Novinky | SK Jihlava | Sportovní klub Jihlava, atletika, florbal, judo, karate
Zpět na přehled oddílů

Nedisciplinovanost stála SK vítězství

18. 10. 2019

Oba soupeři se v zápase prezentovali útočným hokejbalem, který se přeléval z jedné strany na druhou. Jihlava byla hned čtyřikrát ve vedení, ale vlastní oslabení ji postupně srážely dolů. Rakovník totiž z osmi nabídnutých přesilovek hned třikrát trestal. Z toho jednou se prosadil v dvojnásobné početní výhodě, která byla navíc umocněna Jiskrovým pětiminutovým trestem. Nakonec i Jihlava mohla udeřit v samotném závěru, jenže dvojnásobnou početní výhodu dvě minuty před koncem nevyužila. V prodloužení se pak hrál opatrný hokejbal a v následných nájezdech bral bod navíc domácí Rakovník.

Tradiční videosestřih od Pavla Křivana můžete vidět na našem YouTube. Kromě všech branek uvidíte rozhovory s útočníkem Rakovníka Tvarůžkem a útočníkem SK Dankem.

HBC Rakovník – SK Jihlava 5:4 sn. (0:1, 3:3, 1:0)

Branky a nahrávky: 23. Sunkovský (Sýkora ml., Sýkora st.), 27. Tvarůžek (Sýkora ml.), 30. Tvarůžek (Sýkora ml., Míka), 34. Sýkora st. (Cafourek, Míka), rozhodující nájezd Tvarůžek – 13. Růžička (Střecha, Danko), 25. Policar (Danko, Střecha), 29. Růžička (Danko), 30. Danko (Střecha, Blaško).

Rozhodčí: Kettner, Ptáček. Vyloučení: 4:8. Využití: 3:1. Střely na branku: 33:24. Diváci: 40.

Rakovník: Hubálek (Nistor) – Cafourek, Korf, Sunkovský, Martínek, Hošek, Arnošt – Sýkora ml., Tvarůžek, Schiel – Míka, Sýkora st., Macák – Nistor, Mendel, Tlustý – Pešek.

Jihlava: Humlíček (Bártů) – Blaško, Vávrů, Jiskra, Zbořil, Harasim, Vala, Mareš – Růžička, Danko, Střecha – Koudelka, Zápotočný, Král – Herman H., Policar, Herman T.

První prohra v sezóně

Loňský finalista 1. ligy z Hostivaře přivítal ve sportovním areále na Palmovce celek z Jihlavy. A vstup do zápasu vyšel o poznání lépe právě domácím, kteří se celkem pohodlně dostali do dvoubrankového vedení, z toho jednou udeřili ve vlastním oslabení. Jihlavě se první třetina nepovedla dle představ, a tak měla do druhého dějství co zlepšovat.

A ve druhé části také zlepšení nastalo. Jihlavští hokejbalisté se lépe pohybovali, hráli drze a vytvářeli si dostatek brankových příležitostí. Najednou svítil na ukazateli skóre výsledek 2:3 a v té době byla také Jihlava lepším a aktivnějším týmem. Jenže vše ukončil nešetrný faul důrazného Blaška a následnou přesilovku trvající 5 minut domácí hráči využili. Těm navíc pomohla také dlouhá pauza, která vyvedla hosty z tempa.

Ve třetí třetině se pak stále hrálo ve vysokém tempu a útočně, což se muselo přítomným 70ti divákům rozhodně líbit. O to míň hostujícím fanouškům, protože Jihlava se už přes dobře organizačně hrající Hostivař k další kontaktní brance nedostala, a tak si Hostivař dvoubrankový náskok uhlídala až do závěrečné sirény.

Kvalitní match tak zhatilo pouze ošklivé zranění domácího útočníka Minarčíka, kterému přejeme za celý klub SK Jihlava brzké uzdravení.

Sestřih utkání a rozhovor můžete vidět zde.

HBC Hostivař – SK Jihlava 5:3 (2:0, 2:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 3. Čejka, 9. Brož (Urbanec), 22. Konečný (Malina, Čejka), 27. Lux (Čejka), 36. Čejka (Malina) – 21. Danko (Střecha), 23. Střecha (Danko, Vávrů), 32. Střecha (Peschout, Danko).

Rozhodčí: Koskuba, Šulo. Vyloučení: 6:4. Navíc Blaško (SKJ) 5+OK. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 31:24. Diváci: 70.

Hostivař: Štoural (Merta) – Kubeš, Macek, Novotný, Přeslička, Konečný, Vaniš, Sedláček – Lux, Čejka, Malina – Kalaš, Urbanec, Brož – Píša, Jacmek, Kucharšík – Minarčík, Srp.

Jihlava: Humlíček (Bártů) – Blaško, Vávrů, Jiskra, Zbořil, Harasim, Vala, Mareš – Růžička, Danko, Střecha – Koudelka, Javorka, Peschout – Trybuček, Policar, Král – Herman H., Zápotočný, Herman T.