Hokejbal SK Jihlava

09. 05. 2018

V nejkratším možném čase dokázali jihlavští hokejbalisté postoupit do finále 1. Ligy. Na dvě výhry z půdy Poličky navázali domácím vítězstvím 3:1 a v souboji o přímý postup do extraligy se střetnou s vítězem základní části z Karviné. Ta dokázala stejným poměrem (3:0) přetlačit Dobřany.

Jihlavané si z Poličky přivezli mečboly k postupu do finále a v začátku třetího zápasu to bylo znát. Polička nesměla chybovat a tak utkání nabízelo velmi opatrný hokejbal. V páté minutě dostali domácí možnost početní výhody, tentokrát s ní ale naložili prachbídně. Chuť si ale spravili na konci první části, když Střecha zužitkoval milimetrovou přihrávku Jobáka. Snaha Poličky se omezila na několik střel z dálky, se kterými si domácí brankář Humlíček bez problému dokázal poradit.

Vstup do druhé třetiny usnadnil hostům svým vyloučením Šerý, domácí sestava se ale s oslabením vypořádala na jedničku. I tak byla Polička v průběhu druhé části lepším týmem a ve 22. minutě se zaslouženě dočkala vyrovnání. Martinec našel Štefku, který trefil přesně nad rameno Humlíčka. Ten měl i v následujících minutách více práce než jeho protějšek, do vedení se ale znovu vrátili jihlavští. Během oslabení unikla dvojice Střecha – Danko a druhý jmenovaný si kličkou vychutnal brankáře Nováka – 2:1.

Pokud chtěla Polička pomýšlet na prodloužení sezony, v závěrečné patnáctiminutovce musela dát minimálně o branku víc než její soupeř. Jihlavským se ale dlouho dařilo držet ji mimo střelecké pozice, navíc se jim v 36. minutě podařilo vstřelit třetí branku. Danko dostal přihrávku od Sobotky a křížnou střelou nachytal Nováka. Hosté se v závěru zápasu pokusili ještě utkání zdramatizovat, sami se ale svojí nedisciplinovaností připravili o možnost delšího tlaku. Jihlavští si tak už utkání v poklidu dokázali pohlídat a po třech výhrách zaslouženě oslavili postup do bojů o elitní soutěž.

„Dnešní utkání bylo trošku jiné než ty předešlé. Chvílemi jakoby utkání chyběl náboj. Rozhodně jsme nechtěli dát Poličce byť jen sebemenší naději na zvrat série a jsme rádi, že se nám povedlo ukončit sérii hned v prvním možném zápase. Ve finále nás čeká Karviná, která je určitě favoritem. My se ale pokusíme u nich urvat alespoň jednu výhru. Zároveň ale nemáme moc co ztratit a sérii si budeme chtít hlavně užít. Jestli to bude stačit na výhru, to se uvidí,“ nechal se slyšet trenér Staněk.

Série startuje na půdě Karviné o víkendu 19.-20.5.2018

SK Jihlava - SK Kometa Polička 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky: 12:25 Střecha (Jobák, Smutný), 21:55 Danko (Střecha), 35:18 Danko (Sobotka) – 21:12 Štefka M. (Martinec)

Střely: 27:30      Vyloučení: 6:10                  Využití: 1:0       V oslabení: 1:0                Rozhodčí: Kasner, Diblík

Sestava SK Jihlava: Humlíček (Koch F.) – Sobotka, Homola, Koch J., Šerý, Jiskra, Vilímek –  Matějka, Danko, Střecha, Brázda, Smutný, Jobák, Vávrů, Růžička, Hlavatý, Bohatý