Novinky | SK Jihlava | Sportovní klub Jihlava, atletika, florbal, judo, karate
Zpět na přehled oddílů

15. 10. 2008

Jihlavané zdolali poslední Porubu

Konečně! Po třech zápasech, kdy jihlavský hokejbalový A-tým odcházel ze hřiště se sklopenou hlavou, se opět mohou radovat z plného počtu bodů. V šestém kole 1. MNHbL si jihlavští zajeli pro tři body do Ostravy, kde se utkali s místním Sokolem Poruba. Od začátku utkání se hrál bojovný hokejbal, ve kterém se jihlavští často ocitali na trestné lavici. Ale byli to právě oni, kteří se dostali zásluhou Střechy a Matějky do dvojbrankového vedení. Jenže ještě do přestávky snížili domácí. Ve vyrovnaném druhém dějství se prosadili opět jen domácí zásluhou Pavlíčka. O druhé přestávce proběhla v jihlavské kabině bouře z úst nespokojeného vedoucího výpravy Davida Štefla, která však měla patřičný efekt.

Hned po půl minutě hry se totiž v přesilovce po nahrávce Pošvice prosadil dělovkou z mezikruží nejzkušenější útočník hostů, Kučera. Jihlavané kontrolovali hru. I přes další nevyužité přesilovky se hráči z Vysočiny prosadili znovu. Po vyhraném vhazování zvyšoval na 4:2   pro hosty Píbil. Pátou branku navíc přidal v další přesilovce Pošvic. Na výsledku nic nezměnilo ani snížení Poruby z rukou Zavadila, který nachytal jinak dobře chytajícího Procházku na švestkách.

„Jsem rád, že i v takto poslepované sestavě jsme dokázali zápas dovést do vítězného konce. Vždyť jen tři hráči jsou starší dvaceti let. Až na drobný výkyv v druhé třetině jsem spokojen,“ zhodnotil utkání Štefl.

TJ Sokol Poruba – SK Jihlava 3:5   (1:2, 1:0, 1:3)

Góly hostů: Střecha, Matějka, Kučera, Píbil, Pošvic

Vyloučení: 5:10

Využití: 1:2

Sestava SK: Procházka, Peschout, Dlabaja, Vávrů, Došek, Jakoubek, Hrabovský, Gregor, Píbil, Kučera, Pošvic, Střecha, Staněk, Matějka