Jihlava “B“ si pošesté v řadě zahraje finále

27. 05. 2019

Druhý zápas semifinálové série se hrál velmi opatrně, bez velkých příležitostí na obou stranách a do poloviny zápasu to byla pro zaplněné publikum spíše nuda, pro aktéry na hřišti naopak vyčkávaná. Tu ukončil až po nenápadné střele v početní výhodě Mandát. SK se však z vedení neradoval dlouho, neboť o půl minuty později vyrovnal po samostatném úniku Rezek. Zkušení Flyers, kteří měli nůž na krku následně zápas také otočili, když ukázkovou kombinaci své formace zakončil do prázdné branky Mejzlík. Sportovnímu klubu se nakonec podařilo do druhé pauzy ještě srovnat zásluhou sváteční střelce Klímy. Ve třetí třetině to pak byla bitva, ve které si ani jeden z týmů nedal nic zadarmo. Když už to vypadalo, že budou mít v koncovce navrch Flyers, přišla pro jejich tábor ledová sprcha. Ve vlastním oslabení totiž vstřelil Střecha branku na 3:2 a to do konce zápasu zbývaly poslední tři minuty. Flyers chtěli odvrátit konec sezóny a vrhli veškeré síly do útoku. Dokonce byli velmi blízko vyrovnání, jenže akce SK podržel Humlíček, aby poté pečetil postup svého týmu do finále do odkryté branky Král. B-tým SK Jihlava tak postoupil do finále 2. Ligy. Vítěz této série se také dostane do baráže o vyšší soutěž.

Pro jihlavský tým to není nic nového – posledních šest let se finále v rámci Moravy bez jeho účasti neobešlo. 4x se tým z Vysočiny radoval z celkového triumfu, pouze loni odešel poražen od týmu z Malenovic. A právě repríza loňského finále se uskuteční také v letošní sezóně. Druhý tým základní části totiž v nervydrásající sérii přehrál 2:1 na zápasy ambiciózní Hodonín.

SK Jihlava “B“ – HBC Flyers Jihlava 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 21. Mandát (Pošvic), 28. Klíma (Smutný), 42. Střecha (Mandát), 45. Král – 21. Rezek (Lichtenberg), 24. Mejzlík (Souček, Pospíchal).

Rozhodčí: Chytil, Jeletz. Vyloučení: 4:1. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 36:32. Diváci: 86.

SK: Humlíček (Ježek) – Anděl “A“, Zbořil, Harasim, Hrbáč, Koch, Jiskra, Mareš – Střecha, Zápotočný “A“, Král “C“ – Pošvic, Mandát, Apeltauer – Klíma, Zeman, Smutný – Fatrdla.

Flyers: Milfajt – Adam, Homola, Zelený, Schlögl, Kourek “C“, Dlabaja, Volf – Pospíchal, Mejzlík, Kučera – Brázda, Drápela “A“, Jobák – Souček “A“, Lichtenberg, Rezek – Lorenc.