučení: 2:3                 Využití: 1:2         V oslabení: 0:1

Rozhodčí: Záhora, Šulo

Sestava SK Jihlava: Drštička (Koch F.) – Jiskra, Vávrů, Brázda, Koch J. – Matějka, Danko, Střecha, Fiala, Smutný, Fejt, Bohatý, Růžička, Hlavatý