Zpět na přehled oddílů

FLORBALOVÝ TROJBOJ ELÉVŮ

03. 04. 2019

Trojboj u elévů.

Přestávkové období elévové využili k sérii přípravných utkání ( turnajů ) a stmelování.

Vše vlastně začalo středečním přátelským utkáním s mladšími žáky oddílu FBŠ Jihlava, kdy jsme poměřili síly s kvalitně připravenými hráči. Elévové byli více než vyrovnaným soupeřem a po technické stránce převyšovali soupeře. O motivaci nebyla nouze a při hře 5 na 5 bylo najednou na place hodně místa a času, což jsme dokázali využívat. Výborně zahrála děvčata a vím, že při nasazeném trendu dorostou do mladších žáků, kde se nebude pohybovat jen jedna talentovaná hráčka, jak tomu bylo v končící sezoně, ale alespoň polovina týmu bude složená z našich nadějných holek. Budoucí trenér mladších žáků, který elévky dopodrobna zná, to bude mít jako jeden ze svých cílů.

V sobotu se vyrazilo autobusem do Dobronína, kde se odehrál přátelský turnaj s domácím týmem, který trénuje náš M. Tesař. Hráči si odehráli slušnou porci zápasů a dostali malé odměny. Ve hře výborně zahrál O. Kolář a D. kolář, kteří vypomohli v sestavách dobronínských týmů a začali se konečně rychleji pohybovat po hřišti a přestali se jen spoléhat na ultrašikovné ruce. Rozdílovým hráčem se stal V. Pachivka, který dokázal i výborně zachytat. Dále zaujali nováčci V. Štoll, R. J. Lazar, T. Severa, V. Tesař. Velmi dobře po delší době zahrála L. Tesařová, která jakoby ožila v domácím prostředí ( řekla si tím o nominaci na Ligu Vysočiny elévů ) a V. Wiesnerová. Herně si na hřišti vyhověli E. Karbašová ( výborně zachytala v brance ) a profesor A. Harasim. Začali se nám probírat i marodi M. Pospíchal a především K. Vašíček.

V neděli proběhl poslední herní trénink v Hluboké a účast byla veliká i při krásném venkovním počasí. Zahráli jsme si opět na malém prostoru, pobavili se a na konci se pořádně protáhli při józe. Překvapením byl O. Čopák, který se postavil odvážně do branky. U jógy se při poloze mrtvého muže J. Karbaš a J. Píša, tak poctivě zhostili uvolňování, až tvrdě usnuli a pobavili celý tým. Tím ale program nekončil. Následoval přesun do Pinecklubu Jihlava, kdy jsme na cestě stačili sledovat souboj koz v Zoo, potkat trenéra J. Šmardu s kočárkem a obhlédnout mladé naděje FCV Jihlava.

fotka k novince: foto2.jpg
fotka k novince: foto3.jpg


Zpět

Děkujeme našim partnerům

Sportovní klub Jihlava

Sportovní klub Jihlava byl založen v roce 1910. Sdružuje 20 neprofesionálních sportovních oddílů a svou základnou čítající 1560 členů patří mezi největší sportovní kluby v Jihlavě.

V majetku klubu jsou čtyři sportovní areály – víceúčelová hala, areál hokejbalu a házené, volejbalové kurty a loděnice, které převážně využívají oddíly klubu. Volné hodiny slouží široké sportovní veřejnosti.

K doplňkové činnosti klubu patří pronájem sportovní haly pro pořádání kulturních, společenských nebo firemních akcí a pronájem reklamních ploch v Jihlavě.