Hokejbalové play-off pokračuje, starší žáci v házenkářském finále

20. 05. 2019

HOKEJBAL:
HBC Flyers Jihlava - SK Jihlava B 1:3
Do semifinále play-off  2. ligy Morava – jih naskočili lépe hokejbalisté SK, když v městském derby porazili Flyers 3:1 - dvakrát se trefil Mandát a jednou Apeltauer. V sérii na dva vítězné zápasy tak vedou o bod, druhý mohou získat už tuto sobotu.

NÁRODNÍ HÁZENÁ:
V neděli proběhly v Jihlavě zápasy žen a starších žaček proti týmu Olbramovic. Ve stejnou chvíli bojovali dorostenci a starší žáci o body v Ostopovicích.

Ženy:  SK Autonot Jihlava - Olbramovice 18:19 (9:8)
Sestava: Mátlová- Němcová, Indrová, Tomanová, Pojezná, Jonášová(8), Abrahámová(7), Zdarsová(2), Kuklová(1), Bartáková, Horská
Ženskému domácímu týmu se lepí smůla na paty a ani tento víkend se jim nepovedlo zvítězit. Za nemocnou Linhartovou zaskakovala tentokrát bývalá brankařka Indrová. Celý zápas probíhal ve vypjaté atmosféře a i přes počáteční čtyřgólové vedení domácích, Jihlava podlehla Olbramovicím 18:19. Přispělo k tomu i zranění Abrahámové a Jonášové,které sice zápas dohrály, ale poté musely vyhledat lékařskou pomoc.

Starší žačky: SK Autonot Jihlava - Olbramovice 9:10 (5:4)
Starší žačky měly stejnou smůlu jako ženy, i přes velmi vyrovnaný výkon starší žačky podlehly Olbramovicím 9:10(5:4).
Střelkyně: Horáková(6), Toufarová(1), Patkaňová(2)

Dorostenci: Sokol Ostopovice – SK Autonot Jihlava 22 - 18 ( 13 : 11 )
Sestava: Tomala-Suchý, Kaplánek, Matějíček, Vyhnálek- Humler V. 8, Seemann 6, Šlejtr 5
V začátku zápasu hráči Autonotu domácí zaskočili a ještě ve 20. minutě vedli. Ke konci poločasu se projevila větší zkušenost domácích v útoku a podařilo se jim skóre otočit. Ve druhé půli si Ostopovičtí výsledek pohlídali a nedali hostům žádnou šanci.

Starší žáci: Sokol Ostopovice – SK Autonot Jihlava „A“ 10 : 13 ( 4 : 7 )
Sestava: Plesl – Vyhnálek, Klvaňa,Tomek, Homola - Suchý 10, Pártl 2, Feldman 1, Fiala
V souboji třetího týmu s prvním si jihlavané i bez zraněného nejlepšího střelce Hejdy, celý zápas udržovali převahu a domácí k ničemu nepustili. Střelecky se zaskvěl deseti brankami Suchý. Vítězstvím si hráči Autonotu zajistili první místo v Jihomoravském krajském přeboru a postoupili mezi šest nejlepších týmů v ČR do finálového turnaje, který se uskuteční od 13.do 16. června v Plzni Božkově.